Gravidute si mamici de CLUJ-42

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ELENAMARIA si eu am patzit la fel ..dar mi a trecut foarte repede ,m a tzinut doar o zi ...sa stii ca am luat un paracetamol
DIANA draga nu stiu ce sa ti zic ...e aiurea ca nu prea este activitate azi pe forum poate celelalte mamici te ajutau mai mult ,dar mie asa mi a spus dr :daca nu s multe scaune (deci 1,2 sun ok)sa nu ma ingrijorez

AEPERJU cred ca de 10 ori am citit mesajul tau sper sa am in continuare lapte pt bebe ...dar oricum sanii nu mai sunt asa plini :(

GABITZA pt unde esti ?tare as vrea sa stiu cum ai procedat tu cu puiu tau referitor la laptic



TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

MELI drag vad ca estiprin zona
tu ce formula ii dai fetitzei tale ??????

nu stiu de ce dar parca matza mea nu se mai satura ca inainte si suge si mai putzin ,azi noapte tot la doua ore a trebui sa i dau papa ca se trezea
of ce bine ar fi daca ar vorbi bebelashii

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

noi raportam un bebe cuminte, care mananca si doarme..parca ar fi in prima luna...
mai ies cu el si afara.
sry de racelile piticilor.
sa fiti cuminti sa vina mosu la voi!

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Alex-eu am intrebat-o pe d-na Mitea cand eram inca graviduta ce recomanda, daca nu voi putea alapta. o cunosc si de la Neogym, dar si prin cineva. ea mi-a zis ca Topfer e un lapte bun, german, bio, si ea are cea mai mare incredere. piti il place, are gust bun, am incercat si eu sa vad,nu umfla, nu ingrasa.si Carrie parca ii dadea la Thea.incearca daca crezi.

Nico-legat de fondurile respective, ca intrebai, parerea mea daca vrei, ai putea ajuta si copii nevoiasi, de exemplu de la case de copii .daca crezi ca vrei asa ceva, te pot pune in legatura cu cineva.eu altceva nu stiu, din pacate. dar si ideea ta e tare buna. stiu ca este undeva ceva organizatie, dar nu stiu unde. cum esti?

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Alex, dupa ce termina de supt Tiadris mai ai lapte? Ca eu zic ca daca mai ai inseamna ca nu ar trebui sa-i dai completare, asta e parerea mea. Eu am tot citit ca daca incepi sa-i dai completare n-o sa mai alaptezi mult dupa aia, ca bebele va prefera biberonul. Acuma sincer nu stiu cat as rezista nici eu daca mi-ar plange de foame, dar teoria spune ca daca il pui sa-ti stimuleze sanii va creste si productia, si ca nu exista si nu ai lapte destul. Sper sa vina cu sfaturi fetele care au alaptat o perioada lunga.
Meli, imi pare tare rau de pitica ta si ii doresc sa se faca bine repede. Aici gasesti despre branza de vaci http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65393
Imi dai detalii despre case de copii? Poate fi si asta o varianta
Multa sanatate la toata lumea

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Alex, am uitat sa-ti spun, si eu am intepaturi in sani, cam de la o saptamana dupa natere, si asa am citit si eu ca e normal, tine de procesul de productie a laptelui

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

MELI ,NICO mersi mult ...mai astept vreo doua zile sa vad cum decurg lucrurile

va pup fetelor si noapte buna

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by ALEX29


AEPERJU cred ca de 10 ori am citit mesajul tau sper sa am in continuare lapte pt bebe ...dar oricum sanii nu mai sunt asa plini :(


TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA




pai pemine mereu ma inteapa cand se umplu sanii.de-aia ziceam. si sanii nu par plini fiindca se adapteaza la nevoile bebelusului, nu tre sa stea full de laptic. cel putin asa e la mine. SI avem trei lunize si tot san papam. succes!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

ola fetelor..intru mai rar si si mai rara cu scrisul
A avut o peroada stasanta la sv si colc peste pupaza cel mic mi-a facut laringita.Facem aerosoli ,naveta de 2 ori pe zi la spital si uite asa.Asa cas- rupta.Am facut bradutul adica bradoiu si uite asa stam mai mult in juru casii ca de iesit nic vb.
Mai am o experienta cu aerosolii de Craciun asa ca-s invatata cu decoratiile din pedi 3
Meli draga am vu de pr aia si zicea socara ca ea nu stie si de obicei e si tare greu d egasit o persoana avand in veder situatia.
Va pup si daca ne trec mucii si raguseala venim la o colinda,prajitura(io nu fac),sarmale etc
Sarbatori fericite
siii...o intrebare pt cunoscatori,,care-i drumul cel mai scurt si mai bun spre Aeroportul din Budapesta???Si sfaturile sunt binevenite.Mersi Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

NRL, in centrele maternale sunt mamici cu probleme(sunt mamici alungate de familie sau sarace care vor sa stea cu copilasii lor, fara a ii lasa in centrele de plasament). Centre de plasament sunt in curtea Directie de protectie a copiluli( str |Eremia Grigorescu, nr 37-39) sau Centre maternale care apartin de ONG. Aici un link cu toate centrele se plasamnet din cluj+ centrele maternale
http://www.copii.ro/directieServiciu.aspx?judet=Cluj
(CASA DE TIP FAMILIAL "MAMA #350;I COPILUL", GIL#258;U
GIL#258;U, STR. SOME#350;UL RECE asta tine de ONG )
Eu lucrez in domeniu, de stiu atitea.

Noapte buna

Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput