Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

haideti ca am ateriuzat si eu...m-am uitat la tv...
nici eu nu ma gandesc la botez..am destul timp dupa ce vine bebe....
stela-ce bine ca iesi la plimbare...eu iies pe balcon sa iau cate o gura de aer...mi-e frica sa ies sg ca poate patinez si nu vreau sa am alte probleme iar puiul meu cand vine de la serv numai chef de plimbari cu mine nu are...maine sg ma plimb...vine fratiorul pe la mine si il scot la o plimbarica cu sor'sa burticoasa..
clau-si eu ma simt mai umflata cand mananc muraturi,mai ales de la bunica mea ca-s sarate...deci e posibil de la muraturi sa ti se fi umflat picioarele...si multam pt capitol nou...ciripitoare mai suntem fratilor...da sefa pe unde o umbla?o fi inghetat de frig?elaaaaaaa....
acum o sa intru sa vad niste pozici ppe mail-ul comun...revin pt ca nu mi-e somn...puiul meu sforaie de o ora...eu se pare ca iar sunt paznic....

si mie mi s-au maronit sfarcurile,mameloanele si buricul...am gresit am trimis msg tot pe cap vechi...am dat copy/paste

ramo26+ 26 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

vio-f misto sling-urile...misto ca sunt facute nu trebuie sa stai tu sa te infasori...
adriuta-f frumoasa burtica...
vad ca ati fugit ....mai stau un pic si eu si ma bag la somnic...

ramo26+ 26 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Noapte buna la toate...!!!!
ma bag si eu in pat ca mi-e tare somn
multi si la toate

_
Mamica de Bianca si acum de 2
Alexandra Ioana
Alina 26+
Bebe2
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

As vrea si eu parola de la emailul comun!!! Please!

Edit: Gata, am aflat-o. Multumesc, AliBia si Ramo!



Vio 30+
http://community.webshots.com/user/violetahar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

am vazut pozicile Adriuta!!!! super burticutza
mersi mult pt PM

_
Mamica de Bianca si acum de 2
Alexandra Ioana
Alina 26+
Bebe2
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

vio-vezi ca ti-am trimis unPM acolo ai parola
va zic si eu noapte buna ...pupici

ramo26+ 26 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Seara buna, gureshelor!

Am recuperat tot, caci ultima data cand am citit azi erati la pag. 11 cap. trecut.

Sovi, bine ai revenit maica! Ma bucur ca incerci sa vezi viata mai in loz! Curaj! eu in locul tau as incerca sa-i cer ajutorul spunandu-i ca eu nu reusesc sa le fac( treburile de care ai nevoie) la fel de bine ca el. Am sa-ti dau un mic ex. Stii ca randunoiul meu toata viata lui a facut sport si armata, restul nica. Nu de mult am construit casa( nu noi, o firma de constructii, insa varuitul, pusul faiantei in wc-ul de serviciu si in bucatarie + facutul rafturilor in dulapurile ascunse in perete+ pus shine si usi la dulapuri+ facut trotuare, gard+ amenajat gradina, etc, toate aceste treburi am zis ca vom angaja pe cineva la negru si le va face aceea persoana, caci logic randunoiul nu se pricepea). Sa revin la subiect, persoana la negru ne costa enorm, asa ca randunoiul a zis ca le va face el, de ce nu, cum toti ceilalti au invatat si el va invata sa le faca. anul trecut de Craciun i-am daruit o carte de bricolaj pe care am scris pt. bricoleurul meu in iarba. Adica pt. micutul meu bricoleur
Cred ca faptul ca eu l-am considerat putin novice in ale bricolajului l-a lezat putin, caci i-ti spun sincer, acum a devenit un "meseriash". Sa vezi ce dulapuri super faine am, sa nu mai vorbesc de decorarea casei+ faiantza in buc. si in plus vine lumea sa ceara info la cum a facut trotuarele din jurul casei. trebuie sa recunosc ca m-a impresionat! Si sunt tare mandra de el si il laud peste tot, iar el se umfla in pene si munceste cu drag. Mai nou a umplut peretii garajului cu etajere, a aranjat toata harmalaia super pe rfturi, garajul arata nikel si zice ca acolo e biroul lui cand eu stau la calc....Mai pe scurt, vroiam sa-ti sugerez sa te dai neajutorata, poate asa merge...sau sa auda cat va costa sa vina altcineva sa faca treburile si poate atunci prefera sa le faca el de cat sa plateasca sume exorbitante!
Fotoliul masant l-am "primit" cadou de la randunoi...adica l-am intrebat daca mi-ar cumpara asa ceva daca l-ar gasi la un pretz rezonabil.A fost galant si mi-a raspuns ca pt; mine nu se uita la pretz, asa ca eu am considerat ca bugetul pe luna asta ne permite o astfel de nebunie si i-am multumit frumos de cadou. Voila!

Clau, vrei sa stii unde am fost eu azi, dupa ce mi-ai dat raspunsul la intrebarea cu pijamalele? Fix la Auchan care e la 80km de mine, dus intors. N-am gasit, normal, dar m-am intors cu doua lenjerii de pat frumoase. Dar mai caut! Si multumim de ramurica

Naty, spor la impleteala! Eu as incepe direct cu "un sac de dormit" pt. Iulia, adica un fel de "banderola" mult mai lata si mult mai lunga, iar sus as coase o bluzita sau un ploveras ca sa aiba manecute.

Giani, merci pt. camasha! Mi-a placut sa ma imbrac cu ea azi!
. Mai lasa si tu muncile alea ca nu-ti fac aia statuie!
Eu de pe 1 febr. intru in prenatal! Ca tot sunt in shomaj

Bei! Potolitiva cu pufuletii! Cica mamaliga ingrasha
Cand am citit mai inainte de muraturi, ca cica umfla picioarele...stiti ce am facut? Directia frigider unde mai aveam o rezerva de fix doua gogonele de la romanica; Mai e una acum!
Si lui Seb al meu i-au placut pufuletii in Romania, la fel si lui mamasa!

Trebuie sa-i spun lui Maya(Mayei)ca dupa rachianestezie nu ai voie sa bei apa fix 12 ore. I-ti spune baba din proprie experienta! Abia apoi ai voie si ar trebui cu moderare nu ca vitica la lapte cum am facut eu si apoi am suferit ca un caine de furia laptelui, caci se formase prea mult si Seb-ul meu era in greva foamei! Asta e amintirea mea cea mai urata de la nasterea lui Seb! Tare ma mai dureau sanii si tare mai erau mari si pietroshi!
Deci, ia aminte!

Va pupez si las un termos cu cafea cu lapte si cu zahar pt. Ralucutza, ca sa aiba maine dimi.Poti sa imparti si cu celelalte fete, dar nu cu Naty!
Noapte buna!

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

seara buna,randunici!
Am aterizat si eu.Am jucat rummy pe www.joci.ro cu randunoiul si 2 colegi de servFrumos.M-am mai destins,chiar dc am cam amortit
kya,vecinico,ma bucur sa aflu ca stai pe aproape.
Pupic si noapte buna dc nu ne mai auzim!

Stela24+cuTeodora
http://md.lilypie.com/9Ks2p2.png
http://community.webshots.com/user/strstella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Uite-ma si pe mine la ciripit acusi noaptea, ca liliecii. Mai e cineva??

Eu mai aveam nevoie de un singur lucrur in bagajul de spital: kit-ul de prelevare celule, dar acum sunt gata ca mi-a sosit ieri!

Roxana 34 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Ma loveste si pe mine cineva cu parola de la mail-ul comun? Merci muuult! Comunistii mi-au sters-o din in box, auzi mesaj mai vechi de 30 de zile, se pierde automat

Si fiindca inca nu am somn, am umblat pe aici si am gasit asta:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114180
eu ma enervez grav cand citesc asa ceva

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput