* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (99) *

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

BUna zuzici!!!
Sper sa vdeti careva mesajul asta inainte de a trece la un nou capitol.
"la 10.40 s-a nascut Mathias de 3250 g, 50 cm, apgar 10".
VEN e mamica!!!

GUGU 38+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

AMR DOAR FRUNZELE DE LA MORCOV!!!




ne lasase si Gugu mesaj in cap.trecut. Ven, felicitari



Mari 35 bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

In ceea ce ne priveste pe noi, suntem bine, insa inca foarte obositi.
Apropos va rog sa corectati ceva , care se pricepe.
Pe Gugu mic il cheama LUCA si s-a nascut de 3870 de gr, un adevarat voinic. Mananca de ma usuca fomila si are niste plamani de tigrishor. a primit nota 9, avea tripla circulara de cordon cu care s-a pricopsit in ultimile doua saptamani, deci cezariana a fost o alegere fericita.
Pup la toata lumea si bafta in continuare la nasteri. Sarbatori fericite!!!

GUGU 38+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic






s-a corectat. Sarbatori fericite si tie.



Mari 35 bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

ma pregateam sa va citez ce a scris gugu

quote:
Originally posted by gugushtiuc

BUna zuzici!!!
Sper sa vdeti careva mesajul asta inainte de a trece la un nou capitol.
"la 10.40 s-a nascut Mathias de 3250 g, 50 cm, apgar 10".
VEN e mamica!!!

GUGU 38+ Alex?

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

AMR DOAR FRUNZELE DE LA MORCOV!!!




Felicitari, ven!! bebe sanatos si laptic mult, si nu numai dragoste in jurul lui!

fetele, se aduna bebeii!! ce frumooos!
am si eu un morcovel, evident legat de ce o sa fie dupa nastere. Ma uitam ca gugu a lasat semnatura cu frunzele de la morcov. o mai fi pe bune, e vreun apropo??

miri, muuuah si tie, cu chestia ca "am mancat ca o purcica, da' ce as mai baga in mine" i-am terminat pe toti din jur, dupa fiecare exagerare volumica, atunci am pofta de rontait, gusturi stranii etc.
a, si ca raspuns la intrebarea in spiritul craciunului, si mie mi-au ramas chestii inestetice in urma hemoroidului/hemoroizilor, mi-a spus doc ca nu se mai retrag pana dupa nastere, important e sa nu inceapa din nou cu crescut si dureri. ma dau cu un unguent naturist in mod constant, si cand simt ca se 'ingroasa' treaba incerc cu doxiproct sau 'proctolog' -de la pfizer ca sa nu ia amploare. la ce dureri aveam numai ridicandu-ma sau mergand, imi inchipui ca la nastere nu-mi mai trebuie si de-aia, ca sa fie completa simfonia de chinuire a zonei.
sper ca te-am lamurit cu un picut

angi, uite de la mine READ MY LIPS: O SA FIE BINE!!

Natalia, intai haotice, dup-aia regulate, si dup-aia productive. asa merge treaba, nu??

fetele pe 27, mai intru si mai pe seara sa fac galerie!!

Monica 38+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Ven , felicitari mamico !!! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate , si bebe sa fie cuminte si sa va bucure ...

Gugu , vesti bune despre gugu mic , care dupa cum spui ca papa o sa devina un gugu mai maricut imediat .....

Natalia, pana si sotul meu face galerie pt tine si ange:-) tinem pumnii

Ange , si eu sper sa mai treaca putin pana o sa nasc , e putin prea devreme pt bebe acum .......

Si eu care vroiam sa stau in pat toata ziua....sotul meu vrea sa mergem in vizita la niste prieteni , sunt tare suparata pe el , parca nu rezista si el un an fara prea multa agitatie ....dar as putea sa ma razbun pe el , sa ii zic sa nu bea deloc pt ca nu ma simt prea bine si nu se stie ,poate ma nevoie la spital..........dar nu cred ca ma lasa inima sa il stresez asa tare ..

.Acum in febra nasterilor , am si eu o intrebare pty ellenuta , stiu ca ea a mers in cora si apoi in sir...Ellenuta , mai am cate ceva de cumparat pt bebe , am fost la bulgari si tare dezamagita am ramas , tampitii aduc marfa din europa, si unele romanesti si le vand la ei , la pret mai mare iti inchipui:-( mai am de luat hainute , si vroiam sa te intreb unde este acest sir , nu am fost niciodata .In cora se gasesc hainute rombaby , am cateva si imi plac dar le-am primit...multam frumos daca imi raspunzi :-) sau mai bine daca vezi mesajul.te pup

Acum ma pregatesc sa plec, nu am nici un cgef sa stau intepenita pe un scaun dar asta e , sper sa scap repede.


Irina 35+ Matei

POZE

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

FELICITARI VEN sa-ti traiasca Mathias, sa fie sanatos

Natalia, Lala D, Angi, Cornilia, RAlluca nasteri usoare si numai note de 10

Iulia am reusit si eu sa citesc din urma povestea nasterii tale, vreau si eu asa o nastere usoara, felicitari si sa ti traiasca printesa Iris, tare frumusica este

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia si minunea mea

AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Va dorim si noi Craciun fericit desi putin mai tarziu.Multumesc tuturor fetelor pt galerie si pt felicitari.Va rog sa completati pe prima pagina ca am nascut cu anestezie peridurala la American Hospital of Paris asistata de dr CH.M.Dray.Bebele se numeste Albert Aaron si a primit scorul apgar 10.Va pup si va doresc nasteri usoare.

Dana mamica lui Albert Aaron 20.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Natalia, iti tinem pumnii, sa ai o nastere usoara si o refacere rapida.



Mari 35 bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Bine ei venit pe lume, Mathias!

sa cresti frumos si repede, sa iti bucuri parintii...mamicii Ven numai bine si recuparare usoara!

pentru fetele care nasc zilele astea!

pupici,

Stancutza Sofia Elena?

http://bd.lilypie.com/4C88p3.png - Ticker

http://community.webshots.com/album/561382017ubNLub?vhost=community&start=12 - Poze burtica si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Stancutza, acum am ajuns de am vazut filmuletul pus de tine la capitolul trecut. Doamne , ce-am mai plans si eu si sotul cand i-au facut vacinurile....... Saracuta fetita. Ne-a fost asa mila de ea.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

38+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 8 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Bine v-am regasit, zuze dragi!

SA AVETI CELE MAI FRUMOASE SARBATORI SI CELE MAI USOARE NASTERI!!! SUNT SIGURA CA MOSHUL V-A ADUS MULTE DARURI FRUMOASE PENTRU CA SUNTETI CELE MAI SCUMPE MAMICI SI VIITOARE MAMICI DIN LUME!

Felicitari Gatta si Ven pentru micile minuni! Sa va traiasca, sa va bucure, sa le aduca Domnul numai bine si toate relele lumii sa stea departe de ei si de voi!

Dragele mele, noi am avut ceva probleme care din fericire s-au rezolvat (sper....o sa fiu sigura abia sambata cand merg la un nou control). Ii multumesc lui Dumnezeu ca ne-a luminat mintile si am mers la medic pt ca altfel...putea fi ff rau.
Sfatul meu pentru voi: urmati fff strict sfatul medicului si nu faceti voi de capul vostru (asa cum am facut eu). Eu nu am luat ergomet (niste fiole care provoaca uterului contractii si in acest fel el se curata) decat putine zile. Din aceasta cauza s-a acumulat sange in uter si de acolo am facut febra mare, m-am simtit ff rau...si daca nu mergeam la medic puteam sa dau in alte cele.. Asadar: FACETI CUM VA SPUN MEDICII SI URMATI TRATAMENTUL EXACT ASA CUM VI-L SPUN EI!

In rest, suntem bine. Am petrecut Craciunul acasa, evident, in formatie de 4. Sotul meu a fost iar un scump. A facut sarmalute, caltabos, cozonac si alte minuni prin bucatarie (asta in timp ce il bazaiam si eu cu tot felul de cerinte, Luca tragea de el sa se joace, i-o mai pasam si pe Ana cand nu puteam sa o adorm...). A fost o binecuvantare sa il am langa mine.

Zuzici care nasteti zilele astea, va tin pumnii si ma rog sa aveti nasteri fff usoare si bebei sanatosi. Angi, Natalia, Cornilia, Lala, Ralluca, piece of cake, iubitele!!! Abia astept sa ne povestiti cat sunteti de fericite alaturi de bebelusii vostri cei iubiti.

VA pupic cu mult drag si sa stiti ca imi lipsiti tare mult! Si ma simt f vinovata pt ca nu pot sa scriu mai des si sa va ajut si eu cu cate o vorba buna. Dar sa stiti ca citesc de cate ori pot (de cele mai multe ori in mare viteza) si ma gandesc cu drag si ma rog pentru toate dintre voi care stiu ca nasteti.

Alina mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica


poze Ana mica in primele zile in lumea asta

Mergi la inceput