Durerea unei pierderi de sarcina (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lau imi pare rau ca analiza nu a iesit asa cum trebuia!Dar sunt sigura ca nu-ti vei pierde speranta si pentru asta vei fi rasplatita cat mai curand cu un bebe strumph!

Mcrissa cand faci testul?Abia astept!
La mine nu a ajuns felicitarea inca!

alra




Mirela
Our little Miracle!
In asteptarea Craciunului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

quote:
alra ma bucur mult, ca a fost " mai mare daraua decat ocaua" cum se zice, chiar daca era bine sa nu fie nevoie sa treci prin asta. Important e ca ai moralul bun (asa si trebuie sa ramana de altfel) si ca totul s-a terminat cu bine (daca se poate spune ca "bine" inseamna un chiuretaj )...si ca nu peste mult timp, vei putea relua "munca" la proiectul magic. si refacere buna si in continuare.


Mersi mult, esti draguta. Iti tin pumnii sa reusesti! Eu nu vreau sa tip prea tare insa am ramas de 2 ori insarcinata din prima luna deci am mari sperante la un test cu 2 liniute in februarie sau martie. Singura problema este ca voi fi mai detasata de sarcina (nu ca as fi fost vreodata excesiv atasata pana acuma) si voi astepta ca sa ma bucur. Dar am citit ca asta e normal dupa o pierdere. Doamne ajuta sa fie ok, nu vreau sa mai dau cu nasu in sala de operatii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Lau imi pare rau ca nu a iesit bine analiza.vorbeste cu doctorul si vezi ce decizie iei.pana la urma va fi bine.Tin pumnii.

mirelus mai am 4 zile pana la testare.ma cam mananca degetele sa fac un test mai repede.dar eu nu am niciun semn ca ar fi ceva.tu ai simtit ceva special inainte de test?poate daca ma ti tu strans de mana voi merge cu tine la odisee.



Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

musette eu cred in minuni si de aceea nu-mi pierd speranta si optimismul, ceea ce m-as bucura sa se trasmita si la multe fete cucuiete de aici , asa ca merg inainte si sper, ca in ciuda tuturor "chestiunilor" de sanatate, totusi sa am parte de o minune cat mai curand si nu doar eu, ci toate minunatele de aici, care asteapta asta.
blueeyes asta e viata si asa cum am zis, nu renunt si sper in continuare.
alra iti tin pumnii si eu tie, ca urmatoarea data cand vei avea II sa fie bine si sa-ti tii pruncul sanatos in brate .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Se apropie Craciunul...Sarbatoarea Miracolelor !

Lau-Meli si

Speranta moare ultima...
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

mcrissa ce bine ca te-a intrebat Mirela, ca exact asta vroiam si eu sa te intreb. Te cred ca te mananca deja degetele, e foarte normal sa simti asa, dar cred mai bine sa ai rabdare, ca e mai sigur, ce zici? Eu, o sa iau legatura cu medicul, dar abia in ianuarie, nu mai vreau sa ma gandesc decat la Sarbatori, sa ma bucur din plin de ele si atat, nici un gand negativ, nici un regret, ca nu are rost sa ma consum. Trebuie sa am forta si putere sa merg inainte, ceea ce voi si face de altfel. Iti tin pumnii, stransi, stransi, ca sa fie bine si alaturi de tine, de Mirelasi de Roxana, cine stie, poate mai urmeaza si alte candidate la Odisee .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Se apropie Craciunul...Sarbatoarea Miracolelor !

Lau-Meli si

Speranta moare ultima...
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

L58, , nu te voi compatimi ....pt ca stiu ca nu e cazul. sunt sigura ca vei reusi pt ca esti un om bun si Dumnezeu rasplateste bunatatea cum stie EL mai bine!
Alra, ma bucur ca nu ai fost f. traumatizata de chiuretaj!iti doresc sa vezi cat mai repede liniutele rosii....
Blueeyespt tine si bebe!
baby, ce mai faci? Tot ocupata?
Michelle
Danangie, ce mai faceti voi doi? Nu ne mai ziceti nimic despre voi?

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mcrissa singurul simptom pe care l-am avut au fost sanii tensionati si asta ma facea sa sper un picut.Inainte de chiuretaj,de fiecare data cand imi venea CM ma dureau sanii,insa,dupa,nici gand de asa ceva.De aceea acum ma gandeam ca asta poate insemna ceva!
Eu iti intind mana si te trag cu putere dupa mine.Deocamdata astept sa am confrmarea medicului si apoi ma inscriu la odisee.Tocmai bine,mergem impreuna!
Iti tin pumnii sa vezi II!

Lau-Meli,Ninia



Mirela
Our little Miracle!
In asteptarea Craciunului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

teo, imi pare tare rau draga mea, ce boala e vorba, of ai tras si tu atita si acuma iarasi, dar ma rog si va fi bine ai sa vezi, esti tu speriata acuma, dar ai sa vezi ca va fi mai bine dupa tratament, multa sanatate sotului tau, si pe tine te string tare de tot in brate si te pup

mirelush, merci mult de aprecierile la poze, le-ai vazut si pe alea din albumul noiembrie decembrie?ne tii la curent cu ce zice la medic. da e primul ciclu de dupa sarcina, asa mi-a venit si la dominic pe la 5 luni, e normal am avut putin dureri, vad ca mi-a venit in aceeasi data ca si inainte de sarcina, ca prin 25 am ovulat si atunci.

lau, imi pare tare rau ca rezultatul e prost, da io cred in minuni

michelle, miroase pina la mine a prajituri, vezi ca ma ingras

ninutza, ei acuma e rindul tau sa ai draci? pai se poate vin sarbatorile nu ai voie sa fii suparici

musette, spor la impodobit brad

mcrissa, pumnii mei sint strinsi tare

slimatei, atunci majoretele muncesc inca pina simbata

va pup tare pe toate sa aveti un weekend frumos, noi vom face cumparaturile ptr craciun de papa simbata, si vin niste prieteni pe la noi, iar duminica ne intilnim mai multe mamici de aici din montreal

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna fetelor dragi,
am intrat si vad alt capitol, sa dea Domnul sa fie cu vesti bune, mai ales in preajma Sarbatorilor. Si citind mesajele, poezioara de pe prima pagina mi-au dat lacrimile. Mi se potriveste si mie exact. Offf doamne!!
Michelle "Sarbatori fericite" si tie alaturi de cei dragi. FIe ca noul an sa fie cu caldura in suflet si numai bucurii.
L5845, sper sa fie asa, pentru ca nu am curajul sa ma gandesc cum as putea face. Multumim pentru noul capitol. Cat despre analize, ce sa zic, mergi mai departe, spera, mergi la medici, minuni se intampla la tot pasul, la fel si in medicina, trebuie sa existe o cale. DOmane ajuta!!
Teo, multa sanatate sotului tau, sa se faca bine. Nu te descuraja, nu disperati, ca trece, e cumplit stiu, si noi trecem prin asa ceva. Sotul meu are periodic manifestari de astea. El are sinuzita alergica, a facut si operatie dar e mai complicat. Voiam sa-ti spun ca stiu prin ce treci si sunt alaturi de tine.
Slimatei, Irlandeza, nasteri usoare si bebei sanatosi.
Stefania incepem galeria?
Flavia, am vazut pozele, pomul baietii, sunteti o familie extraordinara. Mi-ati facut pofta de pom, adica pentru acum, mai devreme. Noi il facem in ajun, asa ne-am obisnuit, nu mai devreme. Ma bucur ca sunteti sanatosi. la baietii viteji.
Mcrissa, tinem pumnii, poate vine mosul?
Eu m-am apucat de engleza, de ce n-oi fi invatat-o eu la timpul ei? Stiam cate ceva, dar de cand am dat-o pe franceza si araba am uitat bruma de engleza. Si acum am nevoie. Invat engleza la batranete. Asta e. Si tot singurica, sotul meu e in Romania, la Pitesti, fericitul. Dar sunt cu Mihai, care-mi umple slava Domnului si timpul si sufletul cat cuprinde.
Fetelor va pup pe toate si va doresc un weekend placut



Carmen mami de Mihai 24.8.99

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by alra

Am scapat!!!! E totul afara, ma simt usoara ca un fulg, stau super cu moralul, fac chiar treaba in casa!
Pana la urma cum bine se zice "de ce iti e frica de aia nu scapi" - miercuri am avut programare la gine pt o noua eco sa fie ea sigura ca nu evoluaza. Nu evolua, eu sangeram deja, sacul era turtit, joi am avut programare pentru chiuretaj. Intreb daca are sanse sa iasa singur peste noapte, cica nu, nu pare ca o ia la vale.
Eiii, nu a fost asa, noaptea am eliminat o gramada: dureri cam ca la ciclu, dar mai puternice (Irlandeza, ai avut dreptate - nu doare rau). Pe o scara de la 1 la 10 unde 1 sunt durerile de ciclu si 10 contractiile de la nastere as da un 2-3. Nu m-am speriat, nu am mers la spital, am stat cuminte in pat. A durat cam o ora si ceva si apoi am adormit la loc.
Am mers dimineata la spital cu tot ce am eliminat cu gandul ca scap de chiuretaj. Doctora a decis insa ca il face totusi. Sincer toata pregatirea m-a cam speriat: m-au dus in blocul operator, foarte oficial, anestezie generala cu masca, brrr.
Ma rog, cand m-au trezit nu am simtit nimic, nu am avut nici un fel de durere. Dr mi-a spus ca totul se inmuise peste noapte, ea nu a trebuit sa forteze nimic, din cauza asta nu m-a durut deloc dupa.
M-au tinut pana seara in spital ca sa imi revin din anestezie si sa mananc si pe la 8 am fost acasa. In spital totul super, camera singura, mancare, asitente dragute. Si-au cerut scuze de 100 de ori ca m-au internat la maternitate caci la chirurgie nu mai erau locuri. Sincer nu am avut probleme morale insa era destul de ironic sa fii internata pentru chiuretaj si sa stai in camera cu patut de copil, dar am trecut peste.

Ca sa concluzionez, sarcina natural as mai pierde si de 100 de ori daca doamne fereste se opreste, insa chiuretajul zau ca m-a speriat. Era totul ff oficial acolo, la nastere acum 2 ani nu a fost nici pe departe asa - toti erau mai relaxati.

Mersi de incurajari si de raspunsuri!

PS. Cam in ianuarie urmeaza sa imi vina primul ciclu si de atunci am voie sa incerc o noua sarcina!!!





Ma bucur ca totul a iesit bine pana la urma. Si poti incerca linistita dupa ce-ti vine ciclul, eu asa am ramas a treia oara. Dupa primul ciclu.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

37+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 20 zile !!!

Mergi la inceput