* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (99) *

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hehe, Alinaa, si eu am stat cu morcovul... Drumul la intoarcere mi s-a parut tare anevoios si chiar ma gandeam cum ar fi fost sa mi se faca rau, sa trebuiasca sa nasc! Cred ca mi s-ar fi parut un secol! Tot mai bine aci, la caldurica, aproape de "mijlocul actiunii"

Ereena, ma bucur ca iti e de folos! Sper sa gasesti ceva pe gustul tau!

Fetelor, azi a fost Ziua Spa... Ne-am rasfatat cu de toate... Mi-am facut vreo 3 masti faciale - cu suc de porto' si albush, cu banane, drojdie si miere si inca una cu argila si feliutze de castraveti pe ochi Dupa care m-am luat la "framantat" cu tot felul de uleiuri de masaj... M-am impachetat cu o crema de argila calda... Intr-un final am facut un dus si m-am epilat de mi-a ramas numa' de la sprancene'n sus Apoi ne-am dat peste tot cu pudra de talc... Ce rasfat! Ma duc sa fac niste carnati cu cartofi rajiti, de bine ce miros asa frumos... , bagam si niste vinishor si apoi un filmulets si somn de voie! In afara de ce am scris mai sus am mai dat o fuga pe la Gima dupa food, in rest... Aaaaah, ce bine e in vacanta!!!

36+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473972601/" target="_blank">universul meu!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603469823554/" target="_blank">mami indecenta

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">moda a la bananutsa

Mai e un pic si iesim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

louiza, nu iti rupe apele la cezariana.doar daca incearca inainte sa-ti induca nasterea. dar nu ti le rupe daca e programata.

miri_mik 36+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ma bucur ca ati trecut-o pe Ceska...

EDIT: ma umfla rasul si rad de una singura... terminasem toate problemele, doar CESKA o mai aveam pe cap sa fie pe listuta... nu sunt sanatoasa... dar oricum numai la asta ma gandeam, ca saracuta nu am trecut-o pe listutra si ma mustra constiinta. E si asta o supapa de descarcare...

Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 27!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

mersi miri, mai intreb si eu asa de cate ceva

Eu va las fetelor, ma bag la film cu sotul, la mumia ca m-a inebunit cu filmul lui pupici la mamici si burtici, si la mamici si clopotei

Louiza 36s + Yasmin
mai avem putin

AMR 04 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Va pup fetelor!
Am ajuns si eu de putin timp acasa si am citit din urma ce ati mai scris azi...
Ange eu am trecut-o pe Ceska, sper ca am scris bine ca a nascut duminica pe 23 dec...
Nu mai fii asa de stresata, sa nu ii faci rau lui Viktoras... Ai incredere ca totul o sa fie bine! Te pup mult!

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

angi, orice iti face bine... pusi pusi sa nu mai fii necajit. gandeste-t ca nik nu e intamplator pe lumea asta! poate poate... maine nasti:)

miri_mik 36+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Felicitari Ven , si bine ai venit pe lume bebe Mathias!!! Sa fii fericit si iubit langa mamica, taticul si fratiorul tau!
Refacere rapida Ven si sa va intoarceti cu bine acasa! Gata, tu ai scapat acum de stresul nasterii... Urmam noi la rand...

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Offffffffffff!!!!!!! fetelor!!!! sunt asa frustrata...am pierdut atatea capitole si acu mi-e greu sa recuperez.Spuneti-mi va rog ce s-a intamplat cu Medamaya si Lala 20.Din ce-am inteles Lala a nascut,dar mai mult nu stiu...lamuriti-ma si pe mine..

Multumim fetelor pt aprecieri!!!

In rest felicitari tutror mamicilor,sa va creasca mari puisorii si sa va bucurati de ei.Iar celor ce urmeaza sa nasca mult mult succes

In legatura cu ruptul membranelor artificial,Nu,nu doare...e putin neplacut doar

Noi suntem bine,Iris e tare cumintica.Doarme si papa toata ziua;bine ca avem laptic...Ieri i-am facut prima baita eu si sotul meu,ca pana acuma ne-a ajutat nasa ei.Nu ne prea pricepem noi,dar pana la urma am reusit s-o spalam.Maine vine asistenta la prima vizita si cred ca o sa-i puna cercelusii.

V-am pupat...tin pumnii pt urmatoarele viitoare mamici!!!

POZE IRIS



Iulia mami de fetita IRIS MARIA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Natalia - nastere usoara mamico!
Angeli' - astept cu sufletul la gura ziua nasterii copilasului tau.Abia astept sa-l vad!

Puisorului nostru ii merge tare bine!Papa mult,(umple diaper'ele dupa fiecare supt) doarme,a inceput sa faca falcute si eveniment - Astazi 26 Dec'2007 - i-a cazut buricutzul!3 poze noi cu el puteti vedea AICI! Fug sa-i dau laptic.Va

Poze - David Jonathan!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by iulia82

Offffffffffff!!!!!!! fetelor!!!! sunt asa frustrata...am pierdut atatea capitole si acu mi-e greu sa recuperez.Spuneti-mi va rog ce s-a intamplat cu Medamaya si Lala 20.Din ce-am inteles Lala a nascut,dar mai mult nu stiu...lamuriti-ma si pe mine..





Iulia, din nefericire cu Meda e o poveste f trista... A nascut prematur (23 sau 24 de saptamani parca) si nu a supravietuit niciunul din cei trei puiutzi ai ei...
LaLa20 a nascut natural in saptaman 33, iar fetita ei a avut niste probleme de respiratie si a fost trimisa la un spital din Bucuresti. Din fericire acum e mult mai bine, si LaLa zicea ca probabil zilele urmatoare o vor deconecta de la aparate, Doamne ajuta!

Tina 32+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 8 saptamani !!!

Mergi la inceput