Durerea unei pierderi de sarcina (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Teo2rina imi pare rau!Eu nu sunt in masura sa imi spun parerea,dar,cu siguranta exista un tratament,nu?
Multa,multa sanatate sotului!Doamne ajuta sa se rezolve cat mai repede aceasta problema de sanatate!



Mirela
Our little Miracle!
In asteptarea Craciunului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

mi-am revenit un pic ca trebuie sa fiu mai puternica. trebuie sa-i fac 18 injectii pana luni si sa ia niste medicamente pe langa si luni se duce inapoi la spital sa vada daca e un pic mai bine. dar dr. a zis ca sigur trebuie operatie si e destul de grea. sunt cu moralul mai jos de pamant, simt ca nu mai pot.

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 29+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna feteleor dragi!
Teo, imi pare nespus de rau pt ce se intampla! Sanatate multa!
Flavia, frumos bradutul!Ma bucur ca ai descoperit cauza nervilor! Acum sunt eu nervoasa! Parca sunt nebuna cu nervi de doua zile!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Am scapat!!!! E totul afara, ma simt usoara ca un fulg, stau super cu moralul, fac chiar treaba in casa!
Pana la urma cum bine se zice "de ce iti e frica de aia nu scapi" - miercuri am avut programare la gine pt o noua eco sa fie ea sigura ca nu evoluaza. Nu evolua, eu sangeram deja, sacul era turtit, joi am avut programare pentru chiuretaj. Intreb daca are sanse sa iasa singur peste noapte, cica nu, nu pare ca o ia la vale.
Eiii, nu a fost asa, noaptea am eliminat o gramada: dureri cam ca la ciclu, dar mai puternice (Irlandeza, ai avut dreptate - nu doare rau). Pe o scara de la 1 la 10 unde 1 sunt durerile de ciclu si 10 contractiile de la nastere as da un 2-3. Nu m-am speriat, nu am mers la spital, am stat cuminte in pat. A durat cam o ora si ceva si apoi am adormit la loc.
Am mers dimineata la spital cu tot ce am eliminat cu gandul ca scap de chiuretaj. Doctora a decis insa ca il face totusi. Sincer toata pregatirea m-a cam speriat: m-au dus in blocul operator, foarte oficial, anestezie generala cu masca, brrr.
Ma rog, cand m-au trezit nu am simtit nimic, nu am avut nici un fel de durere. Dr mi-a spus ca totul se inmuise peste noapte, ea nu a trebuit sa forteze nimic, din cauza asta nu m-a durut deloc dupa.
M-au tinut pana seara in spital ca sa imi revin din anestezie si sa mananc si pe la 8 am fost acasa. In spital totul super, camera singura, mancare, asitente dragute. Si-au cerut scuze de 100 de ori ca m-au internat la maternitate caci la chirurgie nu mai erau locuri. Sincer nu am avut probleme morale insa era destul de ironic sa fii internata pentru chiuretaj si sa stai in camera cu patut de copil, dar am trecut peste.

Ca sa concluzionez, sarcina natural as mai pierde si de 100 de ori daca doamne fereste se opreste, insa chiuretajul zau ca m-a speriat. Era totul ff oficial acolo, la nastere acum 2 ani nu a fost nici pe departe asa - toti erau mai relaxati.

Mersi de incurajari si de raspunsuri!

PS. Cam in ianuarie urmeaza sa imi vina primul ciclu si de atunci am voie sa incerc o noua sarcina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle ai vazut, am rezolvat cu textul pentru Mirela, multumesc alaturi de fete, pentru minunata felicitare . Iti doresc din suflet, sa ai parte de tot ce e mai bun, de fapt toate meritati asta, sa ai un Craciun Minunat alaturi de cei dragi,multa sanatate, sa ai parte de un An Nou din toate punctele de vedere, numai cu lucruri bune, cu fericire, intelegere si bineinteles, cu implinirea celui mai mare vis al tau : . multi si Sarbatori Fericite!
musette bun si metroul asta la ceva, asa-i? , dar stai linistita, ca daca uitam pe cineva cand scriem cate ceva, nu e cu intentie. si numai bine.
Teo imi poare rau pentu sotul tau, sper din suflet sa se faca bine cat mai repede si sa va bucurati de Sarbatori, sanatosi si voiosi, toti trei, chiar daca cel mic e inca in burtica (acolo tre' sa si stea, pana la termen).
Ninia eee, ar fii chiar prea frumos sa fie asa cum zici tu, dar...asta nu avem de unde sa stim, doar Bunul DD stie ce planuri are cu fiecare, nu?
mav ma bucur mult ca mai scrii ce mai faci, sper sa scapi mai repede si cat mai usor de toate "corvoadele" profesionale, ca sigur ti-ar prinde bine si tie sa fii un pic mai libera. Cum se mai simte Sebilica?
Flavia am vazut si eu pozele, sunt taare frumoase si copii tai sunt niste figuri, mai ales David la faza cu acele bradului . Ce ma bucur ca e bine David? Vezi, ti-am zis eu ca e doar o alarma falsa, tin pumnii asa sa si ramana. multi mamica draga.
slimatei sa inteleg ca de maine, sambata, incepem galeria pentru voi, cele doua Stefanii? Yeeee,.
alinushca ai dreptate, e cazul ca in sfarsit, cand sunt ganduri bune din toate partile in preajma noastra, sa se mai intample si lucruri bune. si Doamne Ajuta sa fie bine la toate !
irlandeza,Laura pe burtici, voi urmati dupa Stefy.
Mirela gata, rezolvat si cu DPN, sa ai o sarcina usoara pana atunci, iti doresc de pe acum. Sper si eu sa reusesc sa nu mai raman atat de mult in urma si sa scriu mai des.


Despre mine, ce sa va zic....am primit in sfarsit rezultatul la analiza, care, din pacate....nu e bun deloc...mai exact : valorile normale ale rezervei ovariene sunt cele care depasesc 45 pg/ml...iar la mine, valoare este de 10pg/ml...asa ca...asta e. DAR, nu cedam, nu renuntam, mergem inainte si speram intr-o minune .
Va si va pe toate, toate.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Se apropie Craciunul...Sarbatoarea Miracolelor !

Lau-Meli si

Speranta moare ultima...
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Teo fii calma si puternica pentru voi draga mea, nu te nelinisti, DD e alaturi de voi si sotul tau o sa iasa cu bine din acesta incercare grea la care va supune viata, sunt sigura. Tin pumnii si pentru multa sanatate sotului tau. Te si suntem alaturi de tine. Inca o data, fii puternica, o sa fie bine, TREBUIE!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Se apropie Craciunul...Sarbatoarea Miracolelor !

Lau-Meli si

Speranta moare ultima...
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

alra ma bucur mult, ca a fost " mai mare daraua decat ocaua" cum se zice, chiar daca era bine sa nu fie nevoie sa treci prin asta. Important e ca ai moralul bun (asa si trebuie sa ramana de altfel) si ca totul s-a terminat cu bine (daca se poate spune ca "bine" inseamna un chiuretaj )...si ca nu peste mult timp, vei putea relua "munca" la proiectul magic. si refacere buna si in continuare.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Se apropie Craciunul...Sarbatoarea Miracolelor !

Lau-Meli si

Speranta moare ultima...
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

L5845 imi pare rau pt analiza....dar nu trebuie sa-ti pierzi speranta,miracole chiar exista si sunt sigura ca vei avea parte si tu de o minune cu ochisori.......

Visez la ziua cand voi fii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

Teo...imi pare rau pentru sotul tau...dar sa fii tare pentru tine, bebe si pentru sotul tau ca Dumnezeu e mare si are puterea de a vindeca si cele mai urate boli...sunt alaturi de tine...si sper sa ne dai vesti bune cat de curand...

Cat despre mine...nu cred ca am vreo infectie pentru ca nu am facut deloc temperatura...nici macar dupa operatie...cred ca o sa stau cuminte pana pe 10 ianuarie cand tb sa ma duc la control...inca sangerez cate putin...dar am inteles ca asta poate dura pana la 40 de zile...am inceput sa ma autosugestionez psihic...sa ma curat mai repede...:)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:


Azi am gasit o surpriza in cutia postala:era felicitarea cu Ingridutzam-am bucurat atat de tare cand am vazut-o.e asa de dulce.m-a emotionat foarte tare mesajul si mi-au dat lacrimile cand am citit urarile de la micutza Indgrid si de la mamica ei draga Cristina26am pus poza cu Ingrid pe birou la munca si ma laud la toata lumea cu ea

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput