FIV la Medlife

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Stimularea s-a facut pana acum cu puregon, in doze diferite de la caz la caz.
Eu cred ca am fost singurul caz care a facut stimulare cu menogon, dar asta doar pt. faptul ca astea le-am gasit atunci la farmacie, si pe parcurs cand nu raspundeam la tratament au vrut sa-l schimbe tot cu puregon.
Echipa de la Medlife a mers pana acum cu puregon, acesta fiind un medicament de ultima generatie pt. stimulare, nu stiu daca se va schimba ceva de acum.
Si eu as fi curioasa daca au inceput deja FIV-urile dupa ce au schimbat laboratorul. Stie cineva?
Eu ar trebui sa sun la ei in momentul in care vine menstruatia, dar ca de obicei intarzie, astazi finnd in ziua 33 si inca nu a aparut.
Astept cu nerabdare sa incep.
Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omonia spune:

Buna fetelor
Apropos de Medlife eu vroiam sa va recomand Fiv cu Silviu Predoi de la ei.. Nu stiu daca mai face si altcineva insa el este ff bun.
Ideea este ca el elimina pe rand posibilele cauze de infertilitate si apoi trece la fiv..Deci daca este posibila sarcina si pe cai naturale nu recomanda fiv din prima.
Stiu ca era printre cei mai buni la Sf Constantin si Elena.

Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor, gata pot spune ca am date concrete.
Dupa ce am asteptat mult sa vina menstra, acum pot spune ca pe 13 martie voi face diphereline si cu urmatoarea menstra incep stimularea.
Sper ca data de 13 sa-mi poarte noroc si sa fie ultimul FIV pe care-l fac.
Va urez succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Claudia bafta multa, , sa dea Dumnezeu sa fie ultimul Fiv care sa te faca cea mai fericita mamica!!!!

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Multumesc frumos Miruna, sa dea DD, mie si tuturor celor care ne dorim atat de mult un bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Claudia,
Miruna , Victoria , Gianina



Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Pupici fetelor
Luci sunt programata in martie la comisie vom vedea ce o sa ne spuna.
Pupici la toate.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Dragelor, Eu am terminat tratamentul pt. E.coli, am facut analizele si astept rezultatul.Din pacate nu am mai gasit loc la Comisie decat in aprilie...bun si asa...

Am o prietena care va incepe FIV la Medlife, si careia i s-a prescris Puregon, care o va costa 100 de milioane (lei vechi). Am auzit ca se poate compensa. Ea a fost la farmacie si a intrebat daca se poate compensa, si i s-a spus ca numai 3 milioane...ceea ce e extrem de putin...Va rog sa-mi spuneti, care stiti, cum se poate compensa???? E f. important, pt. ca 100 de mil ( pe langa pretul FIV) chiar inseamna o suma mare, care ma cam pune pe ganduri daca o sa-mi prescrie si mie tot asa...

Luci

Astept raspuns de la voi, va rog!!!!!


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Da s-a aglomerat..
Io am sunat ieri pt o programare in martie pt o amica.. si pt martie nu mai erau locuri la Predoi...
Trebuie calculata din timp treaba..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Am si eu o mica intrebare au inceput sa faca FIV la Med Life?Am fost la comisie in Februarie dar nu aveau toate piesele de la microscop pentru ICSI si chiar dau la toata lumea Puregon desi analizale hormonale sunt bune?Merci de ajutor si sper ca nu deranjez cu intrebari dar trebuie sa iau o hotarare si nu stiu ce sa fac


A visa asta-i fericirea;a astepta asta-i viata-Victor Hugo

Mergi la inceput