Mamici ce asteapta al doilea copil (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mariana imi pare f rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, iti doresc din tot sufletul sa te refaci cat mai repede fizic si psihic, imi imaginez ca va fi f greu dar noi suntem alaturi de tine. Pupici si numai bine si tie si familiei!
In rest noi suntem bine ne mai odihnim cat putem ca acusi tre sa mergem back to uk si incepe iar programul nebunesc.
Vrem sa ne interesam si de biserica si de local pt nunta sa vedem ce scoruri se cer cam cand trebuie dati banii si sa vedem cum strangem mai rapid sa avem si noi unde face nunta.
In rest nu prea apuc sa scriu acuma ca ii si maicamea prin zona si ma terorizeaza nu ma lasa sa stau in liniste pe forum tot e in capul meu sa vada ce scriu cu cine vb etc.
Oricum dupa ce ajungem in uk o sa trebuiasca sa repar laptopul asa ca net nu o sa am o bucata de timp sper cat mai scurta.
Pupici si mai revin cand reusesc sa scap de vultur!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Fetelor,
La Multi Ani pentru noul an , sa vina cu multa sanatate si multe bucurii si impliniri.

Anca 18 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Mariaanna esti o mamica foarte curajoasa, mi-ai inseninat seara ca ai venit sa ne saluti, inca o data si iti doresc multa putere sa treci peste incercarea aceasta grea.

Mada, spor la treaba si mai intra pe-aici cand poti

De luni reincep munca, asa ca ma bucur de ultimele zile de concediu alaturi de baietzii mei - principalul e ca am reusit sa recuperam somn

Pa-pa!

Oana 16+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetele. Noi tot la promotie suntem 2 in 1 inca nu am nascut, se pare ca barza mea a ramas inzapezita pe undeva .In rest suntem bine .Va pup si aveti grija de voi .

danybv39Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : 1 SAPTAMANA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Buna tuturor. Vreau si eu sa ma alatur voua, celor curajoase, care au puterea sa o ia de la capat.
Burtica mea are 7 saptamani si nazdravanul de acasa 4 ani si 2 luni.

Va doresc un An Nou minunat, cu multa sanatate si multe impliniri!

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Bun venit Cris

He-he, rezista burticutza, Danybv, ca iese ea barza din zapada
Pe Paul l-am dus 41 de saptamani si trei zile - toti ne rugam de el sa iasa o data, asta dupa ce am avut iminenta de avort la inceput

Oana 16+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Mariaanna ma bucur ca ne-ai scris si noua. Nu vreau sa te sacai cu ce a fost si cum a fost deoarece e mai bine sa uiti cat mai repede. Esti o mamica curajoasa, imi place cum gandesti.
danybv, mai ai o saptamana................ce bine.........te invidiez si eu abia astept sa fiu aproape de acel moment.Daca cumva nu mai apuci sa ne scrii iti doresc nastere usoara si un bebic frumos si sanatos.
Bine ai venit Ioana. Sper sa te simti bine la acest subiect. Mie imi place mult aici, e subiectul meu preferat si imi place ca pot sa il urmaresc mai usor........aici nu se scrie in ritm ametitor.

Oare la cate saptamani scapam de greturi, stie cineva?
De o vreme o zi imi este foarte rau o zi nu........sa fie sfarsitul greturilor?

Ada 10+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

OanaRusu rezista burtica mea nu se lasa.Eu l-am nascut pe Andrei la 38 de saptamani.Dar se pare ca Maria se lasa un pic asteptata .

danybv39Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : 1 SAPTAMANA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Crisu bine ai venit.

Oana si eu am patit ceva asemanator cu juniorul, initial medicul era sceptic ca o sa il duc pana la termen, asta prin luna 5, apoi la final nu a mai vrut sa iasa.............nu l-a deranjat nimic.......nici plimbarile lungi, nici cele trei amniocenteze facute una dupa alta(in 3 zile).......el se simtea bine acolo.
Din pacate eu am facut preeclamsie si nu m-a lasat medicul peste termen asa ca exact in ziua cand a fost data probabila mi-a provocat nasterea.

Ada 10+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

He he abia astept sa scap de burta ca este mare si grea vreau sa redevin slabuta nu ca acum .
Ada_S deja am morcovul cu mine il plimb peste tot .
Va si aveti grija de voi .

danybv39Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : 1 SAPTAMANA !!!

Mergi la inceput