* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (97) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Neata!

Ven, ca sa fiu sincera cu numele de familie care este format din doua nume, merge un singur prenume, iar cel ales de tine Mathias este perfect. Daca as fi avut baiat si eu as fi ales Matias, care este nume finlandez, ca si Markus. A propos , ce nationalitate este sotul tau?



Miki 38+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

AMR MAXIM 14 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata de la mine!!

Vrem poze de la Sara Elisa, sa vedem daca si-a pastrat boticul de Angelina Jolie!! Ieri am si uitat sa-i urez BINE AI VENIT!!
off, cred ca de la Ceska vom astepta vesti mai multa vreme!
Cornilia, si eu sper ca pentru Darene e vorba doar de durata standard in spital -in fond abia au trecut 3 zile de la nastere.

Dany, ce nasol!! si doctorul a spus ca nu e infetie sau altceva? o fi doar o raceala, un curent ceva! si sa-ti fie mai bine cat mai repede!

Ven, ce e frumos la vise e ca pe cele urate le putem la o adica sterge, si pe cele frumoase pe putem repeta la infinit in minte, se pare ca pentru tine e valabuila prima varianta...

si vad ca ne-am mutat iara aici cu mancarea, eu sunt de mult in clubul pomelo, uneori se uita fetele la mine cand imi iau cate unul in brate si asa, timid: imi dai si mie o feliuta? si acuma, dupa cum le-o fi norocu....

Irinouka, multumesc de aprecieri asa se face ca acuma am picioarele umflate rau de tot -pentru prima oara in sarcina!

va , si azi schimbam semnatura, adica 38 saptamani!!

Monica 37+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Am vorbit cu Darene. Ieri se auzea ceva la inimioara lui Khaled si d-aia au asteptat pana azi sa vada daca totul e bine. Azi nu se mai aude nimic la inimioara, Doamne Ajuta. Se pare, insa, ca Darene a avut streptococ - tot azi pe seara i se va confirma daca a avut si daca e vreo urmare.
E prima oara cand vorbesc cu ea, are o voce blanda si calda. Spunea ca travaliul a fost lung si foarte dureros dar acum a si uitat. Ma anunta cand iese din spital.

Lala D - multumesc pentru urari. Si tie mult curaj!

Dany
, offf, ai grija cu raceala asta pacatoasa.

Va pup pe toate si revin.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Cornilia, multumim din suflet pentru vesti!
Khaled, micut print, iti dorim multa sanatate!

Miki 38+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

AMR MAXIM 12 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Mai stie cineva ceva de Lala si Bibi?

Miki 38+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

AMR MAXIM 12 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Am visat ca a nascut Simona si ca ii dadeam mesaj de dimineata sa o intreb de vesti. Si uite ca s-a intamplat ca micuta Sara Eliza sa vina pe lume aseara.

Bine ai venit pe lume, clopotel minunat! Fie ca parintii tai sa pretuiasca fiecare moment alaturi de tine, iar tu sa fii recunoscatoare ca ii ai langa inima ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

neataaaaaaaaaa!
am dormit ca un mistreeeeeeeeeeet!
pfuaaaaaaaaah!
cred ca azi fac chiftele si vinete si ciumperci:)
maine curatenie.
si pimaine si mancre si curatenie dupa invitati:)))
intai... cafea!

darene, pusici, ma bucur ca micul khaled e bine. abia astept sa va intoarceti acasa!

miri_mik 36+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Neata, Miri!
Eu astazi fac sarmalute in foi de vita!

Miki 38+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

AMR MAXIM 12 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ven, prefer alec mathias. s-apoi nush daca tu crezi in kharma. odata ce toata sarcina i-ai zis asa<... isi cunoaste numele din burtica... de ce sa-l bulversezi?

miri_mik 36+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Fetele dragele, mersi de pareri cu privire la nume. Cred ca Alec Mathias va ramane, asa, dupa sufletelul meu.
Miki, da, de acord cu tine. DAR lui Markus i-am pus si al doilea prenume, Andreas, dupa fratele sotului meu, un tip extraordinar pe care l-am iubit cu totii, si care a murit la varsta de 18 ani ( a cazut pe munte). Si atunci asa am stabilit, ca de vom avea un baietele sa-l cheme si Andreas.
Asa ca, acum I have no choice (asta in mintea mea de capricorn caruia ii plac simetriile, of course!!) Adica vreau ca si bebe2 sa aiba 2 nume, sa nu fie cu suparare, si sa fie tot cu initialele "M" si "A". Am I really nuts??
P.S. Sotul e sas.

Miri, intre timp ai postat si tu. Ca bine zici (as always)! Ma bucur ca ai dormit bine....

Khaled, multa sanatate pui mic! Iti tinem pumnii!

Monica, asa e cu visele cum zici. Dar uite, zici ca-s nebuna.....ca am visat ca ma insela sotul, il prinsesem in fapt, ma privea senin in ochi fara nici o urma de vinovatie, ba chiar ma sfida, imi zicea ca de fapt el pe Markus nu-l iubeste si ca pe bebe2 nici atata nu si l-a dorit si finalul apoteotic era ca eu, din greseala, il accidentam cu masina (pe el, pe sotul) Bun. Faza e ca m-am trezit si am niste nervi pe dl. sot, de nici nu ma pot uita in ochii lui, saracu', si el habar n-are ce-i cu mine.......ma tot intreaba ce am, daca ma doare ceva si eu zic "Nimic." si nu pot sa ma comport normal..........
Doamne, de as naste odata, ca o iau razna rau de nu

Venera , mama lui Markus
AMR 3 zile
Markus e mare!

Mergi la inceput