Mamici de noiembrie- decembrie (131)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu degeaba am sfarcuri...daca nu mi le mai ia...si daca nu mai am laptic...de la inceput nu s-a saturat si i-am dat completare...a supt o luna si dupa aceea nu a mai vrut sa ia sanul in gura...incepe sa URLE!!!!!!!!!!!!!!Doar nu e proasta sa se chinuie cu sfarcul cand vine asa bine din bibe...Si se zice ca bibe de la Avent nu afecteaza alaptatul...da pe naiba...Oricum nici eu nu mai am mult lapte...ma mulg si strang 20 ml...desi am baut ceai si compot...macar daca mai sugea,altfel stimula sanii si poate mai aveam laptic...asa...



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:


Noi avem musafiri astazi.. pana maine. A venit mama mea, asa ca am fost rasfatati cu totii. Ce bine e sa-ti faca cineva mancare si sa scapi de alte o mie de griji!
bb, eu am plimbat-o si 2-3 ore pe-afara. Azi a fost o zi super, asa ca am stat destul de mult. De cele mai multe ori cam o ora, dar ies de doua ori pe zi.
Dany, eu aerisesc des cu ea in camera. Asta a fost recomandarea pediatrei.
Ank, felicitari pentru laptic! Ce super ar fi sa renunti la supliment in viitorul apropiat.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

mai Raul al meu nu a mai papat la san de la foamea de la 3 saptamani(si acum are 2 luni), daca ii pot spune asa,dar am noroc ca e asa un fomist ca prinde orice ii bag in gura daca ii e foame ... face si ceva de genul...sare pe san si face hhhaaammm mor de ras cand il aud.
Bibe de la Avent in schimb mi s-a parut si mi se pare super, ca nu a facut colici de la el, pentru asta nota 10 din partea mea.

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Stefania, la mine nu a fost asa rapida revenirea la normal. Fata mi s-a desumflat in prima saptamana, dar nu asa repede, iar picioarele&co in vreo 3 saptamani. La primul control chiar mi-a zis doctora ca mai dureaza, dar isi revin ele. In primele doua saptamani s-au dus cele 13 kg care tineau de sarcina si apa retinuta in corp. Cu restul o sa fie de munca. ;)

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Voi dati ceiucul rece sau caldut? Si daca faceti mai mlt si nu bea tot il mai folositi pe cel ramas?

Am fost la dr. Totul e ok...asa ca se pregateste ceva.

In afara de Roxana nu mai foloseste nimeni umidificator? Vroiam sa stiu daca are sau nu efect pentru respiratia bebeilor, ca sa nu dau banii degeaba pe el, ca sunt cam multisori.

fericita de MARIA SOFIA - 7 noiembrie,cezariana 3200 gr, 50 cm, nota 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

noi am stat azi aproape o ora, ca ne-am intalnit cu diferite cunostinte, si vroiau sa il vada
fetelor, nu renuntati la alaptare la san, chiar daca e greu.Eu il pun pe Alex chiar daca i-am dat bibe, il puneam de fiecare data.
mie nu mi s-a umflat fata deloc, doar picioarele, care a doua zi s-au desumflat.In sala de nasteri am fost cu adidasii sotului, defapt pe toata durata cat am stat in spital, radea moasa de mine, adica de picioarele mele de balerina.
Fetelor, voi le dati bebeilor ceai anticolici, sau altfel de ceai?Al meu nu are colici, asa ca nu am cumparat.Oare are si nu se plange de ele si ar trebui sa ii dau?
Chiar si eu vreau sa stiu daca e bun umidificatorul, ca si la noi e scump.
va pupam si va dorim o seara frumoasa
mami si Alex (29.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna seara si de la noi.
stefania - cu umflatul...eu eram cat o butie, la ambele sarcini...mi-a trecut in 2 sapt cu detralex.
dany26 - n-am mai ajuns la kislef, m-a "deturnat" o prietena si am mers in herastrau.
bb - eu ies 2 ore/zi afara.
apropos de flatulin...nu mai cautati degeaba ca nu se mai aduce in romania. sau daca gasiti undeva, vreau si eu!!!!spuneti-mi si mie!!!!!!
si mie imi place "bulgarasi".
pup la toata lumea

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna seara
Olim, de ce sa-i dai ceai daca nu se plange de colici? Eu cred ca nu are, sa vezi ce plange de burtica fata mea, si ce strange piciorushele pe burtica...
Cata apa puneti la un plic de Baby drink?
Sa ne anuntati si pe noi daca gasiti Flatulin, eu stiu ca nu se mai importa.


adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Creem, eu ii dau ceiut cald, cand ii dau... adica de 3-4 ori pe saptamana. Dar sunt constiinciosa si fac in fiecare seara. Il pastrez langa patutul ei. I-as da din el de mai multe ori daca ar fi nevoie. Nu cred ca-i aceeasi problema ca la mancare.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc de raspunsuri fetelor ....

puteti sa incepeti galeria si sa-mi tineti pumnii... caci maine tb sa ma internez....fortat.. in sfarsit si-au dat si ei seama ca e tarziu......asa ca tb sa dorm si sa ma odihnesc in seara asta bine ca sa fiu fresh... cine o putea... incep emotiile....

mai avem putin...putin... cateva ore...?Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput