Gravidute si mamici de Constanta (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

ANGI,vazut pozele noi....E un scump,scump...muuuuuuahhhh!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Lulu - pai la fel am patit si eu cu parerile medicilor. Pana la urma am ales varianta care mi-a convenit cel mai mult avand in vedere si antecedentele din familie cu gastrite si altele si anume inceperea diversificarii cu supa de legume. Am mai spus la un capitol anterior ca varianta aceasta de diversificare mi-a oferit-o medicul homeopat. Deja i-am bagat toate radacinoasele si astept sa merg dupa 15 la control sa vad ce-mi mai recomanda. In schimb nu mi-a recomandat cerealele dar eu i-am dat cu de la mine putere caci nu ma mai intelegeam cu el noaptea caci nu-i tinea prea mult de foame lapticul oricat de mult i-as da cantitativ. I-am dat prima oara cereale de orez Nestle de la 4 luni din plicul pe care l-am primit in maternitate. Dar in comert nu am mai gasit sa cumpar, nu exista decat de la 6 luni. Apropo, daca cineva vede pe undeva acest tip de cereale, va rog sa-mi spuneti si mie unde ca i-au placut mai mult. In schimb am gasit cereale din gama cu laptele Topfer pe care i-l dau lui Theo.
Tu ii dai cerealele cu biberonul? Nu te chinui? Sau ii faci dilutia mai mare? Ca eu i le-am dat numai cu lingurita.

fetele

Monika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (4 luni)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Da mai Isidora ,ma bagat in ceata dr respectiv ,cica la masa de pranz -ora 13- sa ii dau supa legume ....si treptat in doua saptamani si ficat pui sau carne pui ,si la masa de dimineata suc portocale....MI SE PARE EXAGERAT - si ma surprinde chestia asta din partea unui pediatru renumit in CTA!M-AM DECIS SA INCEP CU SUPA DE LEGUME !.....PESTE VREO 1 SAPTAMANA ..SA IMI FAC CURAJ !

ANGI
...cu lacrimi in ochi am vizionat pozele ,mi-am adus aminte de Luca ...deja imi este dor de el asa mic !

Deci ,declar ,mai vreau un bebe ...dar mai astept putin.....

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mokika ,cereale Nestle - 4 luni - au in Carefour - cel putin aveau sapt trecuta din gama Burtica sanatoasa si Orez simplu.
Luca bea un bibe din 210 ml apa + 7 masuri lapte NAN 1 .......la care i-am adaugat o masura cereale ...deci nu mare lucru ...ptr ca tot asa se scoala , si il bea cu bibe Avent cu tetina cu doua oruificii.
La ce homeopat ai fost ? Poate merg si eu sa imi faca o schema diversificare ......daca poate face el......

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Lulu - tot medicul homeopat de care o sa tin cu dintii caci am fost cam pe aceiasi lungime de unda mi-a spus sa nu-i dau nici un fel de carne pana la un an... de ficatei nu mai zic! Si carnea de pui este cea mai periculoasa! Si eu o cred, zau! Sper ca nu sunt exagerata!
In ceea ce priveste sucul de portocale ... asta dupa 6-7 luni caci este acid si dezvolta alergii. Mai vorbim, ne mai sfatuim si din experienta fiecareia sper sa iasa ceva bun pentru bebeii nostri.

Angi - e un scump Pupi! Manca-i-as falcutele!

fetele

Monika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (4 luni)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Lulu eu am fost la dr. Soescu .... iar subiectul diversificarii l-am atins eu si i-am cerut sfatul iar dansa a fost foarte draguta si mi-a impartasit parerile dansei dar nu mi-a facut o schema de diversificare ci pur si simplu am purtat o discutie. Daca vrei, iti dau nr. de telefon dupa ce ma duc eu la control ca nu l-am cerut si eu tin legatura cu dansa despre starea lui Theo (cu problema cu laringita si stridorul laringian) pe mail.
Cred ca am postat in acelasi timp mai devreme.

fetele

Monika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (4 luni)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Pup fetele mele dragi si va multumesc ca sunteti alaturi de mine cu ganduriile,stiu ca ma pot baza pe voi la nevoie.Din pacate sunt tot rau de tot in butoi, am o stare de stres groaznica,imi vine sa ,ciclul tot nu mi a venit si este a 11 zi de intarziere si nici nu da semne ca ar veni.Mi am mai facut un test cu urina de dimineata de data asta si rezultatul a fost aceasi, adica o liniuta foarte foarte palida .Din cate stiu daca testul e negativ nu ar trebuie sa sa vada nimic nici la microscop dar e totusi ceva acolo , pe de alta parte nu e mai pronuntata ca cea cu 2 zile mai devreme facuta cu urina din mijlocul zilei, nu mai inteleg nimic.Mai astept 2 3 zile si imi fac programare la peteanu sa vedem la ecograf ce este ca in orice caz singura optiune este avortul dat fiind medicatia luata.Nu ma doare nimic, am doar burta umflata si niste sani mai mari.Ce vreau sa spun e ca nu am fost mai morcovita si disperata niciodata in viata mea, stresul de acum nu se compara cu nici un examen.Ma scuzati ca nu am mai intrat dar starea mea de spirit nu face bine nimanui si nu vroiam sa intorc cutitul in rana.Va pup pe toate care ma uibiti sa va faceti griji pentru mine si nu o sa uit asta.
Suntem in arest la domiciliu de cand a nins ca este masina blocata , strada are aproape un metru de zapada,a viscolit exact unde am parcat moi, si cu cel mic in carucior nu avem unde sa mergem , suntem la capatul puteriilor cu cei mici ca se plictisesc si ei saracii.
Doc,asteptam sa facem galerie uibita,dar vad ca serbanica profita cat poate de mult de conditiile de lux de la mami din burtica.
Cred ca am pierdut numarul lui peteanu , poate cineva sa mi l dea , va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna seara fetele!

bisous, scrie, ca nu ne superi, dimpotriva, ne ingrijorezi cu tacerea
nr de la cab. Peteanu e 664211, pentru programari. te pupic si stai cu noi de vorba, daca iti face bine, suntem aici! (ma rog, eu s-ar putea sa dispar cateva zile..)

tot 2 in 1, notez sfaturile voastre despre diversificare, sunt sigura ca o sa-mi prinda si mie bine cand va veni vremea!

pupici,

Monica 40s, AMR dupa muschiul lui Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Mokika

Lulu - pai la fel am patit si eu cu parerile medicilor. Pana la urma am ales varianta care mi-a convenit cel mai mult avand in vedere si antecedentele din familie cu gastrite si altele si anume inceperea diversificarii cu supa de legume. Am mai spus la un capitol anterior ca varianta aceasta de diversificare mi-a oferit-o medicul homeopat. Deja i-am bagat toate radacinoasele si astept sa merg dupa 15 la control sa vad ce-mi mai recomanda. In schimb nu mi-a recomandat cerealele dar eu i-am dat cu de la mine putere caci nu ma mai intelegeam cu el noaptea caci nu-i tinea prea mult de foame lapticul oricat de mult i-as da cantitativ. I-am dat prima oara cereale de orez Nestle de la 4 luni din plicul pe care l-am primit in maternitate. Dar in comert nu am mai gasit sa cumpar, nu exista decat de la 6 luni. Apropo, daca cineva vede pe undeva acest tip de cereale, va rog sa-mi spuneti si mie unde ca i-au placut mai mult. In schimb am gasit cereale din gama cu laptele Topfer pe care i-l dau lui Theo.
Tu ii dai cerealele cu biberonul? Nu te chinui? Sau ii faci dilutia mai mare? Ca eu i le-am dat numai cu lingurita.

fetele

Monika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (4 luni)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze




mokkika, nestle-ul are in principiu produse numai de la 6 luni, dar impartite pe 2 etape (pe motivul ca incurajeaza foarte mult alaptatul pana la 6 luni) - etapa 1 corespunde produselor de diversificare de la 4 luni, si etapa 2 e propriu-zis de la 6 luni.. uite si www.nestle.ro/nestle_brand_baby_food_products.asp" target="_blank">aici mai multe detalii. pupici!!

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Of,BISOUS,bine macar ca ai mai scris...cum zice si DOC.noi suntem aici oricand pt. tine.!Doamne ajuta sa fie bine pana la urma!
LULU,sucul de portocale nu ti l-as rec. de nici o culoare la varsta asta-din aceleasi motive expuse de MOKIKA- si carnea la fel cat mai tarziu...Eu i-am dat carne Isidorei la 9 luni,si atunci am inceput cu pestele...dar sunt pediatri care spun ca le tb. fier si cum carnea are fier...DE ce nu incepi cu marul ,ca fruct,cel galben-golden,sa fie romanesc.
MOKIKA,ai putea sa-mi spui cand incepe dr.Soescu programul la cabinet?Vrem si noi sa ajungem cu Isidora pt. o schema de tratament pe termen lung pt. fondul ei alergic.Mi-au dat astia de la Bucuresti la cortizon sa bag in ea pana la primavara...Bineinteles ca n-am de gand....suntem pe homeopate...coacaz negru si calin...


Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput