Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andries, daca gasesti vaccinul de pofta de mancare as avea nevoie pentru Alex cu tot cu rapel. Ma dispera, de 2 zile nu mananca mai nimic.

Betty, nazdravan Mario, ce sa mai. Si Andrei se suceste la TV, chiar si cand il pun in tarc, se taraste cumva si se mai ocheste printre plase.

Gema, eu am un par pacatos rau, fir subtire si se electrizeaza. Mai fac prizoniere si periile de la coafor, acasa nu ma risc. Am avut un fel de drot cu tepi si a trebuit sa imi tai o suvita din par. Depinde cum ai tu parul si cat de multa rabdare ai.

Prisi, si Alex prefera sa roada sau sa suga chestii textile. Deegeaba ii dadeam cauciucate sau jucarii de dentitie, tot cele din material erau rontaite. Eu am lipsit azi ca am fost cu teroristii la doctor si apoi da-i si hraneste-i si culca-i. Dorm amandoi de peste 2 ore.

Sa nu uit, apropos de dinti. Andrei are muguri de dinti vizibili dar dr zice ca nu vor iesi pana spre 6 luni. Iar salivatia abundenta cica e legata de cat de mult sta cu gura cascata.

Carpatina, la mine curatenia merge f bine cand sunt nervoasa. Stii ca inainte de Craciun am avut o super cadere si numai prin munca mi-am revenit.

Teodora, iote explicatia de mai sus cu dintii. Deci mai ai si tu de asteptat.

Amironeanu, nu stiu ce sa zic de unghii, dar iti confirm ca Andrei sta tot timpul cu mainile in gura.

Ligeea, mama e acasa, cum spuneam, inca neclarificata problema. Au oprit insa hemoragia. Multa sanatate voinicului tau, poate ar merge niste aerosoli? Nu mai spune de bona...ti-am zis deja de 100 de ori pana acum, am cosmaruri.

Nene s-au vorbit astia 2. Dupa 2 ore de somn s-au trezit amandoi. Ma duc ca am si menaj de facut.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Salutare si de la mine!

Azi am fost la coafor, m-am rasfatat si asa de bine a fost! A inceput sa imi cada parul tare de tot, asa ca l-am scurtat putin si l-am filat in speranta ca mai diminuez fenomenul.

Mi-a facut azi mama 2 paini de casa, belea de belea. Am facut si eu mai demult, dar nu sunt ca ale ei. Sa vezi ce ma infing in ele acusi.

Luy, Stefan era in casa cu mama. Aveam tel la mine sa ma sune daca maraie, dar nu a fost cazul. Oricum, la un moment dat am urcat eu in casa si l-am luat si pe el jos la aer.

Carpatina, carnati nu mai vrei? Fara paine, daca spui ca nu mai mananci

Myral,


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma duc la alintat zgatia, a inceput sa ma strige. Am lipsit azi vreo 2 ore cat m-am dus la coafor si cand m-am intors m-a certat rau, dar rau de tot.

Rox, stiu ca am promis sa ma uit dupa jocuri, dar nu am apucat. Sper sa reusesc diseara.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Am facut si noi vaccinul azi...Andries a mea e putin maraita, al tau cum a reactionat dupa??

Si bv aici medici mi-au spus ca pot bea 2 cafele pe zi...cafeaua italieneasca e beton cea expresso...nu beau de nici un fel prefer 2 bucatoaie de ciocolata amara

Jojo caciulita si macrameul este specificul nostru...in nici o tara nu se folosesc, mai ales in casa...trebuie sa-ti spun ca in casa temperatura la mine nu depaseste 15-18 grade...doar cand ii fac baie mai ridic temp ptr ca in baie e mic caloriferul...alta dambla mai am cand ma scol deschid geamurile , pe rand in toate camerele.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna si de la noi.
am vazut ca nu suntem singurele care am avut o noapte de cosmar si o zi asemenea.n-a prea mancat, a vomat, n-a prea dormit...of!
andries, roxali - pupici la bebeii vaccinati sa nu aiba probleme!
pupam pe toata lumea.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Amiromanu nici eu nu stiu ce sa-i mai fac lui Teo sa nu-si mai bage pumnul in gurita,mai nou nici suzeta n-o mai vrea,o scuipa si baga pumnul,si prin urmare bale nu mai zic.......

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/album/560608464rHUeBp?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Acum am citit si despre Nana...offf sper sa ajunga cat mai repede in Islanda.

Rox , cand era bolnav baietoiul si binenteles fara apetit ii dadeam B-total...nu stiu daca se gaseste si la voi...al meu pofta de mancare a avut dupa o cura la niste terme cu aerosoli si bai termale.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Gabitz

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Salutare!
Noua ne-au plecat musafirii, dar azi Tudor e super agitat si plangacios. Plec, ca iar maraie.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna, eu am fost un pic harnicuta, am calcat si daca se dezgheata carnea ma apuc si de gatit un orez cu carne si legume...

Sim si mie-mi cade parul rau, incerc sa-l prind, nu prea reusesc ca e destul de scurt prin unele locuri, iar Miru e super fericita cand ma prinde, problema e ca toata casa e par de al meu, iar Miru are mereu in mana cate un fir
pofta mare la painica si la carnati

Rox ma bucur ca sunt toti ai tai bine, sanatatea e mai importanta decat orice pana la urma
ce mare e Andrei, avem numai musculosi la odisee, abia astept sa merg si eu marti sa vedem cat a crescut

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput