Mamici de septembrie - octombrie 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mama da liniste rau mai este pe aici

-----------------------------
http://monicabombonica.hi5.com
4+ cand m-am asteptat mai putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Buna dimineata fete dragi!

Am trecut sa va salut si sa va urez o zi minunata!

Ma simt bine, n-am stari de greata, mananc bine, nu ma doare nimic...
E ok, abia astept sa ma duc saptamana viitoare la ecograf sa-mi vad samburelul.



6+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

moni felicitari pt II

Bine-ai venit la noi!



6+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

giulianna fata

-----------------------------
http://monicabombonica.hi5.com
4+ cand m-am asteptat mai putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Eu l-am vazut azi dimineata !!!!
am vazut de fapt o biluta neagra si cam atat .. ma mai duc peste 2 saptamani ca sa vedem si inimioara.

Giulianna nici eu nu simt nimic, in afara de somn. Vreau sa va spun ca aseara am adormit la 9. Dar pe la 4 dimineata nu mai aveam somn. Iar acum m-a apucat iar. Poate e si de la vreme, ca eu in general sunt ametita cand e asa afara.
In rest chiar ca nu am alte simptome.




"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


moni sunt la odiseea de iul-aug..dpn 28.08..dar mai bantui si pe aici...zilnic...ca avem burtici apropiate ca varsta!va pi toati!!!

Oana
6+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Ma primiti si pe mine? DPN la mine e 28 august dar as vrea sa vin la odiseea de sept. oct. daca nu va e cu suparare. De-abia am fost la eco si mi-a fost confirmata sarcina. Eu sunt nascuta in 02.04.1978, am un baietel Stefan (03.04.2005) UM e pe 22.nov.07 si astept bebe 2 pe 28.08.08.
La prima sarcina n-am avut greturi absolut deloc dar acum vad ca ma chinuie in fiecare dimineata de nu-mi tihneste nimic. Nu dau la rate dar e o senzatie continua care nu-mi da pace pana dupa pranz. Si moooor de somn; as dormi... seara abia astept sa-l culc pe ala micu' si ma arunc rapid in pat.
Cam astea deocamdata despre mine...
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Se pare ca m-ati uitat cu raspunsurile.
Dupa a cata zi de la conceptie se poate face BHCG?
Sa recapitulam:ciclul la mine e cam intre 27 si 33 de zile,ultimul ciclu pe 15 decembrie, pe 1 ianuarie am prestat si oare e bebe???


Pup,

Ramo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pingy spune:

Buna fetelor si felicitari am pentru toate gravidutele mai mici sau mai mari
Am fost ieri la doctor si s-a mirat cand a vazut testul.cm peste sarcina nu crede ca am avut,m-a chemat pe 17 sa se lamureasca mai bine.Esential este ca exista si asta ma face fericita.dupa calculele doc. acum as avea 3 saptamani si 4 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pingy spune:

CLAU-eu la prima sarcina aveam chisturi pe ambele ovare si dupa ce am nascut,au disparut.Stiu sigur ca sarcina este un bun medicament pentru chisturi.
RAMO-totul este posibil.ai putea face un test barza,mie mi-a iesit pozitiv la o saptamana de la conceptie,acum depinde si de corpul fiecaruia.BHCG in sange poti sa-l faci si acum,daca este sarcina valorile cresc.Tinem pumnii sa fie.

Mergi la inceput