Mamici de noiembrie- decembrie (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

mamici puteti sa-mi spuneti si mie... caci aveti experienta...am inteles ca la sfarsitul sarcinii la fete te umfli mult mai tare ca la baieti... (mai ales la fata) daca ati vazut si in foto eu arat ca umflata cu pompa.... intrebarea era ... cat timp tb sa te desumfli(macar la fata) imediat dupa ce nasti...sau cateva luni...

si inca ceva..am o nelamurire... stiti ca la inceputul sarcinii.sanii sunt tari ..si dor.. ingrozitor... acum eu nustiu exact cand s-a intamplat schimbarea..dar observ ca sanii mei sunt moi, moi.. ce se intampla e normal..?



Asa am auzit si eu ca la fete te umfli mai mult in ultima perioada...dar nu cred ca este o regula...
Am vazut si mamici de baietei uriase si mamici de fetite care nu se umflau deloc. La fata te vei desumfla in primele 24 de ore dupa nastere( asa a fost la mine), mainile si picioarele mi s-au desumflat la 5-6 ore dupa operatie. Cat priveste sanii stai linistita e mai bine sa fie moi decat tari...( din cate stiu daca sunt tari ininte de nastere risti sa faci furia laptelui...).La mine au fost moi si am avut laptic dupa cateva zile ,dupa ce am ros galactogil si am baut ceiut de stimulare a lactatiei la greu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bebika

buna fetele ce mai faceti?
vreau sa va anunt ca azi bb-ul meu face 2 sapt fix s-a nascut pe 04.12 prin nastere cezariana la 39 saptamani si a avut 3100 gr,51 cm si apgar 10.
va rog sa imi modificati si mie datele pe prima pagina
bb-ul meu mananca lapte formula NAN1 si vreau sa stiu ai vostri cat mancau la o masa la 2 sapt ca al meu mananca 90 ml
impotriva constipatiei in aafara de ceai de musetel si debridat ce ati mai folosit si a dat rezultate?
va pup pe toate si va doresc bb-lusi cuminti si sanatosi
maine o sa pun si poze








vine bb
POZE

ADRIANA mami de LUCA ALEXANDRU-04.12.2007




eu folosesc lactoza de la Humana si unul dintre biberoane de peste zi il fac cu ceai de musetel in loc de apa.
La 2 sapt al meu papa inca la san , nu pot sa te ajut, dar cred ca e normal 90 ml

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Mamicilor vroiam sa va intreb si eu ceva...am auzit ca exista in farmacie un unguent pt burtica ce il ajuta pe bebe sa traga 'parturi' si ii mai potoleste coliceii. Stie cineva cum se numeste??? Tipa care mi-a spus nu mai stia cum se numeste ,in schimb mi-a spus ca face minuni. Cand il schimbi ii dai putin unguent pe burtica si imediat isi face efectul....incepe bombardamentul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ma apropii de 1000 de mesaje postate...tre sa trag tare azi

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

ma apropii de 1000 de mesaje postate...tre sa trag tare azi

Ank Raul 17.10.2007





Succes!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

dany2007 nu am auzit de asa ceva...

bebika, al meu bb papa cam 70 ml la 2 sapt...


bb yasmi mersi tare mult de raspuns!

voi cu ce ii curatati in urechi pe bb-ei???ca mie dr mi-au zis ca nu e bine cu betisoare ca mai rau imping mizeria...idem si la noi oamenii mari



COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

asa e dani , eu il sterg in exterior numai cu prosopelul la baita.
Noi va pupam ca plecam la plimbarica

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna!

Dany, unguentul se cheama FLATULIN gel. Eu l-am cautat ieri la Help net si nu aveau. Incearca la SensiBlu. Si eu vreau sa iau ca suntem in lupte mari cu colicii astia afurisiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by adelamaria

Buna!

Dany, unguentul se cheama FLATULIN gel. Eu l-am cautat ieri la Help net si nu aveau. Incearca la SensiBlu. Si eu vreau sa iau ca suntem in lupte mari cu colicii astia afurisiti!!!



Multumesc mult de tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Mai fetelor dar de Yasmin012 mai stiti ceva?? nu a mai dat nici un semn?? ca nu reusesc sa citesc din urma....

Cuscra tu ce faci?? nu ne arati poze cu printesa???

Mergi la inceput