*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (123)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Docdecap, hot mamma ... Ce sani ai... Eu inca am doua "nuci". Dar cine e minunatia aia mica si blonda, Alex????

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

AMR 8 ZILE!!!





Mitsule, sunt nepotii mei Alex si Cristi, copii sor-mii, si i-am aratat sa ma dau mare si ca sa va arat cu cine vroiam eu sa o cuplez pe Isidora Adinei!!

da' zi si tu, nu-s o nebunie de copii??
Serban sper sa-i intreaca, dar macar sa-i ajunga...

Monica 41s

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



quote:
Originally posted by irinouka

ellenuta, teoretic, ne conversam maine pe larg. :-) pe la 7-7:30 a ramas ca il sun pe doctor. la ora cand eu o sa stiu sigur daca ma cheama sau nu, tu oricum vei fi treaza, prin spital, asa ca o sa te sun fara frana.
o sa fie bine pt amandoua, de asta-s convinsa. si-l convingi tu pe figurantul ala de vladareanu sa o lase pe bitzi sa isi faca aparitia fara o amanare in plus. poti, eventual, sa-l si ameninti ca vin zuzele sa-l linseze, hihihi!

irina 40 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



OK. asa ramane .. ne conversam pe telefon! la nervii care ii am pe mine, mi-e ca o sa fac un scandal mare pe acolo .. pe bune .. nu mai suport!!

sper totusi sa ma opreasca maine ptr ceza si sa nu-mi spuna sa incheiem cele 42 de saptamani .. dar .. la ce figuri are asta in cap, nu stiu cum va fi ..oricum .. asta am auzit si eu .. pana nu-i dai dreptul, nu autorizeaza ceza .. de kko ..




41+ EVA MARIA
AMR ..HABAR NU AM!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Monica-doc si eu tot TAUR sunt, dar la mine inca nu se potriveste horoscopul



Mari 37+ bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



DRAGI ZUZICI .. SA AVEM UN CAPITOL CU VESTI BUNE SI BEBEI SANATOSI, FRUMOSI, NOROCOSI SI DESTEPTI!


41+ EVA MARIA
AMR ..HABAR NU AM!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Io-ncep sa cred in horoscopul ala... Am simtit o-ntepatura-n col de zile mari, nu am mai experimentat asa ceva ever!!! Daca asta este "inceputul"... It sux! A durut ca un cutit infipt in fifi!

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

AMR 8 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Mitshule, eu de vreo 2-3 saptamani tot am cutite din alea(cateva pe zi) si uite ca bebelina nu se grabeste sa vina.



Mari 37+ bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Puuuup, zuzeleeeee
In primul rand: multumesc mult, mult pentru felicitarile si incurajarile voastre, care m-au facut sa plang! Cine a castigat pariul legat de sexul lui bebe al meu?
Am ajuns acasa abia pe 9 ian, ptc au pus-o pe mititica pe antibiotic Avea piodermita si o infectie la okisor de la nastere si avea CRP-ul marit (un fel de VSH la noi) si i-au facut oxicilina (dureroasa) la 12 ore! Nu va pot spune ce plangea si eu pe langa ea, mai tare Dar ce am plans in ziua cand mi-au spus ca are chestia asta (chiar de sf Ion), ca eu am inteles a are cerebelul marit si va dati seama ca m-am crizat! M-am dus dupa dr si am pus-o sa-mi mai spuna o data ca eu o iau pe campii! In fine, acum e mai bine, ii mai pun on oki canamicina.
Am avut deja niste crize de panica, am plans si acasa de teama ca nu ma voi descurca cu gagalicea mea, ca nu voi sti sa o manevrez (de ex. in caz de baita, de boala, de ceva), sa o cresc cum trebuie! In primele zile cand o dezbracam de pampers plangea ca din gura de sarpe: cred ca isi amintea de injectii! Acum e destul de linistita, doarme noaptea cate 3-4 ore o data si apoi papa un pic si doarme mai departe pana dimi. E o frumoasa si o scumpa, face niste mutrite de-ti vine sa-i mananci gurita. Are okisori albastri, deocamdata, si sper sa ramana asa. Ma simt fericita, fericita, uneori imi dau lacrimile ca nu-mi vine a crede ca-i a mea
Cand voi avea timp o sa va mai povestesc si despre nastere, dar acum trebuie sa stau at mai mult intinsa (de parca pot) si nu prea am voie sa o ridic pe Thea (de parca pot).
Vreau sa fac si eu galerie fetelor care nasc maine
Elenuta Shose multumesc ca le-ati tinut la curent pe fete cu situatia mea, sunteti minunate. M-am bucurat de fiecare data cand am primit telefon sau mesaje de la voi
Elenuta Doamne ajuta sa fie usor, usor maine! Nici sa nu te gandesti sa-i mai lasi sa te duca cu vorba! Sunt chiar culmea astia! Cred ca nu mai poti, dar maine sunt sigura ca e ziua cea mare!
Va pup pe toate si mai vorbim!

40+ AMR 1 zi
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Bine ai venit, Laura Ioana! Chiar intrebam de tine! Bine ca sunteti bine.

Cat despre grijile tale... stai linistita, nu esti singura... in primele zile imi era frica sa nu ii fac rau lui bebe, si in fiecare seara spuneam hai ca nu l-am omorat nici azi... sunt nebuna, stiu... plus ca eu care ziceam ca nu o sa il tin legat sarmaluta, l-am imbracat in spital a doua zi si pe urma m-am rugat eu de asistente sa il lege la loc ca mi se parea ca are atatea manutze si piciorushe ca nu le mai faceam fata! Plus ca de vreo doua ori l-am ascultat cu oglinda ca sa vad daca mai respira sau nu. Cred ca e normal sa fie asa... adica sper ca e normal, si nu sunt singura nebuna... Na, ca vi le-am spus si pe astea!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Angi si eu i-am psu oglinda sa vad daca respira si o leg sarmaluta cand doarme (desi am zis ca nu o voi face niciodata)! Ufff, deci nu-s singura zuza De asta mi-e teama si mie: sa nu-i fac ceva rau, sa nu o "stric"

40+ AMR 1 zi
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Fetelor...

Irinouka si Ellenutsa...am citit ce ati postat...

Nu imi vine sa cred ca maine va veti intalni cu puisorii vostri (spun asta pentru ca ma rog la Dumnezeu ca maine si tu, Ellenutsa sa o vezi pe bebelusha)..va tin pumnii stransi si sunt sigura ca va fi bine...noi va trimitem gandurile bune si energiile pozitive..si...va pupam apasat

Alina 35 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 5 Saptamani

Mergi la inceput