Mamici fericite cu mai multi copilasi (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Eliana nu ai luat picaturi de Fenistil??. Nu are rost sa te chinui. Chiar daca alaptezi nu se intampla nimic.........poate ii ajuta si pe pitici...........stiu cat de rau e.

........si daca tot te-ai oferit cu listuta uite inca o tema de casa

quote:
FETELOR, A NASCUT GINAAA!
La ora Americii 12,29, un baietel cuminte de 3,5 kg, 50 cm si APGAR 9,9.
A nascut usor si bebe e cica foarte cumintel. Se simt bine, am vorbit cu sotzul ei si era foarte fericit!
Sa va traiasca minunea si sa fiti fericiti in familia voastra frumoasa!


.....e GinaM de la noi din listuta...........felicitari Gina pentru baietel.



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Multumesc pentru sfaturi, fetelor.

Si noaptea ce-a trecut mi-a gemut, febril. I-am pus si paracetamol, i-am dat nurofen si un sfert de novocalmin. Tare greu scadea febra.
De vreo doua ceasuri vad ca se simte bine, i-a revenit cheful de joaca si n-a mai facut febra. Poate scapam numai cu atat.

Adita, sanatate multa copilasilor. Tare rau e sa-i vezi bolnaviori.

Elyanne, daca-ti dai pe bube cu vreo pasta mentolata, nu-ti trece mancarimea?

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

uitasem sa-i multumesc Mirei pentru urarile de bun venit.

Gina, felicitari pentru baietel. Sa va traiasca si sa fie sanatos.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitaaaaaaaaaari Gina! Sa fie sanatosi si norocos! Te asteptam cu bine inapoi, va asteptam...

Am dat cu fenistil... nimic...
Am dat cu mixtura mentolata.... ardeeeeeeeeeee
Nu mai dau cu nimic... nu mai vreau... mi-e mai bine fara... cu ce mi-am dat, n-a ajutat, mai rau a facut.
Ieri a fost cel mai nasol... asa ca m-am pus pe facut curatenie... trebuie sa am activitate incontinuu ca sa uit...
Mihai si el a fost mai rau si foooarte marait... a plans incontinuu... cred ca ieri a plans cat a plans adunat de cand s-a nascut... Azi e mai bine. Andrei e si mai bine... cu toate ca parea ca la el e mai grav, n-a fost asa... i-au disparut din bube, pur si simplu si restul sunt mici de tot si uscate.
Eu si Mihai mai avem de tras un pic... 1-2 zile.

N-am avut net de ieri dim. asa ca nici macar activitatea asta n-am avut-o... a fost groaznic... stateam si ma gandeam ca o sa treaca si o sa ma rad dupa cand ma gandesc la asta... dar mai am un pic pana atunci.

Sper sa intru si maine



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

ei, in cazul asta, trebuie sa suporti. Nu mai e mult si scapati.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Suntem ceva mai bine... dar e ok. Mihai n-a mai urlat aproape deloc ieri seara... probabil nu mai il mananca pielea nici pe el.
Astazi trebuie sa mai fac putina curatenie si ordine prin casa (nici nu se cunoaste ca as fi facut ceva sambata cu terorista sefa in casa...) inainte sa impodobim bradul. Asa ca nu stiu daca reusesc sa mai intru. Va zic acum, si daca mai dau pe aici, poate pun cateva poze cu impodobit bradutul...


Sa aveti un Craciun Fericit alaturi de cei dragi!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Craciun fericit cu sanatate si pace sufleteasca.


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

un craciun fericit! si sa va aduca mosul tot ce va doriti!


diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Am avut o perioada mai agitata asa ca nu prea am mai intrat aici. Dar mi-a fost dor de voi.
Eu din pacate sunt Z3, asa ca nici Mosul nu aduce un pui mic desi am sperat pana in ultima clipa. Dar nu ma las.
Gina, te felicit si aici pentru minunea ta de baietel. Sa va traiasca si sa va bucurati mereu de copii!!
elyanne, sanatate multa! Si multumim de noul capitol si de listuta care arata tare bine!

Daca vreti sa ne mai vedeti pun aici poze noi:http://community.webshots.com/user/SCUMPI78?vhost=community

Pup toate fetele, puiutii si burticile si va doresc SA AVETI UN CRACIUN MINUNAT ALATURI DE CEI DRAGI. SA FITI SANATOSI SI SA GASITI SUB BRAD CEEA CE VA DORITI MAI MULT!!

SARBATORI FERICITE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

CRACIUN FERICIT SI DIN PARTEA NOASTRA!!!!!

si un mos cu sacul plin la tot poporul!!!!

Mergi la inceput