Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Am uitat,l-am vazut pe bb Mario:un scump si-un smecheras fara pereche!Si tare-tare maricel!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, bine ca nu e asa grav la piticii tai. Mie tot nu mi-e prea clar ce e cu dermatita asta atopica, cat de grava este si daca se vindeca. E un fel de alergie ? ( eu sunt varza la capitolul medicina )
Revin, trebuie sa schimb sconcsulica

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si mie imi cade parul zici ca chelesc, eu vreau sa incerc metoda Annisiei cu uleiuri dar nu stiu cum sa le combin(dupa ochi?) si unde gasesc ulei de ricin (la farmacie?) O sa incerc sa caut din urma sa mai citesc o data reteta.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor, fetelor, ce citesc aici? ma ingroziti! deserturi copioase dupa mese gatite la abur, amandine, ora12, paine calda cu carnati!!!
rusinik, amintiti-va vorba asta cand va mai vin poftele "o clipa pe limba, o viata pe solduri!" hi, hi, hi
si acestea fiind spuse continui sa-mi savurez berea si sa-mi mananc cozonacul

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Luy da e un fel de alergie dermatita asta nu se stie de la ce in general . Si noua ne-ar fi spus ca seamana, are putin pielea uscata la incheieturi la picioruse dar nu o bag in seama deocamdata, o dau cu apa termala si bepathen dar nu trece totusi. Noi nu am ajuns nici la controlul de 4 luni, sa vedem cand facem vaccinul, sper sa ajunga sotul asta odata acasa...Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ana, multumim de vestile despre Nana. Sa ne mai scrii cum afli cate ceva.
Andries, nu ma mut, draga mea. Desi asa ma tenteaza... azi am aflat ca avem apa calda!
Si_bv, eu voi incerca intai varianta cu iaurt pt. branzica de casa, mi se pare cea mai buna pt. stomacul lor. Si cea cu lamaie e hranitoare dar iese mai inecacioasa branza preparata asa, sa vedem insa ce prefera bb. Le voi incerca in ordinea asta: cu iaurt, cu lamaie, pe cea cu pastile de Ca lactic o voi parsta ca ultima varianta, din simplul motiv ca nu-mi place mie ideea de pastile, desi reteta asta e cea clasica.
Amironeanu, ce vorba este asta ca ne cunoastem prea bine si nu vrei sa deranjezi??? Sa nu mai spui asa, suntem toate un , indiferent cat de des sau rar ne scriem.
Si, ca sa incerc un raspuns la intrebarile tale:
- dupa parerea mea cele mai bune scutece de pe piata noastra sunt Libero (in strainate am auzit ca Huggies sunt cele mai ok); la baietzi e bine sa asezi putza in sus inainte sa pui scutecul, ca sa eviti accidentele
- si Maria baga mainile in gura si le suge cu sarg, e din cauza dintilor, eu asa interpretez, pt. ca o face de curand, e clar ca se scarpina cu ele pe gingii
- de incarnat si lui Tudor i se mai incarnau unghiutele de la picioare, nu i-am facut insa nimic, s-a rezolvat de la sine, incerca numai sa nu tai colturile unghiei, sa respecti forma lor naturala adica. Iar daca e rosu locul si nu cedeaza de la sine, poate il dezivenctezi cu Rivanol si il pudrezi apoi cu un pic de Baneocin
Rox, ma bucur ca macar te-ai linistit in privinta copiilor si ca Alex va merge la gradi. Sper sa fie ok si investigatiile mamei tale si sa arate ca nu a fost nimic grav.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

La voi a venit preotul cu Iordanul?

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Roxana, am parul exact cum spui ca este al tau si cam rarut pe deasupra dar ma incapatanez ca il vreau lung. Rabdare am sa il coafez depinde de bebe daca ma lasa.
Cat despre Zyrtec noi l-am folosit cand avea alergia aceea nasoala de care ti-am mai spus......5 picatrui/zi si nu avea somnolenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Noi am fost ieri la Vienna la SCS sa cautam scaun de masainca nu ne-am hotarat ce sa cumparam....am dus si fata cu noi,bineinteles ca a trebuit sa papam pe acolo
ia dat tati sa pape in caruciora scurs sticla de lapte 170 ml,cred ca o sa merg mai des pe acolo.
luni mergem la vienna la dr sa facem niste analize sa vedem de unde inapetenta aceasta...am schimbat din nou tetinele si parca papa o idee mai bine.
Myral daca gasesti reteta pt par sa-mi trimiti si mie un PM cu ea...ca si eu sunt de groaza cred ca o sa chelesc.
Roxana multa sanatate familiei tale,o sa caut reteta lui miruna pt dermatita atopica noi am scapat de ea...am fost la unul dintre cei mai buni dermatologi din tara.
revin merg la domnisoara care sa trezit

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Eu tocmai am vb cu o colega al carei baietel e nascut pe 1.10. si a zis ca a inceput cu suc de portocale de ieri.Si eu sunt inscrisa la aceeasi pediatra cu copilul!!Cred ca ma impusc!

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput