Mamici de septembrie - octombrie 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaAR spune:

Buna, se pare ca voi fi si eu mamica la inceputul luni septembrie asa ca m-am gandit sa ma alatur voua, poate impreuna trecem mai usor peste ceea ce ne asteapta !6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna dimineata fetelor,

Pe mine ma dor sanii mai rau ca niciodata si ma doare si burtica asa ca inainte de ciclu.
Maine este ziua 28 si as vrea sa merg sa fac BHCG-ul sa vedem daca e bebe.
Saptamana viitoare, pe 17 e ziua mea si poate primesc cadoul un pic mai devreme.
Oare e bine sa incep sa iau Utrogestan pana merg la medic?Stiu sigur ca-mi trebuie tratament de sustinere, din cauza sarcinii pierdute in mai.Si atunci am luat Utrogestan, dar se pare ca prea tarziu.
Daca nu sunt insarcinata e vreo problema daca iau Utrogestan?

Pupici si sper ca sambata sa vin cu veste ca e bebe

Ramo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaAR spune:

Cateva date despre mine : data nasterii 24.06.79, UM 26.11.2007, data aprox 02.09.2008


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaAR spune:

Draga Ramo noi iti tinem pumnii si speram sa ni te alaturi cat mai curand. Din cate am auzit de la pritenele mele care au deja bebei, ele au luat diverse medicamente (ultrogestan, dufaston ...) chiar inaite de a ramane gravide dar aceasta sub supraveghere medicala.
Cred ca ar fi bine sa consulti un medic .
Fi optimista noi iti uram succes!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Eu sincer n-as recomanda nimanui sa ia tratamente fara sa mearga in prealabil la medic. Nu stiu ce face si ce efecte are Utrogestanul, Paragestanul, Nanogestanul si alte....gestane.
Ramo chiar daca ti l-a recomandat medicul sarcina trecuta...acum poate e altceva...nu luati fetelor medicamente de capul vostru fara o vizita prealabila la medic.
Daca la cineva a functionat un tratament asta nu inseamna ca si la noi o sa functioneze si o sa aiba aceleasi efecte. De aia spun, fetele care vreti sa ramaneti, care ati ramas, care vreti sa sustineti o sarcina...mergeti la medic intai, el va sti cel mai bine ce se potriveste pentru organismul fiecareia.





6+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ramo, stai tu linistita cu utrogestanul. Ai pierdut sarcina deoarece nu era viabila, avea ceva defecte genetice. In rest cand bebele e sanatos sarcina merge bine, fara probleme, fara pastile aiuristice care vad ca sunt la MAREE moda.

Si eu am pierdut o sarcina de 7s in aug, si acum totul e ok, nu iau nici o pastila in afara de vitamine.

_
Vicky 16+

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

ramo si eu sunt de parere ca trebuie sa iei medicamente doar daca acestea sunt recomandatae de medic...in ceea ce priveste avortul...duphatsonul se da pt a se evita un avort habitual...adica daca habitatul-endometrul- nu este sufiecient de pregatit pt a sustine o sarcina...dar asta nu inseamna ca embrionul are defecte genetice...ci doar ca se evita pierderea sarcinii din cauze ce tin de habitat...

Oana
7s
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

salutare fetelor,ce mai faceti?
vin si eu cu o intrebare.mi s-au umflat foarte tare gleznele de vreo 2 zile,chiar mai mult decat s-ar umfla intr-o zi f plina sa zicem,mie mi s-a parut un pic ciudat.am mai auzit de asta dar nu de la 5+ sapt,ci cateva luni bune incolo.credeti ca e de la sarcina?cineva mi-a sugerat ca ar fi de la sare,ca maninc prea multa sare.
voi ce parere aveti?se mai confrunta cineva cu asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

ramo2007 nici eu nu te sfatuiesc sa iei pastile asa, fara sens,daca ai pierdut o sarcina in mai nu inseamna ca o sa se intample si de data asta.fii optimista si te asteptam cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Buna fetelor.
Ce mai faceti?Sper ca toate gravidutzele se simt bine.
Eu nu prea, greturile astea nu imi dau pace, nu am pofta de mancare deloc....

Diana
6+

Mergi la inceput