Mamici de noiembrie- decembrie (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noi am ajuns de la plimbare!! am stat o ora jumate!! vad ca noua nu ne-a raspuns nimeni.....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

ank ce fel de medicamente ti-a dat dr. homeopat ca si eu am fost dar nu pot sa afirm ca a facut miracole.
eu sunt disperata sa-l alaptez de la san. nu am sfarcuri si incerc cu cele din silicon dar urla rau ca trebuie sa depuna efort la tras si apoi este si lapte putin si abia o data in zi reusesc sa-l pun cateva minute sa traga.
tot ce produc incerc sa scot la pompa dar am inteles ca in curand lactatia va disparea daca bebe nu trage direct din san si de aceea vreau sa tot trag de sani ca poate mi se formeaza si mie sfarcuri sau poate ii dau din bibi lapte de al meu.
te rog din suflet sa ma ajuti. merci mult

http://good-times.webshots.com/album/561719328ErsZNm
2 saptamani si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

bb noi nici nu am iesit afara pana acumdecat 10 min o data la dr....


ank mersi de raspuns

totuli nu renunta la pompa...o sa invete sa suga si el ...poate peste o sapt cand prinde mai multa forta in falcutze...si eu am patzit cam la fel...

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Anka.san, felicitari pentru puiut, multa sanatate si refacere rapida!

BB, nu-i deloc mult o ora - o ora jumate pe zi. Copiii (sanatosi, adica fara febra) trebuie sa iasa in fiecare zi afara, e foarte important! Asa ca faci bine...

Adina 39+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by dany26

bb noi nici nu am iesit afara pana acumdecat 10 min o data la dr....

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Pai ce mai astepti?? Afaaaraaaaa!!!

Adina 39+

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by totulii

ank ce fel de medicamente ti-a dat dr. homeopat ca si eu am fost dar nu pot sa afirm ca a facut miracole.
eu sunt disperata sa-l alaptez de la san. nu am sfarcuri si incerc cu cele din silicon dar urla rau ca trebuie sa depuna efort la tras si apoi este si lapte putin si abia o data in zi reusesc sa-l pun cateva minute sa traga.
tot ce produc incerc sa scot la pompa dar am inteles ca in curand lactatia va disparea daca bebe nu trage direct din san si de aceea vreau sa tot trag de sani ca poate mi se formeaza si mie sfarcuri sau poate ii dau din bibi lapte de al meu.
te rog din suflet sa ma ajuti. merci mult

http://good-times.webshots.com/album/561719328ErsZNm
2 saptamani si jumatate



Cea mai buna posibilitate sa-ti formezi sfarcurile este sa arunci chestiile alea din silicon si sa-l pui pe bb la san. Nici eu nu am avut sfarcuri, am ascultat sfatul asta si dupa o saptamana asa mi-au trecut si ragadele si s-au format sfarcurile. Dupa, am alaptat exclusiv 6 luni si dupa inca pana la peste un an.

Adina 39+

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:




Adela, multumim! merg la farmacie sa vad daca gasesc...avem mare nevoie de ceva sa ne mai potoleasca durerile!

Bb, si noi am stat astazi afara tot o ora jumatate!







Gianina, de 2X mamica de Simona Andreea(24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by adinag

quote:
Originally posted by dany26

bb noi nici nu am iesit afara pana acumdecat 10 min o data la dr....

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Pai ce mai astepti?? Afaaaraaaaa!!!

Adina 39+

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



mda...mersic!ai dreptate....o sa iesim sambata ca suntem amandoi parinti acasa.....sper sa nu ii faca rau avand in vedere ca nu a mai iesit pana acum....ne-a cam fost frica de iarna asta rece.....si daca ar raci...ar fi dezastru pt mine...as ceda psihic si as ajunge si la 30 kg cred
am aerisit 10 min in fiec zi camera dar...nu e acelasi lucru..stiu...

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by totulii

ank ce fel de medicamente ti-a dat dr. homeopat ca si eu am fost dar nu pot sa afirm ca a facut miracole.
eu sunt disperata sa-l alaptez de la san. nu am sfarcuri si incerc cu cele din silicon dar urla rau ca trebuie sa depuna efort la tras si apoi este si lapte putin si abia o data in zi reusesc sa-l pun cateva minute sa traga.
tot ce produc incerc sa scot la pompa dar am inteles ca in curand lactatia va disparea daca bebe nu trage direct din san si de aceea vreau sa tot trag de sani ca poate mi se formeaza si mie sfarcuri sau poate ii dau din bibi lapte de al meu.
te rog din suflet sa ma ajuti. merci mult

http://good-times.webshots.com/album/561719328ErsZNm
2 saptamani si jumatate



Am primit sa iau de 3 ori pe zi cate 3 granule de PULSATILLA D6 si luni si joi o data pe zi cate 3 granule de CALCAREA CARBONICA D 30.
Si eu am aceeasi problema ca tine cu sfarcurile si intradevar pompa le-a mai scos , dar cat timp am tras cu pompa nu s-au vazut efectele si am prins sanul sub forma de sandvici si i l-am bagat in gurita lui Raul si acum ne chinuim dar cat de cat se misca treaba.Incearca asa.Oricum dupa ii dau supliment , dar altfel nu se stimuleaza bine lactatia.La mameloanele de silicon am renuntat de cand am inceput sa raman fara laptic, am inteles de la fetele de pe forum ca si ele ar fi una din cauzele de la care nu este bine stimulat sanul de bebe

Asculta si la Adinaq ca adevar graieste

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Roxana mama vino sa te pup. L-am imbracat si eu pe fiu-meu bine cu caciulita in cap , acoperit si l-am pus sa doarma in camera cu geamul deschis(nu de tot) si doarme dus , parca nici nu mai sufla asa de greu pe nas

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput