* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (108) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutare zuzelor !
Eu intru mai rar pt ca inca doare epiziotomia si nu pot sta mult in fund...
Incerc sa citesc din urma , mai pe diagonala dar sper sa retin ideile importante...
Bine ati revenit Miky Mamika , Natalia si Cornilia...!...Asteptam pozici cu clopotzeii vostri!

Stancutza...te plangeai de faptul ca nu ai garantata prezenta la nastere a sotului , a doctoritei tale si a anestezistului care pune epidurala...Eu zic , inainte sa te hotarasti sa mergi intr-o clinica privata , sa discuti pe sleau cu dr. ta ...care ar fi onorariul necesar pentru ca ea si anestezistul sa fie prezenti pe pozitii in ziua Z . Cat despre prezenta sotului...asta depinde de modul de organizare a spitalului...daca este o sala de travaliu comuna pentru mai multe paciente...nu cred ca va fi posibila prezenta sotului.

Laurici de PN , curaj , maine ai sa-ti vezi clopotzelul...noi suntem alaturi de tine si totul va fi bine ! Tinem pumnii...

Go Laurici , go...Go , Laurici , go


Gratiela , am o intrebare la line...stiu ca esti prietena cu o dr. neonato de la filantropia ...o cheama cumva Gheorghe ? Cineva mi-a recomandat aceasta doctorita ca pediatra pentru Sara si as vrea mai multe referinte despre ea ...Are cineva mai multe detalii?

Carmen E - La multi ani ! Sa fi sanatoasa si sa ai o nastere usoara ca un fulg si un bebel sanatos si papacios !


Mai citesc si ma-ntorc...mai am capitolul precedent...

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Bun gasit, scumpele mele dragi.

Carmen, LA MULTI ANI,FERICITI!!! iti doresc. Fie ca toate dorintele sa ti se implineasca, sa ai parte de-o nastere usoara, un bebe sanatos si papacios, iar tu sa te refaci cat mai repede.

Lorena felicitari pentru ingerash.Refacere rapida, laptic pe saturate , bebe sanatos si mancacios.

Laura I nastere usoara maine. Sa fii tare si sa te gandesti la bebe surpriza, la faptul ca foarte curand il vei tine in brate.
Irlandeza la fel si tie:nastere usoara, refacere rapida, laptic pe saturate si... bebe sanatos si papacios. Ai plecat la Spital???

Eu ieri m-am speriat ingrozitor. Intorcandu-ne de la cumparaturi, in masina m-au luat niste dureri de-am zis ca in loc de mers acasa, ne oprim direct la spital.
Banuiesc eu c-au fost contractii, caci burtica mi-era ca un pietroi, iar cand durerea atingea apogeul... simteam cum parca cineva ma strange din toate partile.Acasa, am luat un No-Spa... primul de cand sunt insarcinata si m-am bagat in pat. Spre seara inca ma mai durea, si inca aveam contractii... dar nu asa intense.
Sper din suflet ca bebe va sta cuminte inauntru, cel putin inca 4 saptamani.

Pentru zuzele sefe: daca vreti sa treceti pe prima pagina in lista... nasc la Metroplex Hospital Plaza, cu MD Ed P. Kemper... si speram natural cu epidurala.



www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 33+
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gatta, dr. Gheorghe e sefa de la neonato. Prietena mea e rezident acolo. O apreciaza foarte mult asa ca mergi cu incredere.

La multi ani, Carmen!

35+ Tudor Gabriel
AMR 24 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Sunt tot acasa. Daca durerile nu se intensifica, merg doar maine la spital, ca am programare la ora 10.
Acum merg sa ma intind, sa vad daca pot dormi, ca azinoapte am dormit doar 2 ore.
Noapte buna.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

39+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 1 zi ?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor, este posibil ca bebe sa fie extrem de puturos intr-o zi? e drept ca am dormit ca muscata de musca tzetze pana la 15 dar de atunci Tudor nu a dat semne de trezire pana acum vreo ora cand am dat tv tare, am ras si 2 buc de cioco, o buc de praji am baut si apa...dar fata de zilele in care era chiar violent acum erau destul de calme miscarile. Ma cam ia cu grija mai ales ca am tot soiul de cosmaruri...

35+ Tudor Gabriel
AMR 23 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

grati, e normal. s-a intamplat si la mine de cateva ori. vorba lui miri, au si bebeii astia zilele lor mai proaste, mai fara chef, mai stiu eu cum. :-) nu e musai sa miste la fel in fiecare zi. ultima oara am avut ingrijorari de genul asta saptamana trecuta. iar a doua zi sau peste doua zile, nu mai tin minte, m-a luat la suturi intr-un mare fel. deci nu iti face griji.

irina 39 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

LAURAAAAAAAAAAAAA, bafta maine si sa vii cu cele mai bune si frumoase vesti! astept cu emotie deznodamantul si...surprizica. te pup si te imbratisez! INAINTE, CU TUPEU!!!



irina 39 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Oho, Iry...esti in sapt 39!!! adik mai ai f.f.f.f. putin. Esti smechera!

35+ Tudor Gabriel
AMR 23 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

irlandeza, odihna placuta si ai grija ce faci maine!

irina 39 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Oho, Iry...esti in sapt 39!!! adik mai ai f.f.f.f. putin. Esti smechera!

35+ Tudor Gabriel
AMR 23 de zile




hihihi, a dat smecheria peste mine, da. :-)
ieri s-au implinit 38. dar am toata increderea ca ajung la controlul de lunea viitoare. si daca nu...nu! :-)

irina 39 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput