Regimul Scarsdale-7 kg/2 sapt Cap. 5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Iulenca - bine ai venit! si spor la slabit ... sper sa reusesti sa dai atatea kg cate vrei. - daca vrei cu adevarat poti -
Noi o sa te sustinem.
O zi buna tuturor.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

iulenca - te-am trecut in listuta.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Sarumana Saryta. Eu zic ca rezist 2 saptamani si daca mai am si rezultate chiar ca va creste motivatia. O sa am asa un mic challange in weekend pt ca ma duc la soacra-mea (de fapt la fimea care sta la bunici pentru ca ma-sa adika eu e femeie de cariera si mama de weekend )si daca nu mananc se agita si ma tot ispiteste cu diverse bunatati. Ideea e ca pentru mine regimul asta e ok pentru ca oricum carne si legume mananc eu de obicei doar ca normal mai adaugam niste paste orez cartofi la care nu mi se pare deloc greu sa renunt. Dulciurile nu ma atrag chiar deloc si singurele chestii care imi plac dar nu au loc in dieta in astea 2 saptamani sunt lactatele (iaurt si branza).
Oricum daca reusesc sa slabesc 5 kile ma felicit pentru ca iarna stiti si voi ca e mai greu. Eu chiar ma bucur ca in iarna asta nu am mai pus cele 2-3 kg pe care le luam de obicei in anotimpul asta. Adevarul e ca in anii trecuti imi permiteam sa ma ingras un pic da acu chiar nu. Zic asta acu cand ma vad in pozele mai vechi ca si atunci desi eram muuuult mai slaba si chiar bunutza ar zice unii tot cat malu ma vedeam. Eeee stiti voi cum e cu mintea de pe urma...
Acu am vazut ce ditamai avertismentul am da sa nu va speriati ca is fata buna doar ca am facut o gluma cam proasta e drept si mi-am luat cartonasu rosu.

O sa intru si eu sa mai citesc la capitolele vechi ca sa vad realizarile finalistelor poate ma motivez si mai tare.

Poate mai intru mai tarziu ca nu prea am chef de munca azi asa ca prefer sa stau pe forum.

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

iulenca - io zic ca daca te tii de ea (de dieta) ai sa vezi si rezultatele. Eu am avut rezultate bune si cand am tinut-o numai o sapt.
Am citit povestea nasterii micutei Maria - ai un talent la povestit - am ras pe infundate ca dorm alea mici.Da pozele nu le-am vazut ca nu merg - ia baga niste poze cu ea.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Uite aici niste poze - sper sa se vada.

http://www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/

Acum am vazut ca ai trei cucuiete frumusele foc. Te felicit ca e mare lucru sa ai trei puiutzi si mare curaj in acelasi timp. Admir foarte mult mamicile ca tine. Eu mai vreau inca un surior si poate daca vom avea o casa mai mare cu curte m-as baga si la al treilea.

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

iulenca - ai o mandrete de fata cu ochi negri ... si ce o mai iubeste ea pe mami si pe buni...si rochita e f frumoasa ... si voi doi ce priviri si ce sarut ... o familie reusita.Bravo.Peste vreo doi ani trebuie si un fratior sau surioara.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Multumim Saryta pt complimente. Ai dreptate suntem cam frumosi mai ales Maria si sotzul. Mami e si ea frumoasa da asa un pic cam grasa da se face ea buna la loc. Pe mine ma ambitioneaza si fapytul ca Mariuk va creste si normal ca toti copii vor sa aiba mame tinere frumoase moderne si vreau ca ea sa fie mandra de mine. Ieri am fost cuminte, am mancat exact ca la carte. Acu am bagat iar 2 mandarine pitici si o felie de paine cu seminte - o bunatate. Cred ca cel mai greu imi va fi la pranz ca de la atatea fructe o sa mi se strepezeasca dintii da ma tin tare. Diseara plec la Maria asa ca nu imi mai sta gandul decat la ea, mancarea e pe locul 2. Deja la cantar se vad schimbari dar asta pentru ca desi am inceput de ieri cu Scarsedale totusi de luni ma apucasem asa de mancat mai putinel. Am noroc ca slabesc repede acu sa vedem pentru cat timp voi reusi sa slabesc asa mai accelerat. Din experienta anterioara pe la - 7 kile incep sa stagnez ceea ce e bine pentru ca daca reusesc sa ajung la - 7 cam intr-o luna jumate o sa fiua sa de motivata ca nu ma va da innapoi nici o perioada de stagnare. Off de-abia astept ca am la tzoale mici care ma asteapta cuminti in dulap.

hai fetelor care v-ati mai inscris fiti mai active ca doar d-aia facem regim in grup ca sa ne sustinem. Eu sunt pe forum toata ziua, dar stau mai mult pe la Piersicutzele mele de iul - aug 2006.

o zi buna va doresc

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Iulenca - ce ma bucur ca se vad deja rezultatele si la mine se vede la blugi ca s-au mai largit, joaca pe mine ... abia astept sa ma cantaresc luni.
Haideti fetele ce mai faceti? Mai povestiti-ne despre voi.
Spor la slabit!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

eu m-am cintarit. am slabit un kilogram. si de bucurie am mincat o felie mica de pizza. dar continuam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Mai fetelor haideti la raport ... ce ati mai mancat?Ati mai slabit?
Eu sigur am dat un pic jos ca se cunoaste. Abia astept ziua de luni sa vad cat am dat jos.
Va astept sa mai vb.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput