Timisoara, Impreuna...editie de Craciun! 3-(72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Lore, ce fain, inseamna ca Laura e fericita si asta trebuie sa conteze pentru tine acum...
Azi te invitam la masa, sa nu fii singura, haideti fetelor, insirati potalele, sarmele, cozonacii, scoateti vinu...ca acus e pranzul...

Aida, pup matza desteapta foc si smechera...
Cum e cu toti cei dragi in casa?

Katik, a papat Robi saloane?
Bucurosi de cadouri?

Mey, de Ana nu stie nimeni nimic?

Laurelu, hai mama scoate cozonacii aia la interval, ca atat te-ai laudat cu ei...

Mariutzo...dormi?
trezirea...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Craciun fericit tuturor!!
Eu acuma am venit de la biserica de la slujba,unde am si cantat in corul catolic al bisericii,nu se compara slujbele de aici cu ale noastre,dar ma simt mai usurata sufleteste ca am participat de slujba de Craciun si am avut si o contributie,egal ce biserica e.Copiii s-au bucurat aseara de cadouri nu a avut nimeni chef de somn.Denisa se simte inca rau dupa operatia de amigdale imi da desteptarea in fiecare noapte plangand de durere,e nasol mai ales in zilele astea cand ar trebui sa se bucure si ea de zilele Sfinte de Sarbatoare.Merg sa strang jos putin dupa balamucu de ieri,apoi luam pranzul cu socrii iar dupa masa mergem in vizita la nasii lui Andi,singurii nostri prieteni de aici,restul romanilor de aici au uitat de unde au plecat,dar nu e bine sa vb de rau in zile Sfinte,fiecare cu mentalitatea lui.Ma bucur ca v-ati distrat alaturi de familiile voastre,a fost intr-adevar clipe de bucurie ptr fiecare dintre noi sosirea mosului,ma bucur pentru Lore ca poate a uitat ptr cateva clipe de durerea ei vazand bucuria lui Laura la venirea mosului si inconjurata fiind totusi de prieteni si neamuri.Va urez toate cele bune in zilele astea Sfinte de Sarbatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

'neatza lui Craciun!
ne-am trezit si noi. am mancat si acum suntem ca bondarii
o seara tare frumoasa, alaturi de oameni dragi cu care din cauza ritmului nebun ne mai adunam numai la sarbatori sau necaz!
o frantura din seara noastra frumoasa...am plecat la ora 20 de acasa si am ajuns inapoi pe la 4,30 si am colindat 12 case, record din toti anii.
aici te asteapta cu colinda, e poarta deschisa si cei ce te asteapta nu se culca pana spre dimineata..e ca la bunici in Ardeal! mi-a mers la suflet si anul asta!
o seara frumoasa in care un inger m-a binecuvantat! la propriu!


ma duc sa-mi pun o cafea si sa va citesc pe indelete

www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related" target="_blank">pretty woman

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Craciun fericit!

Mai dau si eu o pentru cele care ati petrecut azi noapte.
La noi aseara au fost vecinii nostri, am mancat, am baut ... ne-am simtit bine. M-am trezit de dimineata sa nu ratez gasirea cadourilor sub brad si copilu doarme bine merci
Doris, faine poze, Ines e o scumpa
Maria, si noi cand eram acasa in seara de Ajun mergeam cu colinda si ne intorceam spre dimineata acasa, acum ...
Claudia, din pacate am simtit si eu pe pielea mea dupa numa 8 luni, cum e cu romanii care au uitat de unde au plecat. Ma bucur ca ati petrecut frumos. De cat timp esti acolo?
Lore, ma bucur ca Laura s-a simtit bine. Iti doresc tot binele din lume
Aida, ce face matza smecheroasa?
Dani, Kati, Anda, Laura cum au reactionat copii la cadouri?

Va pup, revin cu poze
Silvana si Paul

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

ce fain fetelor....suuuper.
io in momentul asta nu pot decit sa zic ca atataaaa-i de bineeee.
va tzuc, ma duc sa ma mai bucur....de copii, de oamenii de pe strada, de liniste, de colinde, de mirosul de brad...de prieteni.





Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dupa cum ne-am asteptat cu toti , matza este pe rola iar mama o cara tot holul. Ce sa mai spun , nu sta locului nici o clipa

Ma bucur ca toti va simtiti bine si ca simtiti magia Craciunului

la toate



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

v-am citit din urma.acu au plecat musafirii de la noi.ne-am simtit bine si maine mergem toti la buni si poimaine la unchiul meu care e stefan......nu stiu cand mai invat eu pentru sesiune dar acu sunt sarbatorile imi permit si eu:d
nu am fost la colindat anul acesta si imi pare rau poate la anu....
v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Neataza!!!

Nu prea ati mai scris mai fetelor nimic.Sigur ati fost ocupate sa deschideti cadourile si cu musafirii.
Va invit la o cafea si sa povestiti cum v-ati distrat.
Eu daca nu am altceva de facut bantui pe aici


un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

mersi de Lore, gand la gand...hai sa spargem linistea



www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related" target="_blank">pretty woman

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza Lore si Maria, ca celelalte inca dorm...

Eu ma simt cam aiurea, rusii sunt de vina, bag un nurofen si sper sa ma simt mai bine...
Vroiam sa merg la patinoar cu Ines, dar cade...zilele urmatoare...
Azi sunt singura, Radu e la job, nici nu stiu ce facem azi, Vali e la Romanesti, trebuia sa mergem la ei, maine vine.

Claudia, sa imi trimiti toate datele voastre de nastere, sa va trec pe listutza noastra, daca te-ai hotarat ca vrei sa ramai aici, in familia noastra...
Scuze ca nu am avut timp sa vorbesc mai mult cu tine, dar zilele astea au fost superaglomerate.

Mai e cineva care nu e trecut pe lista?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput