FIV in Ungaria 30

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by leny2007

MULTUMESC ADACA-nu e foarte mare diferenta de data,daca merge totul bine joi in 17 imi face punctia,deja am o saptamana de tratament iar luni merg din nou la eco..Sunt optimista si cred ca totul va iesi asa cum trebuie si DD imi va darui o fetita sau doua.
PUPICIla toate fetele


Bravo Leny!!!!! Mult succes iubita!!!!! Tin pumnii!!! Sa te ajute Dumnezeu sa ai parte de tot ce-ti doresti! De tine chiar nu stiam ca te-ai apucat deja. Mama cate sunteti! Hai cu burticile alea o data ca trebuie ingosate randurile pe lista de


La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:



CRISIS asa e, anul asta te vrem

LENY incep de pe acum galeria HAI LENY !


pentru toate fetele


Ade cea mai fericita si DARIUS, CAIUS si RARES

AB Darius si Caius Gazele
http://www.flickr.com/photos/14340770@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Buna ziua tuturor, o sa incep prin a-mi cere scuze pt ca nu am mai scris in ultimul timp dar sa stiti ca nu sunt suparata pe voi, am foarte multa treaba si sunt tot pe drumururi dar am reusit sa citesc tot din urma.
Despre mine, peste cateva zile o sa incep stimularea (in ziua 2 a CM) care din cate am inteles o sa fie cu gonal f, acum iau vitamina c si gravida cate 1/ zi, si uite asa o sa incep si eu fiv nr 3 si ultimul sper.
Fetelor eu nu am atat de multa vechime pe acest forum ca unele dintre voi dar imi sunteti dragi toate si nu vreau sa va suparati unele pe altele mai ales ca din cate am citit eu nu aveti motive intemeiate, hai sa fim prietene si sa ne ajutam unape alta cu ce putem ca sa trecem cat mai usor prin tratamente si esecuri pt ca aproape toate am avut destule de indurat si poate unele o sa mai avem de tras pana o sa fim mamici fericite. sa ne certam pt translatoare mi se pare absurd ele nu stiu prin ce trecem , noi ne ajutam dezinteresat ele o fac pt bani, din ce in ce mai multi. Sunt aici cateva fete care pe mine m-au ajutat foarte mult si le multumesc inca o data si o sa fiu bucuroasa sa pot ajuta si eu alte fete. Mie dna Ani mi-a cerut 10 000 (40 eur)de forinti pt tradus acum o saptamana va sfatuiesc, pe cele noi, sa discutati inainte pretul sa stiti ca se traduce si pt 20 eur a fost o prietena acum 2 zile cu o asistenta la gineco de acolo din spital si atat i-a dat cred ca tipa o facea si pt mai putin si mai stiu de la ea ca atunci cand a ajuns a intrebat asistentele daca vorbesc engleza si au zis ca nu si dupa ce a intrat la analize a venit o romana si una dintre ele a vorbit cu ea in engleza. Eu personal nu sunt suparata pe nimeni si daca o sa mai am nevoie o sa o mai iau pe dna Ani dar cred ca o sa fiu mai atenta si o sa discut inaine pretul pt ca nu e bine sa aruncam cu bani chiar daca unele avem trebuie sa ne gandim ca o sa ne trebuiasca pt copii nostrii atunci cand o sa-i avem.
Va pe toate si va multumesc anticipat daca nu v-ati suparat pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Fetelor, ma simt deja de-a voastra.
Acum simt pe pielea mea entuziasmul momentului care se apropie.

Astazi cred ca terminam curatenia pe care am inceput-o acum aprox. 1 an jumate.
Camera lui bebe e acum pe mana celor ce se ocupa de ea....nu l-am mai lasat pe sotul meu sa termine, ca innebunisem naiba cu atata dezordine. Sunt super fericita ca vom temina totul, si mai ales camera lui bebe.
M-am hotarat ca si culoare la lila...e super frumos, cel putin dupa prima mana!
M-am gandit ca e o culoare care e intre roz si albastru asa ca nu o sa dam gres .

Cred ca visez....Doamne ajuta-ne pe toate sa izbandim cu totii, si sa fie toti bebicii sanatosi , si noi sa ne bucuram de ei!


Viitoare mamica.....cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

andicu
Fsh tau era mare , stai sa ma laud eu cu al me care e de 17-18
Sa-ti traiasca bb Filip si sa fie sanatos.
Crisis
Alla are dreptate si eu tot asa stiu cu 7 zile inainte de CM tb sa-ti faci progesteronul.In weekendul asta pregatesc mailul pt dr.Zadori asa incat luni dimineata cand o sa ajunga la cabinet o sa-l gaseasca pe mail.
marush
Multa multa bafta !!!!!!! Iti tinem pumnii si te asteptam cu vesti.
De ce ai renuntat la dr.Dracea?
Cum te-ai programat la Szeged.Mergi acolo cu analizele de la Dracea nu era mai bine sa-ti dea dr.Zadori anal.pe care tb sa le faci?
miha 2004
Multumim de informatii.Acum ai fost prima data.
lenny
Iti tinem pumnii si suntem alaturi de tine.
pupici tuturor fetelor si un weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Luck daca vrei iti trimit primul meu mail, trimis lui ca sa te poti inspira ca si eu m-am gandit o gramada ce si cum sa-i scriu. Sunt in dubii cu progesteronul si cred ca astept luna viitoare ca sa vad si eu acum, dupa chiretaj pe la perioada mai imi vine. Eu inainte aveam CM de 27 zile, dar acum mi-a venit la 31 zile, deci mai asteptam.
Marush sa-ti pastrezi entuziasmul pentru ca-ti va prinde foarte bine pe perioada tratamantului. Este vital sa gandesti pozitiv, sa te gandesti la tine ca la o femeie deja si sa fi mereu vesela. Zadori mereu imi spunea: "Smile, smile to help your folicules grow!"
miha2004 ma bucur ca avem vesti de la tine. Multa bafta!!! Sa-ti dea Dumnezeu o frumoasa reusita!


La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

crisis
multumesc frumos de ajutor.Ioana_p 76 m-a ajutat cu mailul ei catre dr.Zadori.Ce vreau sa te intreb totusi este sa-i trimit si analizele mele scanate sau nu.Ma refer la analizele necesare inainte de fiv si nu la cele din timpul fivului.
Si eu cred ca poti sa astepti pana la urmatorul CM dc nu este graba.
Nu mai stiu ai facut un fiv la Szeged sau... , cand ti-ai propus sa mai mergi.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Iar intru, ca inca nu au terminat muncitorii
Imi permit, ca mai tarziu, trec la smotru

Pai m-am razgandit pentru ca mi-e frica de hiperstimulare, si nu cred ca am avut ceva anume cu Dracea!
Pur si simplu am avut presimtirea ca nu ma va monitoriza cat de des ar trebiu pentru ca mi s-a parut f ocupata. Ar mai fi ceva: cand m-am dus la "consultatie" ne-a costat 1 milion de lei si nu a pus mana pe mine deloc, doar s-a uitat pe niste analize, am vorbit mai mult eu.
Mi s-a parut urat din partea ei sa ne ia atat...dar suntem obisnuite toate cu asta!!

Cat despre cum am luat legatura cu Zadori: i-am scris e-mail, si ne-am conversat(pe e-mail) un pic e foarte ocupat. El mi-a dat cateva analize de facut. I-am spus pe care le mai aveam si a fost de acord sa le considere valabile(micoplasma, chlamidia).
Sincer , m-a mai batut pe mine mai demult gandul sa merg la Zadori, dar stiu ca e f incomod cu transportul.Aveam si un post la serviciu, aproape imposibil, adica nu cred ca faceam fata cu timpul. Acum e mai bine, ca m-am hotarat sa imi schimb putin cariera, si se pare ca imi prieste mai bine. Am mai multa intelegere, si cred ca voi face fata cu transportul acum, pot sa-mi iau concediu aproape cand vreau.

S-a terminat camera sui beby, bate mai mult spre roz...oare are legatura ca sotul meu isi doreste foarte mult fetita???!
Va sarut pe toate!


Viitoare mamica.....cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Da luck la Szeged am facut primul FIV. Pe prima pagina gasesti informatii despre mai toate fetele care scriu aici si au fost la Szeged sau urmeaza sa mearga. Eu zic sa nu-i trimiti analizele scanate pentru ca oricum te va chema la o intalnire preliminara si atunci va trebui sa le ai la tine pe cela pe care le vrea el. Eu mi-am propus sa merg iar imediat dupa ce am pierdut daca se putea, dar trebuie sa astept sa vedem ce zic analizele mele si implicit ce spune Dr. Zadori pentru ca el hotaraste.

La Multi Ani!
"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

magda imi pare rau pentru pierderea suferita, dar viata merge inainte si trebuie sa fii puternica si optimista! Te pup!
crisis nu tin nimic secret, pur si simplu nu am avut timp si nici ce sa mai scriu.
Ne-am decis sa facem FIV si luna asta voi incepe AC prescrise de doctor si apoi restul. Momentan astept raspunsul doctorului si sa-mi vina CM si restul va veni de la sine. Cam atat, va pup!

Mergi la inceput