Gravidute si mamici de CLUJ-42

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Monica-eu zic ca drumul principal spre Budapesta e si cel mai scurt. adica noi de cate ori am luat avion de la Ferihegy pe ala mergeam.tu cum intelegi?cum ati ajuns la laringita?sunteti pe antibiotic?mi-e tare frica sa nu faca si piti niste complicatii Doamne fereste, e foarte mica, saracuta de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

eu inchid,eu deschid,hihi.piti parca e mai bine,i-a disparut tusa aia latratoare si e o tusa mai seaca.sper ca e in bine.o dormit mai bine,sper sa trecem peste.azi impodobesc pomul,abia astept, vai ce-mi place craciunul.mergem la masa la bunicii mei, abia astept.pupici la toate si sa aveti un weekend frumos.

sa fiti tare cumintele sa vina mosul,hihi.eu va doresc tuturor Sarbatori Fericite,linistite si un an nou plin de impliniri si bucurii!


Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Buna dimineata si de la noi,

Monica, tare nasol cu laringita, da de ce nu investesti intr-un aparat de aerosoli si scapi de drumurile la spital? Tot asa pateam si noi cu Ilinca de sarbatori facea cate ceva, Craciun, anu Nou, Pasti...sa vedem acum....Ai cumva adresa de mail a Alinei?-mamam lui radu-baietelul de la oncologie, i-as scrie, a trecut un an...tare mult m-am gandit la ea zilele acestea. Ce o fi insemnand ptr. ea Craciunul!!

Gabi, e voie tantum verde in alaptat??? Ca si eu sunt posesoarea unei raceli dragutze cu durere de gat....

Alex, referitor la alaptat, si eu am avut senzatia zilele trecute ca nu ajunge laptele...apoi m-am calmat manca de la un san si al doilea nu-l mai vrea. Am citit ca in momentul cand se schimba cerintza de lapte exista cateva mese la care nu se satura-asta pana pricepe corpul mamicii ca trebuie sa produca mai mult...sa vedem .Sper si eu sa pot alapta macar pana la 4 luni. lapte praf cred ca optez ptr. Topfer..

Intrebare: Mihai face kk verde de cateva zile, nu e legat de alimentatia mea ca am testat...consistentza la fel ca inainte...ce o fi? ati mai experimentat careva acest gen de culoare??? -sau o fi stiind golanu' ca e culoarea mea preferata.

Am ramas restanta sa laud o domnisorica...Ramona...Bea e o dulceata iar piesa ce ai pus-o in fundal....

Meli, ma bucur ca e mai bine Timea!

Nicoleta, pe avram iancu este un centru ptr. mame cu prbleme.Daca vrei eu ti-as sugera si fundatia ce se ocupa de copii bolnavi de cancer-temerarii, parca! e vb. de o fundatie ce le ofera celor internati la oncoloie un pic de "distractie": clowni, jocuri, jucarii, mici excursii

Delia, Lavinia????-sper ca sunteti OK!

Ce lux pe mine sa am timp de un mesaj luung.....ce copii cumintzi are mama!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Raluca-si noi am avut kk verde la culoare o vreme, in perioada colicilor.era verde-verde.a spus medicul ei ca e in regula de la galben la verde.aparat de aerosoli unde se gaseste? cu ce poti face aerosoli?ser fiziologic?

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare si de la noi!!!!

Fetelor!!!!!Tontolina mea a dormit 8 ore!!!!!!!!!!De la 20 la 4.Bine cam aiurea orele,dar totusi e super bine!!!!!!!

Raluca multumim de complimente!

Meli ma bucur ca piti este mai bine.Se va face bine pana pleci tu de rev,ca sa fi linistita,acum de prea mult timp e bolnavioara,tre sa-i treaca.

Iko e super ochiul ala al tau.Arata chiar fain.

Mai fetelor,dupa atatea luni,ne-am dragalit si noi aseara.Imi era tare frica.A fost bine pana la urma.Taietura nu m-a deranjat absolut deloc.Ceva acolo inauntru ma deranja,dar poate ca si din cauza fricii.Eu zic ca a fost ik,si va fi si mai bine.

Gabi voi cum stati???Tot un subiect tabu a ramas???

Pupici la mamici si la bebici!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
http://www.onetruemedia.com/shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Meli- multumesc ptr. informatia cu KK. aerosoli facem, in fuctie de ce ne da dr.: ser fiziologic, apa+bicarbonat, adrenalina. Aparat de aerosoli gasesti in help net, sensiblu si cam orice farmacie mai mare sau la tehnico medicale langa Ofiul Renel de pe memorandumului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Neatza
MULTZUMESC tare mult fetelor pt raspunsuri ,sper sa nu am probleme si sa pot alapta vb ta Raluca macar pana la 4 luni

Azi mergem si noi sa cumparam bradutzul ,de abea asept sa l impodobim

RALUCA sa stii ca si Tiadris face cacutza de culoare mai verzuie ...

va doresc o ZI SUPER LA TOATE
MAI VB

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna dimineata!

noi suntem super fericiti ca am terminat curatenia! yuhuhuuuuuuu! si asteptam Craciunul!

multa sanatate la bebitii bolnaviori!

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

e..noi n-am terminat curatenia..mai am o camera..sa vedem poate s eindura sotul..dc nu...:(

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Salutare fetelor.....cam rar pot intra...

In legatura cu sagetaturile in timpul alaptatului eu le aveam permanent.Cand urma ora de masa a copilului incepeau sa ma sagete.

Meli ma bucur ca e mai bine piticutza ta. Asha o sa poti pleca si tu linistita in concediu.

Noi aproape am terminat cu curatenia. Mancare nu voi face ca primesc de la parinti gata facuta. Ieri am fost in polus sa facem ultimele cumparaturi pana la anul.Am ajuns aseara foare tarziu acasa, pe la 22:30. Dupa aceea m-am uitat la TV pana la 5 dimineata.Acum sunt rupta. Azi dupa masa vin "teroristii" cum le zice sotul. Sunt nepoteii mei de 1 an jumate.


Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput