Mamici de septembrie - octombrie 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

ramo eu tin minte ca ti-am raspuns...dar revin...testul de sange se poate face de la 7zile de la conceptie..iar ala de urina cam de la 12 zile
claudiaH ..si eu am UM pe 21 noiembre...sarcina usoara si bb sanatos!!! da-mi si mie detalii te rog legate de eco..cand ai fost, in cate sapt erai..ce s-a vazut..ce dimensiuni...tot..mersik!

Oana
6+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Oana,hi-hi ce coincidenta! Avem aceeasi DPN. Nu pot sa-ti spun mare lucru despre ecografie. Am fost ieri. Mi-a facut o ecografie endovaginala, se vedea sacul gestational si inca o chestie care cica-l hraneste pe copil pana la formarea placentei. Nu mi-a masurat nimic si nu mi-a zis altceva mare lucru. Mi-a zis ca aparent totul e bine si ca vom sti mai multe data viitoare. Mi-a zis sa mai iau utrogestan inca 10 zile (iau o capsula pe zi intravaginal, seara). Mi-au luat sange si urina mi-au dat un sac de material informativ si m-au trimis acasa. Cam asta a fost tot. Tu ai fost la control?



mamica lui Stefan din 03.04.2005
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Juliuta spune:

Fetelor , nu am chef de nimic, sint obo tot timpul si Sara vrea non stop in brate... si eu nu prea vreau sa o mai ridic. Si nu ma pot bucura de nimic pina nu vad ca bebe mic e bine adica peste 2 saptamini...As vrea sa ma culc si sa ma trezesc pe 24. Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eu sunt inca cu ceva dureri de burtik.

Astept la ora 5 sa-l sun pe nenea dr sa-mi fac programare. POate ma primeste chiar azi ca e dragutz si mai sta peste program.
Oricum cred ca e devreme sa se vada ceva la mine nu?

Claudinna, sa ma treci si pe mine cu datele te rog. Mercic si te ik dulce dulce

-----------------------------
http://monicabombonica.hi5.com
5+ cand m-am asteptat mai putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurasv spune:

BUNA..mamicilor sau aspirante mamici..
ramo2007 avem cam aceeasi perioada de "posibila" concepere. Sunt tare curioasa daca sunt insacinata..daca tu afli ca esti te rog anunta-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Moni asa aveam si eu dureri de burtica pana la sfarsitul saptamanii 5. De cand am trecut de perioada aia..nici ca ma mai doare ceva.
Stau cu frica pana m-oi duce la eco, prea nu simt mare lucru, greturi cucu....pofta de mancare normala.....
Saptamana viitoare am programare la epilat ca nu-i cosmeticiana mea pe tura saptamana asta...si dupa epilat tzushti la eco. Abia astept!
Am stat pana acum pentru ca din ce-am citit pe aici si si din spusele unei colege care a nascut anul trecut...mare lucru nu se vede in primele saptamani asa ca...mai bine stau in banca mea pana s-o vedea ceva sunt curioasa da...mai rezist.
Aaaaaa am uitat de care-s pietroaie! Bucuria sotului

Ma pun putin in pat ca-s cam adormita.




6+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pupici multi pt toate fete si multumesc mult pt incurajari!!
ce ma bucur ca avem gravidute noi!!!
acusi va trec in listuta!!

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

v-am trecut pe lista, mi-am schimbat semnatura...voi pe unde umblati?
cred ca iar ma apuca somnul...

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nix spune:


Salutare fetelor!
Va urmaresc discutiile de vreo 2 saptamani dar abia in seara asta mi-am facut si eu cont si sper sa ma alatur voua cat de curand. Am vazut lista viitoarelor mamici si vad ca Juliuta deja stie ca este insarcinata, ceea ce mi-a dat si mie curaj! Si eu am avut UM pe 12.12.2007 dar inca nu mi-am facut testul de sarcina. Ma pastrez sa il fac peste 2 zile, de ziua mea, sper sa am parte de o veste buna, pentru ca imi doresc mult sa am un bb curand.
Va pup si sper sa revin cu vesti bune.

Nix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

'neatza dragi
vad ca se mareste lista
bun venit noilor burtici!!
Nix tinem pumnii ptr II
claudiaH deci suntem asa...la catarama! sacul ala care s-a mai vazut si care-l hraneste pe bb se numeste sacul yolk..eu mai merg la eco saptamana viitoare...in 16, 17 sau 18 si abia astept...bb va avea deja 8s! si eu iau duphatson si vitamine Materna si acid folic cu fier...tu cand mai mergi la dr?
azi merg la dr de familie sa-mi dea trimitere la analize!
moni ai grija de tine si sa ne dai de veste!
va si o zi buna va doresc!

Oana
7s
o noua viata

Mergi la inceput