* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (99) *

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by miri_mik

buna dimineata lui Craciun!

vai ce va iubesc! asa, de dimineata, de sarbatoare, de drag!
sper ca v-ati bucurat de un Ajun minunat, ca ati gasit sub brad tot ce v-ati dorit, si de a fost fix asa, ca ati pus sub brad toate gandurile negre, toate temerile si toate grijile ca sa se transforme peste noapte in raze de lumina si speranta!

Tinna S, La multi Ani! Ce frumos, te-a adus Mos Craciun in traista lui! iti dai seama? mama ta se astepta? sau era in dilema ca si angi si nati? sa ai parte de o aniversare speciala, asa cum esti tu, sa te bucuri de ea si de burtica ta pe care o porti atat de frumos:)




Miri , mama mea chiar nu se astepta sa nasca de Craciun... Avea DPN 5 ianuarie... Dar eu n-am mai vrut sa stau in burtica ei pana atunci... Asa ca m-a nascut (natural) pe 25 dec...
Pe mine ma cheama de fapt Cristina (desi apropiatii imi zic Tina), si multa lume crede ca ma cheama asa pentru ca m-am nascut de Craciun... Culmea e ca mama si tata chiar la numele Cristina se gandisera dinainte, deci chiar daca nu ma nasteam de Craciun tot Cristina m-ar fi chemat...

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by virgo

Miriiiiiiii , help , urgenta de comportament pisicesc !

Daca aude barbatu' ma linseaza si zbor si eu si matele !!!

Motanul ... de cateva zile incoace , noaptea , mi se pisa pe ... blatul de la bucatarie !!!! HELP ! Ce placere imensa , sa ma trezesc in fiecare dimineata si sa gasesc pocinogul , bine ca nu miroase de sa rupa nasul , dar tot e naspa ! Da-i , curata , dezinfecteaza cu alcool , si totul pe sestache , sa nu ma prinda dusmanul ! Ce l-a apucat , fratele meu !???

Mai , voi iarasi nasteti !? N-aveti stare , parol . Mie mi se pare ca burtica n-a mai crescut deloc , nici poveste sa ma deranjeze , insomnii n-am , bebe mai mult doarme decat se fataie . Ma mananca sanii , semn ca vine laptele , dar in rest ... pace si liniste !



Virgo, si eu am avut pisica 10 ani de zile, cand locuiam la parintii mei... E-adevarat ca aveam o matza, nu motan, dar nu cumva motanul tau o fi in calduri? Ca am auzit ca motanii in calduri fac pishu pe unde vor ei...

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS



Am si eu o intrebare pt cunoscatoare: doare cand iti rupe membranele?

Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 27!



Nu doare deloc Ange, numai contractiile dor... Cand se rup membranele nu doare deloc, doar ca intr-adevar iti curg brusc valuri de lichid...

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor eu am plecat la nashi! Va pup si mai intru diseara sa aflu vesti despre voi!

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

FETELEEEEEEEEEEEEEE mesaj de la VEN:

"La 10.40 s-a nascut Mathias, de 3250g si 50 cm, Apgar 101 Pupam zuzele!eu sunt bine, astept ziua de maine sa plec in salon. Ah, cu circulara de cordon, btw. Pupam!"


Felicitari mamico! Doamne ajuta ca sunteti amandoi bine! Refacere rapida! Sper ca pe seara sa pot da si eu astfel de vesti.

Contractiile mele sunt din nou haotice, cam la 8 - 9 min...

Pup!

Natalia Stefania sapt 40 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Acum am vorbit cu VEN - e bine, atat de bine cat poate sa fie dupa cezariana...acum incepea sa-i dispara efectul anestezicului...a zis ca va pupa!

Natalia Stefania sapt 40 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Felicitari Ven! sa-ti traiasca Mathias si sa fie sanatos, mancacios si cu mult noroc in viata! numai note de 10 sa aiba mereu! refacere rapida!

Miutza 35+ Maya Victoria, minunica noastra :)
amr 5 saptamani!

http://www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata
Nu-mi vine sa cred cat am dormit azi!

Azi noapte am plecat de pe baricade fortata de imprejurari, a cazut netul. Si culmea culmilor, m-am uitat un pic la TV si am dormit. m-am trezit doar de 2 ori sa merg la baie. Si acum am facut ochi. De cateva ori azi noapte cand ma intorceam de pe o parte pe alta m-au durut rau de tot oasele de la budunica, va dati seama ca acum ma caut de simptome.

Cu dr. o sa vb la telefon deseara la 6 si pe urma la noapte o sa bag si niste calciu ca poate ma pocneste natural. Mi-a bagat miri morcovul cu colul lung, dur si rigid... (mama, zici ce vb de altceva... )

Natalia, dop gelatinos!!!! poate, poate, cine stie! Tinem pumnii...

Ven, nu mai spun nimic, doar atat:

Tinna, multumesc! Dar de unde luati voi cadou pt nasi, unde e deschis? intreb pt ca as da o fuga la cumparaturi, mai ales la Bricostore, am vazut la nasi un lampadar la care mi-a ramas sufletelul si il vreau. Dar cred ca o sa o rog pe nasa sa mi-l ia cat oi fi in spital.

Virgo si miri, mama cat patimiti voi cu matzele alea!! Vai de mine si de mine, cred ca muream sa imi faca asa ceva... cred ca as face ca sotul lui Virgo Linshaj, frate!

Laura_dimitris, bine ai revenit!

Stoisor, stai cumintica in pat daca ai contractii. Raceala a trecut, nu?

Ereena, mai dureaza putin pana nasti, nu ne-o lua si tu inainte ca voi fetele din ianuarie destul ne-ati facut de rusine!!!

Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 27!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am vb cu Ven!!!

felicitariiiii!!!!!!


Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 27!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari VEN !!!

Urmez eu, Angi, Raluca si Natalia deoarece cred ca si Cornila a nascut deja

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput