* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (97) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Felicitari Gatta, sa-ti traiasca minunea Sara Eliza!!!!

Fetele, eu am incercat ieri sa iau legatura cu Darene, n-am reusit sa vorbesc cu ea dar, pe seara, mi-a trimis un mesaj in care spunea ca "asteptam inca 24 de ore sa vedem daca suntem bine". Pe mine m-a ingrijorat un pic fraza asta. Haideti sa ne rugam pentru ea si micutul Khaled.

O sa incerc s-o mai sun azi si, daca am vesti, revin.

Eu sunt la serviciu si mi s-a scarbit - dar prefer sa vin ca deja ma panichez gandindu-ma la ziua de miercuri si ma ia cu plans. Nu stiu de ce naiba sunt asa mototoala...de fel, nu ma smiorcai din orice, dar cand vine vorba de spital....valeuuuu, sunt tare pana ajung acolo si cand e sa raman singura, ma apuc de jelit de parca sunt prima zi de gradinitza.

Va pup pe toate si incerc sa citesc cate ceva din urma.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Ven

Inca n-am ajuns in pat :))
Fetelor, va rog sa va exprimati parerea in dilema mea cu numele! PLIZZZZ!!!!

Venera , mama lui Markus
AMR 3 zile
Markus e mare!



Ven si eu teoretic voi naste de Sf Stefan ( ca practic vezi ce se intampla pe aici ...) dar nu ii voi pune numele Stefan . Puiul nostru ramane Andrei Cristian .
Mie imi place ce ai ales tu : Alec Mathias

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by cornilia

Felicitari Gatta, sa-ti traiasca minunea Sara Eliza!!!!

Fetele, eu am incercat ieri sa iau legatura cu Darene, n-am reusit sa vorbesc cu ea dar, pe seara, mi-a trimis un mesaj in care spunea ca "asteptam inca 24 de ore sa vedem daca suntem bine". Pe mine m-a ingrijorat un pic fraza asta. Haideti sa ne rugam pentru ea si micutul Khaled.

O sa incerc s-o mai sun azi si, daca am vesti, revin.

Eu sunt la serviciu si mi s-a scarbit - dar prefer sa vin ca deja ma panichez gandindu-ma la ziua de miercuri si ma ia cu plans. Nu stiu de ce naiba sunt asa mototoala...de fel, nu ma smiorcai din orice, dar cand vine vorba de spital....valeuuuu, sunt tare pana ajung acolo si cand e sa raman singura, ma apuc de jelit de parca sunt prima zi de gradinitza.

Va pup pe toate si incerc sa citesc cate ceva din urma.

Cornelia si Maya (06.07.2004)



Off, poate se refera ca mai asteapta 24 de ore pana le da drumul acasa . Sper sa fie asta !

Bafta multa Cornelia miercuri

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

gatta , felicitari mamico pt minunea ta, sara .Sa aveti parte de multa sanatate si multe zambete si clipe minunate cu iubirea voastra ...........va pupam

Ven, alec mathias e foarte frumos.Mie personal imi place si stefan , ma topesc dupa el . Pus linga numele de fam parca suna mai bine mathias stefan ..... Orice ai alege ma bucur ca mathias ramane :-)

Mai erau ceva raspunsuri pe care as fi vrut sa le scriu dar am fost asa incantata de vestea despre gatta incat am trecut repede peste ce a-ti scris......va rog nu va suparati, am citit , am conmentat , dar nu v-am raspuns..........va pup pe toate ca sa ma iertati :-) sa aveti o zi excelenta

Irina 34+ Matei

POZE

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

GATTA FELICITARI SI REFACERE RAPIDA, SA FIE SANATOASA BEBELINA SARA SI SA II BUCURE PE MAMI SI PE TATI .
Aseara nu am mai reusit sa intru sa vad ce face gatta si m-am gandit toata seara la ea si mi-am visat dr toata noaptea , de acum imi e frica si mie sa nu nasc zilele astea, si cred ca azi ma apuc de bagaj.
Mie mi-a fost tare rau aseara dupa ce am trebaluit cat am putut prin casa, pt ca ma luat o durere de spate de nu puteam sta nici in pat, nici in picioare , abia am reusit sa imi fac o baie si sa stau in pat , unde m-am foit toata noapte, nu prea m-am odihnit si m-am trezit pe la 6 fara ceva si cu gatul in pioneze , asa ca acum e a 3 a oara in iarna asta cand racesc , sper sa nu ma tina mult, merg sa imi fac un ceai poate poate imi mai revin.
De Ceska nu a reusit nimeni sa afle nimic?
Cornilia eu sper sa fie vb de 24 de ore pana le dau drumul acasa.

cum creste
Carmen 34 + David Alexandru

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata, haideti ca va du eu cafeluta de dimineata! Eu nu am somn, m-am culcat la 2,30 dupa ce am mai stat la TV si la 7 m-am trezit si m-am tot foit prin pat. In ritmul asta...

Ven, imi pare rau de visul de cosmar de care ai avut parte si mie mi s-a intamplat si chiar ai impresia ca nu iti mai revii. Si eu o sa nasc (sper) de Sf. Stefan dar nu vreau sa ii pun lui bebe acest nume. Imi place Alec Mathias. Daca e sa fie Stefan, mai bine Mathias Stefan.

Oare Natalia o fi la Spital? Cred ca am descoperit secretul... cred ca noi astea care stam vis-a vis de spital nu vrem sa nastemmm - si eu stau la o aruncatura de bat de maternitate

Sper sa fie totul ok cu Darene!

Carmen si dany, ce ghinion! Imi pre tare rau ca nu sunteti bine...

Lala, te culci tu la ora 22 dar parca ora 5 tot e matinala... Eu vorbesc..

Pupici,
Angelique 39+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: 3 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Angi as fi baut si eu o cafeluta cu tine ca tare imi era pofta dar in schimb am baut 2 cani mari de ceai cu multa miere si multa lamaie.
Si eu m-am trezit azi la 6 fara ceva, cred ca e ceva in aer de ne trezim asa devreme , si astazi as fi vrut sa dorm mai mult ca tare obosita am fost in ultimul timp.

cum creste
Carmen 34 + David Alexandru

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

am revenit si eu acasa.L-am sunat pe sot azi dimineata la ora 6 si ceva si m-a dus la urgenta la spital si binenteles ca am avut de asteptat cam 20 de minute pana ce am intrat inauntru la consultatie m-a vazut doctorul si mi-a zis ca nu are ce sa-mi faca decat sa am multa RABDARE , sa beau mult ceai cu lamaie si sa iau doar un singur paracetamol pe zi .Asa ca nu-mi ramane decat sa astept sa-mi revin .Acum ma duc in pat sa incerc sa fac nani poate reusesc .Va pup si aveti grija de voi si burtici.Revin mai spre seara.

danybv37Maria
Poze cu Mamy graviduta si Andrei (21 martie 2006 )
http://community.webshots.com/user/danybv
AMR : 3 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_es spune:

buna dimineata,zuzici
si noi azi am fost cam matinale,dar asa am reusit sa citesc aproape tot din urma.
GATTA sa-ti dea DD multa sanatate si tie si bebicii tale si sa aveti recuperare usoara si sa fiti cumintele foc .va pup.
dar vad ca ploua cu clopotei pe aici pe la noi:nici nu mai stii care o mai poate lua inainte.important este sa fie toti bine,ca fericirea ce ne-o aduc in suflete mai ales acum in prag de craciun e incomensurabila.
va dorim tuturor o zi excelenta si sa auzim numai vesti bune!!!!

nicole32+ siAlessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

neata burtici!!vad ca n-ati avut somn azinoapte|!!
gatta felicitari mama refacere rapida si bine ai venit pe lume sara eliza!!
darene sper sa fi-ti bine amandoi...nu-mi prea place cum suna mesajul..
iar fetele cu arsurile la stomac sincer va compatimesc..caci eu daca nu mananc un kg de portoc.mandarine sau ceo fi pe zi nu-s sanatoasa..
o duminica frumoasa la toate

Moni 35+,
poze nunta, burtica si bebe Robert
http://www.flickr.com/photos/14883580@N05/
[ url= "http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496[ /url]
atat mai avem
http://bd.lilypie.com/Hwb9p2.png

AMR 5 SAPTAMANI!!!!!

Mergi la inceput