* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (111) *

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor, fara sa vreau citind din urma am dat in cap. trecut peste mesajul asta... Din pacate a fost moderat si a intrat f. tarziu, asa ca il copiez aici:

quote:
Originally posted by catap


Buna fetelor si la multi ani! Sunt o mamica de stelutza de ian-feb 2007 si am intrat nitel pe la voi sa citesc si sa re-traiesc sentimente de anul trecut. Stelutza mea s-a nascut de Revelion si, incredibil, acum are un an.
Va doresc multa sanatate, bebelusi sanatosi si mancaciosi, zile cu soare si afara si in suflete si nu ezitati sa ne cereti sfat daca aveti nevoie. Noi suntem o maaare familie, cea a Stelutzelor 07-08 si oricand gata sa ajutam cu o vorba folositoare.

Va pup,
Cata

Catalina




Felicitari Catalina pentru Stelutza ta! Multumim de urari!
Stiu cum e sa nasti de Revelion, ca si eu l-am nascut pe Andrei al meu tot pe 1 ianuarie...

Tina 33+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 7 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Multumesc mult,LALA.D si TINNA.S!Sunt fericita ,ma incadrez la zuze,sunt cu HONNEY mai apoape si am fost cu Medmaya...
TINNA.S multumesc de complimente; si voi sunteti o familie frumoasa iar Andrei un dragalas-eu am vazut pozele mai demult...Parca era o selectie pe varste la Andrei...
Cat despre ingrasat eu ma numar printre fericite-inainte sa raman aveam 45kg, pana acum am luat 11 si sper sa mai iau 4 macar ca am si eu o dambla vreau baiat macar de 3 kg.La Isidora am luat doar 10 kg. ,ea la nastere-2.800....Nu pot spune ca ma plang pt. ca am nascut-o f. usor,a iesit ca din teava,a luat repede in greutate doar din laptele meu-in primele 2 luni-1.300 si respectiv 1.100kg....Stiu ca nu au nici o legatura kg. luate cu greutatea fatului la nastere si totusi...
GRATIELA,ce frumos ca ai alaptat atat dar ce cosmar ca cerea noaptea atat de des....Si mai faceai fata peste zi?Nu erai terminata?
Isidora a supt exclusiv la san pana la 5 luni dupa care cerea la 1 ora,jumatate de ora iar nu puteam sa produc atat de repede...si era mereu flamanda.Am inceput sa-i inlocuiesc o masa cu lapte praf,si sa-i diversific cu fructele dim.Daca ma incapatanam-ca eu voiam sa-i dau pana la 6 luni numai san-pierdeam si ce aveam.Dupa fructe ,a urmat supica,branzica de vaci in fructe dim.,cereale in lapte seara,oul,ficatelul.Carnea abia pe la 8 luni...Laptele m-a tinut pana la 9 luni,ca mai mult nu a vrut ea si oricum nu mai era mare lucru...A mai avut o intentie de a ma linsa pe la 7 luni...dar nu m-am lasat....Mi-ar place ca baiatul sa suga mai mult-macar 1.an jumate...

DOC.,si mie imi place cum suna Andrei Serban sau Serban Andrei-are prestanta ce mai....

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


miki foarte frumusel luca gabriel! sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

40 EVA MARIA
AMR 1 ZI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
APROAPE AM SOSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Miki, sa-ti traiasca baietelul, e tare scumpic!

Irina 38+Ileana
Tudor
Craciun 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Miki, foarte foarte frumos Luca Gabriel!! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!! De curiozitate..cam cati euroi erau acolo ?

Miki 40+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

AMR PANA CAND O VREA PRINTESA SA IASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

ELLENUTA,dai sign in pe contul tau in Kodak Gallery,te duci pe pagina cu albumul tau,dai clik dr. si copy pe bara de adresa ,apoi intri pe D.C in profil personal si dai clik dr. si paste in semnatura.Daca nu-ti iese mai intreaba-ma!Ce AMR ai ma trec fiorii....Doamne ajuta!Nastere usoara si o fetita sanatoasa si frumoasa!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Miky, am vazut si eu acum pozele! E tare scump si dulce puiul tau! Sa ii dea DD numai fericire in viata! Un pupic dulce pentru micutzul Luca Gabriel!

Adina , scrie-ne si tu datele tale complete ca sa te trecem pe prima pagina la gravidute de februarie!

Tina 33+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 7 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Hello fetelor am intrat si eu sa salut

Irlandeza sa0ti traiasca sa fie cuminte si mancacioasa


Am pus si eu niste poze cu mine gravida.

Louiza 37s + Yasmin - Elena
mai avem putin

AMR PANA PE 09 IANUARIE

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Adina (isidora), ma bucur ca ti-ai facut curaj sa scrii si aici la zuze!! sunt sigura ca si tu fiind la al doilea copil ne poti da din exeprienta ta!!

a, si fetele, daca va place de isidora (fetita ei cea blonda) sa stiti ca eu deja aranjez incuscrirea!! adica veti avea de-a face cu mine!!

stancutza, multumesc de link, i l-am trimis, ma gandesc ca daca intra pe DC si cauta, va gasi ea pana la urma informatiile!

noi tot 2 in 1, cica s-a deschis si autostrada, deci se poate circula, in schimb dl inginer s-a inghesuit tot in diafragma mea, am niste crampe de ma indoaie, mi-e greu uneori sa respir.

miky mamica, frumos bebe, frumoasa mamica!!

pupici

Monica 39s cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

TINNA.S:D.N:23.07.1975,UM.-25.O5.2007,DPN:22 FEBRUARIE 2008!Multumesc,mult!
MYKI,frumos foc Luca Gabriel!Felicitari,sa fie sanatos si sa aduca numai bucurii!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput