Rahova sau apropiere (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mi-a aparut mesajul de 3 ori si nu reusesc sa-l sterg

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory intelesesem ca tu esti in schimburi, trebuia sa pun o linuta, tie ma adresam cu "dory-mama"
Monica ce bait folosesti? Vreau sa imbat si eu o bucata de pulpa de porcule dar nu stiu ce sa ii pun. M-am gandit sa o las pana maine in vin+condimente+putin ulei...si mai ce sa pun? Esti pe receptie? Nu am gasit in zona ciumperci asa ca renunt la ciuperci umplute o sa fac doar salata. Si ma mai gandesc. In continuare nu am facut NIMIC pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu m-am apucat de tortul de branza si fructe si Um Ali...(pe-astea le termin mai repete)
ca m-am gandit sa nu pun burta la fiert si apoi sa plec de-acasa
bafta la imbatat porcul cris

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

ce este alea Um Ali?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna dragutzelor,
chiar ca ce de mai bucatarisiti...
eu ma "delectez" cu painici facute cu tot felul de fainuri care mai de care mai "integrale"
in noaptea de revelion mergem la niste prieteni si cand am intrebat ca sa aduc cica nimic de parca mergem la pomana!!!
eu am facut sarmale ca de Craciun am mancat la socrela..
salata beuf,salata cu ciuperci si porumb,chiftelute...
fac ceva placintele cu mere(dar cu aluat de placinte moldovenesti) si ma gandeam sa fac un tort cu bezele ca mi-au ramas cam multe albusuri si e pacat sa le arunc...
astea o sa iau si la prietenii nostri ,ca nu ma duc cu mana-n ...buzunar

Mire,imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat...am citit si tare m-am infuriat...parca suntem in tara nimanui!
sa-ti fie frica sa pleci de acasa!!!
Monica,Cris
Dory n-am uitat de ce mai avem noi de "rezolvat"
Vicky,ti-am mai trimis un PM ieri...

va pup pe toate

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cris uite asta este Um Ali mai trebuie sa-i pun frisca pe deasupra din loc in loc...e o prajiturica arabeasca
si e gata si tortuletzul cu branza si fructe Iata-l


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Citisem ca e ceva arabesc dar nu stiu ce e. Arata interesant.


Am facut si eu cate ceva, o rulada cu ciuperci, usturoi, marar si parmezan, cateva bucatele de pui rulate in bacon si un tort de la plic (toate cumparate gata). Ma apuc cred si de salata de ciuperci, maine sa imi ramana doar friptura, snitele de pui si sa am vreme de cosmetizari.

Si totusi...asa repede a trecut Craciunul, maine "scapam" si de revel si gata-s Sarbatorile...tare repede trece timpul asta. MA intristez ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am mai facut si eu o salata cu ciuperci, porumb, castravete murat si cartof fiert, maioneza, putin iaurt si usturoi
acum mai am sa dreg ciorbitza de burta
si curanul mi-a rezervat o surpriza de zile mari...nu a avut loc in cuptor (se lovea de grilul de sus) asa ca a trebuit sa mut gratarul mai jos si acum e atat de aproape de flacara ca presimt ca o sa fie scrum ...i-am dat focul mai mic si i-am pus inca o tava sub tava in care l-am pus pe el...tare-s curioasa ce-o iesi...
si maine sa-mi ramana timp sa ma ocup si de mine ca de la Craciun nu m-am mai ocupat
cris, in ce e imbracata rulada cu ciuperci?...nu pui si tu o poza sa o vedem? poate ne face pofta si facem si noi
fug la curca mea...va pup
noapte buna

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/16791/Rulada-cu-ce-vreti/" target="_blank"> Asta e rulada , Monica, dar aseara cand am gustat-o mie mi s-a parut...fara gust. M-am temut sa pun prea multe dar cred ca trebuia sa dau mai mult gust compozitiei. Am calit in putin unt 2 cutii de ciuperci, un catel de usturoi pisat si marar. E adevarat ca am gustat-o fierbinte , sa vad rece cum e. Oricum e interesant aluatul si usor de facut. Merge sa umpli cu ce vrei rulada asta.
Eu nu am facut inca friptura, o bag mai incolo la cuptor, chiar ma gandeam sa o bag pe seara sa fie calda. Nu stiu insa cum sa fac cu baitz-ul, il pun pe ala in tava sau pun alta serie de ulei+apa? Tu cum ai facut la curcan? Si cum ti-a iesit curcanul pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

LA MULTI ANI!!!
sa aveti un an plin de realizari, sa fiti sanatoase si fericite!


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput