Regimul Scarsdale-7 kg/2 sapt Cap. 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna!

Sunt in ziua 6. Salata de fructe. A inceput sa imi placa, dar nici azi nu se vede pe cantar nici o miscare. Fac o greseala dar nu stiu unde. Nici portiile nu le fac prea mari... Poate ca nu beau apa suficienta. O sa masor sa beau cel putin 4 l, dar e iarna si e mai greu. Sa incep si macar o ora de miscare zilnic.

Gabiu nu mi se pare asa de grava abaterea cu 3 in 1 ala. Prima oara cand l-am tinut eu am baut cafeaua cu zahar fara sa imi dau seama si am scapat atunci de 4 kg. Poate ca merge un pic mai greu. In ce zi de regim esti?

Nu esti singura care ai tentatii. Nu uita ca poti manca cata salata de morcovi poftesti, cu sare si cu lamaie. Mie mi se pare chiar buna. Asa mai trec si tentatiile.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Gabiu - nu-i nimik, daca te lasi de 3in 1 ai sa vezi rezultatele la sfarsitul dietei ... ca doar asta e interesul,nu?

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

eva03 - data trecuta cand am tinut dieta tot asa am patit si eu, dapa 5 zile, cand m-am cantarit nu dadusem jos decat 1,5 kg. De asta am decis sa ma cantaresc la o sapt. de cand am inceput dieta.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

salutare. ziua doi a trecut cu bine. azi sunt in ziua trei - nu prea imi este foame. Sper sa ma abtin de la cintarit macar pina la inceputul saptamanii doi. Niciodata nu am tinut o dieta cap coada pentru ca m-am cintarit si m-am descurajat si am renuntat. Dar organismul reactioneaza in mod diferit de la persoana la persoana. Eu una am observat ca slabesc "in calupuri", ca latfel nu stiu cum sa-i spun. Adica nu slabesc o perioada destul de lunga si dupa aia - BUM - cintarul arata cu 3 kg mai putin. Sper sa tin pina la sfirsit de data asta. Cred ca de data asta ma incinta mai mult ideea de a duce un lucru la bun sfarsit decit slabitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Ce mai ziceti fetele?
Eu abia astept ziua de maine ca sa-mi fac pt. cina pui inabusit la amiaza bag 2 oua fierte si putina branza de vaci, dar la pui ma gandesc de pe acum.
Spor la slabit!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

uite, eu tocmai ce mi-am terminat salata de ton. Doamne ajuta sa ma tina asa. Adica sa nu-mi fie pofta de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Am terminat puiul, salata o pastrez pentru mai tarziu. Daca as slabi si eu un calup

Eu m-am tot cantarit in fiecare zi pentru ca asa scria in carte si ma asteptam la rezultate... ca asa scria in carte

Dar nu ma las. Astazi inchei si ziua 6. Mai am aproape jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Voi la ce ore mancati?
Eu mi-am facut programul asa:
- la 10 un ceai si jumate de grapefruit
- la 14 pranzul
- la 18 cina
si in rest apa plata la greu ...cat pot.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

eu maninc cind imi aduc aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Neatza fetelor,

Vin si eu prospatura sa ma apuc de slabit cu voi. Nu zic cate kg am ca nu stie nimeni, e mare secret. Eu nu mi-am propus sa le slabesc pe toate multe cate sunt acum. Daca dau jos 5 kg sunt super incantata si dupa pauza de mentinere ma apuc iar. Ideea e ca de cand am nascut (acu un an si ceva)mai mult de 3 kg nu am reusit sa dau jos si mor de nervi. Eu slabesc relativ usor dar mai greu pana ma mobilizez. Eu am o prietena care a tinut dieta asta in cuplu, pe o perioada mai lunga dar cu cateva abateri mici iar rezultatele au fost spectaculoase asa ca m-au motivat.
So incep de azi ca prea le-am inceput pe toate de luni si nu le-am respectat. Merge si de joi nu? Am mancat dimineata 2 mandarine mici si felia de paine regulamentara iar acu sorb din cafeaua asta amara rau da buna.
La pranz am niste carne de vita si ma duc sa imi iau si o rosie ca sa alunece mai bine.
Diseara daca zice peste pot sa mananc o conserva de ton in suc propriu cu salata verde sau tre musai peste peste. Anyway mai e pana diseara asa ca oi vedea.
Va pup pe toate si sper sa rezistam pe aici cel putin 2 saptamani ca sa va cunosc mai bine.


MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

MARIA THEODORA

Mergi la inceput