Gravidute si mamici de CLUJ-42

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna seara fetelor!

noi am ajuns acasa ,am fost pe la ultimele cumparaturi, si gata.cata lume a fost....bine ca am terminat!

Ioana-si noi suntem tot cu tusa si mai nou a inceput sa curga putin nasucul, offf, poate a luat si de la mine acum ceva.

Lore-ce parfumel ai primit? eu sunt innebunita dupa parfumuri si lenjerie, hihi. niciodata nu-mi ajunge.de la Dior imi place la nebunie Dune si Poison.imi plac mai mult parfumurile tari.dar si alea finute, offff...TOATE!la mine inca n-a venit mosul, hihi, sper ca vine, ca n-am fost asa de rea.


Meli+Timea-Larisa
tot am impresia ca pe cineva las pe dinafara, in sensul ca m-a intrebat careva ceva si nu mai stiu ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Meli e dior addict 2. Si zice ca e editie limitata.Mai mult nu-ti pot zice pt ca eu foloseam de la cerutti.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

mai fetelor va invidiez cu parfumurile... eu nu am mai folosit de la nastere! uffff! le duc lipsa!

am fost la policlinica de dermatologie si m-a tot intrebat ce am schimbat in ultimul timp... faza este ca daca ma gandesc bine de cand am inceput sa folosim pampers nr 3 de atunci mi-au aparut... oare se poate sau e numai coincidenta... mi-a dat o crema cu cortizon! nu stiu daca sa incep tratamentul sau nu... i-am spus ca alaptez... gabriela - trimite-mi te rog un nr de telefon al d-nei dr de pe iuliu maniu! multumesc!

se simte spiritul craciunului pe aici! yuhhhhhuuuuuuu!

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO draga mea nu eu imi fac sarmalutzele ci soacra mea asa i ca s norocoasa ?
Mie imi place la nebunieeeeeeee PRADA si CHANCE (Chanel)....eu de obicei iarna folosesc parfumurile dulci si vara cele mai fresh ...da tu fetelor au astia niste pretzuri la parfumuri de mori ,pai eu am dat pe Chanel 70$(cand eram in CA)iar aici e aproape 5 mil ...

va doresc o seara superba .....atata am de lucru de nu mi vad capu ....Deci nu stitzi pe nimeni care a terminat cadastru :((

VA PUP
TU fetelor asa mi de dor de voi ....de abea astept sa ne mai intalnim

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

buna fetelor

De mult nu am mai scris dar va citesc

Meliimi pare rau pentru necazurile pe care le ai eu de la o vreme cred sincer ca fiecare are crucea lui sant persoane la care ie mai usoara si trece mai greu peste unele hopuri carte apar in viata dar sant unele persoane la care aceasta cruce ie mai grea dar dupa o vreme se obisnuieste si tece mai usor peste greutati si se bucura mai tare de bucuriile vieti orcat de mici ar fi astea Ai o fetita superba nu stiu care zicea ca ai vine sa pupu monitoru si eu am simtit la fel si felicitari pentru dintisori

OanaAlina ai luat galactogil si ai zis ca are efect ai mai mult lapte unde ai gasit ca de cateva zile am impresia ca nu-i ajunge la bebe laptele suge din ambi sani si mai cere

si pe restu fetelor va ciar daca nu va dau sfatur poate nu stiu ce sa va sriu dar va citesc in fiecare zi si asa ma bucur ca va am parca va cunos deja pe toate

Noi santem cuminti a inceput sa doarma 6 ore numa ca ziua si nu o pot trezi iar noaptea se trezeste si sta treaza pina la 3 4 ieu ziua nu am vreme sa dorm asa ca sant cam obosita .
am fost la vaccin a plins foarte putin nea cantarit doctorita si avem 4 500 ziceat ceva ca face febra dupa vaccin eu am intrebato pe doctorita si a zis ca nu ar trebui
cu ochisori problema ie ca nu i sa format canalu de lacrima dar se poate forma pe parcurs asa ca facem tratament si masaj
noi scutec folosim happy si de la nou nascuti am trecut la numaru 0

cam atat va inca o data pe toate si va doresc sarbatori fericite la cei care plecati din localitate si poate nu o sa aveti acces la net
iko Szende Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ma fetelor eu sunt ingrijorata.Ochii lui Bea au inceput sa se deschida la culoare,iar la ochiul drept i-a ramas o portiune mai inchisa,asa cam de vreo 5 milimetri grosime.Oare o sa-i ramana asa???Ma gandesc ca daca se fac albastri sa nu ramana partea aia maro...of Doamne,conteaza ca e sanatoasa,dar ma gandesc ca va fi complexata saracuta...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
http://www.onetruemedia.com/shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ramo-stai linistita scumpa, pana la 6 luni e irelevant, ochisorii sunt intr-o continua schimbare. chiar si dupa. sunt sigura ca nu vor ramane asa.

eu sunt speriata ca piti a inceput sa stranute din ce in ce mai mult si si tuseste mult. medicul mi-a spus azi ca nu se aude nimic la plamani si nici gatul nu e rosu. i-a dat preventiv antibiotic pt sarbatori daca e ceva nasol. sa ma apuc de pe acum? nu vreau antibiotic!!!!!!!!!!!

pupici

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Meli sa speramg ca se va uniformiza culoarea.
Off,saraca piti,draga de ea.Nasol cu racelile astea.Si mie mi-e frica.Daca trebuie pana la urma n-ai ce-i face,tre sa-i dai.Si eu sunt impotriva antibioticelor...mai ales ca sunt micuti...

Eu m-am hotarat sa nu renunt la alaptat.Adica ma rog,o sa mai incerc sa vad daca ia sanul,daca nu o sa iau si eu galactogil,sper sa gasesc.Mi-a luat mami Humana,am baut acum .Vai tu fetelor,eu stau in pat acum si ma mulg si mai si scriu si ghici ce patesc????Sanii mei incep sa picure,ca la inceput!!!O sa ma mulg de mai multe ori pe zi,poate si asa il stimulez.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
http://www.onetruemedia.com/shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramo, ma bucur ca mai incerci. Ar fi pacat! Da, ca sa stimulezi, mulge-te cat mai des pana poti sa o pui pe Bea la san, iar dupa aceea micuta va fi cea mai buna pompa. Cu ochiul, eu cred ac se va uniformiza, acum sint in schimbare.

Meli, sa speram ca va fi o forma usoara la piti a ta. Si mie mi-e groaza de antibiotic. Nu mi-ai zis la cate luni avea ochii asa albastri?


Oana, sa-mi fie rusine, dar nu mai gasesc cartea de vizita a doctoritei. dar iti spun cum o gasesti. Poti merge fara programare, ca nu are foarte multa lume. Cutus Ruxandra, str, Iuliu Maniu, dupa Centrul Cultural Francez, e o curte interioara, si tot acolo mai e si stomatologie. Sper sa te descurci.

Eu nu sint nici mai rau, nici mai bine. Port masca si ma enerveaza, Sara mi-o tot smulge de pe fata. Si parul din cap, de asemenea. Iau coldrex, oscilo si tantum. Azi a fost tare maraita, ca niciodata. Offff, sper sa nu ia raceala.

Mi-a luat sotul mami, dar nu ala special cu diversificarea.
Va pup, somn usor, nu ma simt prea bine, nici nu stiu daca sa mai mai duc la chef. Dar s-ar supara colegii mei....Hai ca pana maine imi revin! ByyyyE!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Ramonella eu am ochi albastri dar in ochiu sting am o pata caprui si nu sint deloc complexata dinpotriva sant mandra ca am ochi mai speciali uitete la pozele de la nunta am o poza cu sotu de mai aproape se vede pata

http://community.webshots.com/user/ildiko770901
iko

Mergi la inceput