Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by mstela

Hihi,kya,tare m-as bucura sa te am ca vecina.
Stau in blocul cu gima,mai concret stau pe gima,deasupra
Dar tu?


Eu stau la inceputul Mosilor. Adica la distanta de vreo 10 minute de tine Ce bine, vecinica.

Fetelor, eu ma duc sa ma uit la TV, ca incepe Dr. House, si sunt mare fan! Daca nu adorm, ma intorc. Daca nimeresc la nani, vin maine dimineata cu cafeaua aburinda...





Kya 26+ cu Sanziana

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

mey shefa sau vice-shefa Clau, invatati-ma si pe mine sa mesteresc capitole, ca stau mai aproape de calculator si am si mai mult timp decat voi!

naty 27+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Kya si Stela, pai voi stati acolo si nu stiti ca nu se cheama Bucur Obor ci "Bucur Omor"?

naty 27+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Seara buna randunelelor
Clau merci pentru crenguta si LA MULTI ANI !!!! pentru flacaiash, sa creasca mare si cuminte (ca frumos eeeee...). Sa o asculte pe mami si pe tati.
Naty,si mie imi vine sa ma strag de gat atat de rele sunt arsurile. Si beau lapte si ....am incercat de toate.Incearca sa stai intinsa pe partea stanga cu capul ridiat. Vezi ca e o perna gen fotoliu care se pune pe pat
http://images.google.com/images?svnum=10&um=1&hl=en&q=tv+pillow

Este fffffff confi. Mananca in cantitati mici si baga biscuiti (gen petit breuer...parca asa se scriu) adica din aceia pufosi care sa absoarba. Pe mine ma arde de parca am un carbune aprins in gat mai ales dupa ce manac de seara.
Sovi ma bucur mult ca esti din nou online cu noi.
Zoze si celelalte fete... de Miha nu mai stiu nimic. I-am lasat mesaj pe MSN inca de cand era in tara sa ma sune daca are nevoie de ceva. Ultima data venea in PHX, nu stiu daca si-au schimbat planurile. Daca ma suna va scriu imediat.
Despre biberoane eu IUBESC biberoanele cu ventaire,sau duble chamber... ajuta fff mult impotriva colicilor. Cat despre sterilizator... apa fiarta deocamdata ca sper sa pape san si le pun la masina pe un program care si practic le sterilizeaza.


http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

32+ cu ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Wow!!!!! Ce de pagini ciripite! Deci, eu nu mai fac fata sa va citesc.

Sovi nici nu sti ce ma bucur sa te vad din nou pe forum.

RalucaS multumesc de invitatie. Eu ma alatur la o ceasca de ceai caci cafea nu beau. Dar un ceai nu as putea sa refuz

Mami_papa asa e cu vecinii. Nu are nimeni caine dar stau intr-o zona cu fffff multi batrani. Asa cum a zis si Naty, pot fi foooooooarte ciufuti. De fapt eu cred ca unii batranei sunt extrem de simpatici(din pacate nr acestora este foarte mic, cel putin in zona mea), in timp ce altii au imbatranit tare urat! Sunt pur si simplu mosi si babe si cand spun asta nu ma refer strict la varsta, ci la modul de a fi. Sunt tare ciufuti, nimic nu le convine, vor mereu sa stie tot (chiar daca viata personala a altora nu ar trebui sa-i intereseze) si sa comenteze tot, sa comande ei si sunt foarte deranjabili. Si as adauga si extrem de rautaciosi. Aceasta ultima parte am cunoscut-o destul de bine la coada la medic. Mie imi era asa de rau de nu puteam sa stau in picioare; ma tineam de pereti (la propriu) si ei imediat ce m-am apropiat de usa cabinetului mi-au sarit in cap, ca ce fac intentionez sa intru ca nesimtita, sa stau la coada ca ei sunt batrani si bolnavi desi TOTI stateau pt retetele compensate lunare si barfeau sau pritoceau ultimele telenovele. Asa ca ...
In ceea ce priveste strict graviduta de care am spus ea a preferat sa plateasca 3 luni pana a nascut intretinerea in plus cu o persoana decat sa se certe cu toate babele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by natynic

mey shefa sau vice-shefa Clau, invatati-ma si pe mine sa mesteresc capitole, ca stau mai aproape de calculator si am si mai mult timp decat voi!

naty 27+ cu (Iulia Elena)
AM AJUNS IN ULTIMUL TRIMESTRU, DOAMNE AJUTA PRINTESEI MELE SI MIE!!!
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png




Naty,

Eu mesteresc topicul de PCOS. Daca pot sa-ti raspund, am s-o fac cu placere asa ca astept intrebari ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

AM PUS POZE CU BUTOIU... HMM PARDON CU BURTOIU PE MAILUL COMUN

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

32+ cu ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Naty uite indicatii mai jos, luate de la odiseea Nov-Dec.


CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase

Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol, la fel si cu al doilea mesaj (ala mai lung, cu lista noastra) ... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (asa a inceput aventura noastra ..) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.



Kya 26+ cu Sanziana

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Tin sa va multumesc inca odata pentru strigarile catre mine si pt galerie! Tare m-au mangaiat si m-au binedispus

Ursulica, eu pot cel mult sa iti trimit filmuletul pe care l-am salvat. e scurt tare.
Natyyyy ce ma bucur ca nu te-au arestat!! Pupik si tie si la norutza mea cuminte! Felicitari!
Ariel, felicitari si tie pentru libertatea bine-meritata! Si pt analizele bune!
Nicoleta, si eu fac baie in cada cam de 2 ori pe sapt! E o senzatie divina pt mine, care n-am simtit pana acum sa ne faca rau. Sper sa nu ma insel.
La dureri de oase, ce sa zic, bazinul meu e varza din trim 1!
Delfinuta, iti doresc moral maxim, si sac de box (randunoi) rezistent :)
Zoze, bine ca exista optiunea cu caloriferul electric! Si ca acum ai si curent... Sper totusi sa se remedieze curand. Eu cam asa am stat pana la 19 ani. Fara nici o sursa de caldura in cea mai mare parte a timpului. Acum nici eu numai pot concepe acel trai.
KItzy... :( imi pare rau pentru pisica. Las-o sa se duca in pace pe taramurile vesnic verzi. Pe taramurile noastre deja i-e prea greu.
Nicol, succese cu bioenergia!

Mai, ce pufuleti luati voi cu surprize? macar ma mai distrez si eu :)

Ariel, n-ai sa crezi, dar ieri, dupa ce am incercat sa mananc mai multe, fara sa ma satur, ma intrebam oare ce imi lipseste? Si m-a trecut prin cap ca daca ar fi vara, ar fimers tare bine niste nectarine sau piersici, ca sunt fructele mele favorite!
Kitz, nu te supara (prea tare) pe esecul cu CD-ul. Las, sa fie asta singurul esec... Felicitari pt grasuna!
Cuscra, succese cu impletitul! Sora mea, care e maestra, il gaseste terapeutic. Sper sa aibe acelasi efect si la tine.

Vad ca avalansa poftelor va este in toi. Bine ca n-am pomenit de bunatatea ardeleneasca pe care am poftit-o eu ca jar mancam si fum c*cam!

Pidana, clar, sunt nauca rau, cine stie ce citisem eu printre randuri de am tras concluzia respectiva
Clau, m-ai mai lamurit. Ma mai intreb eu cum programeaza ei o nastere naturala, parca stiam ca asta vine cand ii tuna ei.
Ali-bia, si eu tocmai am baut o juma de pahar de bere, dupa ce cam toata sarcina m-am ferit, si iata-ma cu primele arsuri adevarate
Adriuta, la noi n-am vazut fotolii-perna dinacelea. In schimb ma gandeam sa imi tau un sac de boabe de poliester sa imi confectionez singura ca o perna imensa si usor de modelat. Asa ca daca ati mai vazut undeva de vanzare bobite dinacelea, poate imi spuneti si mie.
Gudinde


Eu voi avea (mostenire) un fel de pernuta pt Sasha, speciala pt nou-nascuti, arata ca o potcoava parca, care numai stiu la ce e buna, parca sa tina capul drept la bb.Sper sa fie ok.

Inca ma tin destul de distanta fata de randunoi. Probabil ca tot eu voi lasa de la mine si imi voi accepta definitiv rolul (pe langa cel de menajera) de instalator/electrician/tamplar si orice altceva ce tine de treburi in casa. Sa dea Domnul sa nu am nevoie sa stau la pat o vreme.

Mai, am si eu o intrebare: de unde aveti gureselor limbarnita asta?? O sa ma straduiesc sa nu mai uit sa platesc netul, ca e greu la recuperari :))
Va pup apasat si repetat! Maine ma uit si pe yahoo sa vad ce minunatii ai mai pus si acolo.

sovi 25+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Seara Buna, Randunici!

Multumesc de complimente pentru poze, sper sa pun curand si cateva poze recente, ca ultima afisata e de acum 10 saptamani, sa vedeti ce burtoi am acum!!

Eu nu stiam de wrapurile astea de care spuneti voi, mi se pare greu de utilizat si consuma timp pana il pui pe tine. Eu o sa cumpar ceva asemanator, dar se cheama sling si este mult mai simplu, deja croit, cusut, aranjat, doar sa-l "imbraci" si sa-l pui pe bebe in el. Cred ca se gasesc si in Ro, nu? Eu vad o gramada de mamici folosind acest sling si pare foarte comod. Aveti aici poze si info despre el: www.slinglings.com/" target="_blank">http://www.slinglings.com/. Fete cu care am mai vorbit despre el spuneau ca-l poarta pe bebe asa si prin casa cand vor sa aibe mainile libere.

De asemenea, o sa cumpar si un baby carrier marca BabyBjorn pe care o sa-l poarte mai mult randunoiul: www.babybjorn.com/" target="_blank">http://www.babybjorn.com/

Edit: Hei Sovi, ce mai faci? Cred ca pernuta aia in forma de potcoava de care spui este acea "nursing pillow", foarte populara aici. O pui in jurul taliei si pui bebelul pe ea atunci cand ii dai tzatzica: uite cum: www.boppy.com/" target="_blank">http://www.boppy.com/. Mi-am cumparat una si eu deja. Se pare ca e foarte utila pentru cine alapteaza.


Vio 30+
http://community.webshots.com/user/violetahar

Mergi la inceput