*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (117)*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Stancutza..habar nu am de ce doare..poate unele fete sunt incordate..si muchii lor sunt rogizi..habar nu am..in mod normal..ar trebui sa nu doara, gandindu-ma si la faptul ca secretia e abundenta in sarcina..si actioneaza ca un lubrifiant...

Irinouka..asa e...daca doare de ce doare, daca nu..de ce nu...na..cine sa mai inteleaga si femeile astea...

Alina 35 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 5 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Alinatudor, in timpul sarcinii am facut un singur control manual care nu a durut deloc, dar cele din timpul travaliului au durut rau. Deci stai linistita daca nu te-a durut, nu e obligatoriu!

Am reusit sa imi adorm puiul, de azi dim de la 7 nu a dormit deloc. Sa vedem cat doarme, guritza mea!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Irina, mie mi-a facut rahie. In timpul trvaliului a depistat dr ca bebe e in prezentatie posterioara, se simte f bine la controlul local cu mana. Citeste la povestea nasterii lui Pupi de la semnatura, ai acolo toate amanuntele. Pup fata!!!!



[purple]Angelique,




Ange,

dar in timpul ultimei/ultimelor acografii nu s-a vazut prezentatia posterioara? sau poate nu sunt considerate relevante aceste eco pana cand nu ajungi la spital...si la spital, la internare, nu ti-au facut eco?

sa vedeti ce zuza sunt...ieri am vista cu ochii deschisi - as numi-o fantezie dar nu trebuie sa va ganditi prea departe - cum ma apuca pe mine travaliul acasa, stau cat pot, pe urma ma duc sa fac o baie calda sa ma lamuresc ce si cum si...imi vine sa imping...si o nasc pe bebita noastra, in apa calda! bineinteles, il chem pe tati repede sa taie buricul...si fantezia se termina cum ne privim ochi in ochi, la noi in baie, cu minunica mica in brate...frumos, nu?

apropo de asta, ati vazut cate femei din SUA si V Europei nasc acasa, doar cu moasa, pt ca asa vor ele? de multe ori intr-o cadita de plastic, si ajutate de sotii lor...acum ceva timp le condamnam, dar mi s-au mai schimbat gandurile in ultima vreme...de cand am realizat ce important e confortul psihic al mamicii la nastere...

Stancutza





,

Stancutza

Poze burtica si altele: http://community.webshots.com/album/561382017ubNLub?vhost=community&start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



zuzele mele .. ce dor mi-a fost de voi!!!!!

eu am din nou internet!!! sa vedem insa pentru cat timp!!!! ma duc sa citesc din urma si revin la voi!!

tot 2 in 1 .. pachet la promotie suntem .. bitzi nu da niciun semn ca vrea sa iasa, in afara de contractiile de luni .. vreo 4 la distanta de 2-3 ore si cam 30-40 de secunde .. nu am avut niciun semn .. vorba lui tati .. lasa ca o scoate doctorul vineri de urechi!!



40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

a, irina, noroc ca ti-a zis ange si mi-a amintit si mie!
se simte f bine pozitia bebelusului la controlul manual! adica e genul de evaluare care se poate face f bine fara eco. bine, tu fa ecografia la care te-ai programat, ca sa fi mai impacata, dar cred ca e destul de sigur ce a simtit medicul.

irina 40 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by bdiana

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Diana, de ce nu faci rahie? iti revii mai repede.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori


...pai am inteles ca se face tot in coloana si eu nu pot face nimic in coloana.....ma insel?




ce fel de probleme la coloana ai ? eu am a tasare L3-L5, scolioza in C dar in partea de sus si pe la mijlocul coloanei inca ceva ,nu retin numele dar este tot o indoire anormala a coloanei .Doc ginecolog la inceputul sarcinii m-a trimis la mediocul ortoped sa isi spuna parerea si sa ii trimita o scrisoare medicala si am primit ok pt orice fel de anestezie.Asta a fost situatia la mine, dar daca nu ai mers la ortoped eu zic sa ceri o parere.Bafta

Irina 37+ Matei

AMR 3 SAPTAMANI

POZE
http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Pupi s-a asezat asa in timpul travaliului, l-am simtit f bine cand a facut rotirea si pe urma a rama asa cu capshorul in bazin pt ca dilatatia mea s-a oprit la 6.

Ellenuto, ne calci pe urme mie si Nataliei!!! Nu mai nasti odata! Si Doc la fel!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Deci s-ar putea aseza si bine in timpul travaliului! Parca sunt nebuna,irinouka, nici nu stiu ce caut maine la ecografie, chiar dr. a zis ca nu e cazul.
Oricum, Lala, Angi, din ce povestiti voi pare aproape banala cezariana. Parca mai prind curaj...

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Pupi s-a asezat asa in timpul travaliului, l-am simtit f bine cand a facut rotirea si pe urma a rama asa cu capshorul in bazin pt ca dilatatia mea s-a oprit la 6.

Ellenuto, ne calci pe urme mie si Nataliei!!! Nu mai nasti odata! Si Doc la fel!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori




Irina 38+Ileana
Tudor
Craciun 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bdiana spune:

quote:
Originally posted by Ereena

quote:
Originally posted by bdiana

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Diana, de ce nu faci rahie? iti revii mai repede.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori


...pai am inteles ca se face tot in coloana si eu nu pot face nimic in coloana.....ma insel?




ce fel de probleme la coloana ai ? eu am a tasare L3-L5, scolioza in C dar in partea de sus si pe la mijlocul coloanei inca ceva ,nu retin numele dar este tot o indoire anormala a coloanei .Doc ginecolog la inceputul sarcinii m-a trimis la mediocul ortoped sa isi spuna parerea si sa ii trimita o scrisoare medicala si am primit ok pt orice fel de anestezie.Asta a fost situatia la mine, dar daca nu ai mers la ortoped eu zic sa ceri o parere.Bafta

Irina 37+ Matei

AMR 3 SAPTAMANI

POZE
http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png



IRINA, PROBLEMA E CA NU AM O RADIOGRAFIE RECENTA....MAI BINE ZIS DE VREO 10 ANI....DACA DURERILE AU FOST SUPORTABILE ...NU AM MAI MERS LA DOCTOR...DIAGNOSTICUL DE ATUNCI ERA LOMBOSCIATICA...MEDICUL SPUNAND CA "NU E INCA DE OPERATIE"...M-AM SPERIAT SI NICI NU AM MAI CALCAT PE ACOLO,AM INCERCAT SA IMI MENAJEZ COLOANA.....NOROCUL MEU ESTE CA INAINTE DE A RAMANE INSARCINATA AM TINUT O CURA DE SLABIRE CARE A DAT ROADE:13 KG......ASA CA PANA MAI ACUM 2 SAPTAMANI NU AM AVUT DELOC DURERI DE COLOANA...DAR ACUM....ABIA MA MISC....IN PAT AMORTESC....SI NU VREAU SA RISC CU O ANESTEZIE IN COLOANA....
PUPICI, diana 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

stancutza, si bebita ta e in prezentatie posterioara, am inteles bine? Ce ti-a zis dr?

Irina 38+Ileana
Tudor
Craciun 2007

Mergi la inceput