Rahova sau apropiere (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
cris multumesc am salvat reteta sa o fac si eu alta data
eu curcanul l-am umplut si l-am pus la cuptor fara nimik in tava9doar invelit in folie de aluminiu) si el in atatea ore cat a stat si-a lasat el zeama(deci baitz-ul ala nu -am mai folosit desi oprisem un pic din el in caz ca se usuca prea tare sa-l mai stropesc)
uite Curca mea cum a iesit...sper sa fie bun si facut...daca nu...l-om mai baga bucata cu bucata la cuptor
Vio LA MULTI ANI! sa fiti sanatosi si sa va aduca anul 2008 tot ce va doriti...petrecere frumoasa
noi serbam si la 20 si la 24
eu mai pun niste cartofi pentru piure la fiert si rad o varza rosie...in rest...nimik...ma duc sa ma retusez la unghiute si sa-mi spal parul...
va

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

LA MULTI ANI! Cu sanatate, bucurii si tot ce va doriti!
Nici noi nu stam acasa, mergem la varul consortului,
Sa ma laud si eu cu ce am gatit (impreuna cu socrela, ce e drept), salate: berlineza, de boeuf si de peste afumat, piftie de curcan, ciorba de potroace, friptura de curcan, tort de portocale si tort de crema de zahar ars (pe asta-l luam cu noi), placinta cu branza dulce si stafide si salata de fructe.
Aissa, eu de ex. pun carnea la marinat (sau baitz) in urmatoarea chestiune: vin rosu, ulei de masline, boabe de piper si mustar, catei de usturoi taiat marunt si zeama de lamaie (si diverse condimente, cimbru, foi de dafin etc, la alegerea fiecaruia si in functie de carne, de vanat, de porc, de pui etc. Apoi scot carnea, o asez in tava cu ulei, vin, apa, boabe de piper, cimbru, usturoi. Marinata o arunc. Succes la friptura!
Monica, spor la curca. Mie imi place, am mancat la NY friptura de curcan cu lamaie, Era demential. Si umplut cu castane e buuunnn.
Va si... ne vedem la anul!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

moama vicky...cate bunatati ati facut...se vede ca sunteti doua ati avut spor
multumesc de aprecieri LA MULTI ANI! si petrecere frumoasa
sa fiti sanatosi si bucurosi

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

LA MULTI ANI!!!!! cu multe bucurii,impliniri si tot ce va doriti
noi am terminat toate pregatirile si acum vrem sa dormim un pic sa fim fresh la noapte si pe urma ne steptam invitatii..
va pupic pe toate si va doresc un an buuuuuuun bun

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

somn usor mirela ...si distractie placuta diseara
LA MULTI ANI!
pe mine ma intreaba ai mei copilashi cand e revelionul si ii pacalesc ca-i maine seara ca altfel nu mai dorm sub nici o forma la pranz

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am bagat si eu acum carnita la cuptor, sper sa iasa bine. Ale a dormit la pranz dar eu nu, nu reusesc niciodata sa dorm inainte de Revelion. Acum ma duc la baie si apoi mazgalesc unghiile si cam asta ar fi.
Petrecere frumoasa si La multi ani! Eu sunt prin zona oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Haideti bre pe chat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cris mie nu-mi merge chatu' cica sunt membra anonima si sa ma conectez...dar nu am unde...ca doar sunt conectata
aaa...si nu apare nimeni online pe chat...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

La multi ani!, cu bucurii, impliniri, realizari si multa multa sanatate in anul ce se apropie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai sunt 30 de min din anul asta...chiar mai putin

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput