Romanii din Marea Britanie (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Adi, la mine au ajuns bucatele din .ro dar nu ma incanta deloc sa mai gatesc greu...am facut de ex zilele trecute sarmale din carne tocata de curcan. Mereu porc, porc, e prea greu.

Si eu numar zilele. Ieri am fost la masa de Craciun cu astia ai mei, vineri o sa plec mai devreme ca merg la spital pt prima intalnire cu moasa, gata anul...o sa petrecem Craciunul singurei, acasa, eu si asa am niste stari de cacao, greata permanent si vomat des, unde sa plec...stau la tv, la caldurica.
Apoi pe 27 vin ai mei, abia ii astept.

Va vine sa credeti ce rapid a trecut si anul asta?
A fost un an bun pt voi?

--------------------

Andra

Sunt tanar, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Salutare, fetelor!
Andra, imi pare rau ca iti este asa de rau..... Schimbarile hormonale din primul trimestru,astea iti dau batai de cap. Oricum, sper sa nu te tina prea mult. Eu nu am avut greturi si stari din astea cu nici una dintre fete.
Eu, anul asta nu ma complic in nici un fel. Maine plecam in Africa de Sud,la inceput in Cape Town, iar Revelionul il facem in Sun City. Deci, am inceput anul cu o vacanta, cea de maternitate, si terminam cu inca una.
In general, anul asta a fost foarte bun.Copiii mi-au fost sanatosi, afacerile au mers, multumesc lui Dzeu,ne-am mai luat doua proprietati,inafara, si una aici, am mai primit o masina de la sotul meu, ne-am plimbat destul,.....cam astea ar fi realizarile.
Durerile anului care abia se incheie: atacul in care am fost implicati in februarie si moartea catelusei mele, Amy,pe care o plang si acum si pe care nu am sa o inlocuiesc cu nimic si nimeni in inima mea. Ce-i drept,acum am alta catelusa, Tara, si catelul Bullet, si ma iam inca trei fetite mici, cu patru picioruse,ca atat au mai ramas dintre puiutzii lor. Restul au plecat deja pe la noile case.
Fetelot, daca nu mai intru pana la sfarsitul anului, va urez de pe acum numai fericire, caldura multa in suflete, bucurii mlute, iar noul An sa va implineasca toate dorintele.Fetelor care sunt cu burtici, le doresc sarcina usoara,greturi cat mai putine si bebelushi sanatosi si mancaciosi, ca restul....vin ele de la sine.
Va pup acum ca ma cheama sotul de zor.
Craciun fericit si La Multi Ani!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Pachetul meu din Ro e undeva intr-un depozit din bacau...
La noi o sa fie primul Carciun aici, si in anii trecuti l-am facut singurei, dar eram cu prieteni si eram in tara...
Anul asta a fost asa si asa pt noi, am avut o perioada cand am atins rock-bottom, insa acum is mai optimista si sper sa o fi luat in sus.
Oricum o sa inchei anul cu o mini excursie la Paris (sper sa fie vreme cat de cat acceptabila).



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Am intrat sa va urez CRACIUN FERICIT cu multe cadouri si fericire ! Sa va aduca Mosu tot ce va doriti !


Eu sunt ....ca in fiecare an trista, nu simt Craciunul.....dar de dragul puiului cel mic trebuie sa fiu vesela , altfel ma intreaba dar ce s-a intimplat. Stiu ca nici acasa Craciunul numai e asa cum mi-l amintesc eu...Craciunul copilariei,dar parca tot mai aporoape de sufletul meu.Casa nu miroase a sarmale si a cozonac...fiindca fiind aici traim ca aici - nu as putea sa o refuz pe soacra-mea sa nu sarbatorim cu ei. Asa ca in fiecare an fac sarmale dupa ....pina in Anul Nou.

Inca o data Craciun Fericit si sa ne auzim cu bine !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Multi ani cu sanatate va doresc!

(cu intarziere spun multam pt informatie .. _

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:



Cu intarziere, va doresc un Craciun Fericit si un An Nou imbelsugat, plin de lumina si caldura in suflete!

Intr-adevar sarbatorile nu mai sunt ca pe vremea copilariei noastre,cu nameti inalti si saniute, cu cozonaci calzi si case vesele.
Insa, eu cred cu tarie ca putem trai sarbatorile in sufletele nostre, la fel de intens ca acum zeci de ani.
Ceea ce avem adanc pastrat in inima nostra, nu ne poate lua nimeni niciodata.
Inchid ochii si visez ca sunt acolo, unde odata de mult....eram copil in casa bunicilor.

Dumnezeu sa ne ocroteasca pe toti in Noul An!


Cristina

"Sunt tanar, Doamne!"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=100378

Un film tulburator despre suferinta si taria de a o infrunta
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-1755389395237049917&pr=goog-sl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Englezoaice dragi, sa fiti sanatoase, fericite, iubite, sa aveti parte de multe bucurii in noul an si sa va impliniti cat mai multe dorinte!
La multi ani si distractie frumoasa la noapte!

--------------------

Andra

Sunt tanar, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mammy2706 spune:

La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Buna, vin si eu cu o intrebare: in cat timp ar fi normal sa se aprobe o cerere de concediu? M-am dus pe 2 la managerul meu sa-i zic ca vreau concediu (peste o luna) si imi zice ca n-are timp de mine (ok, ca doar s-a plictisit toata ziua discutand cu toata lumea ce a facut de craciu), ma duc pe 3 din nou, imi zice sa-i trimit un e-mail, ma duc vineri si imi zice ca n-a avut timp sa se uite la e-mail, acuma a inceput saptamana din nou, azi mi-a zis ca n-are timp Innebunesc! Stiu ca is cel mai degeaba aici, dar totusi cat timp e dreptul meu n-ar trebui sa ma milogesc. Deja ma gandesc ca o sa-mi zica ok cu vreo cateva zile inainte si atunci n-o sa ma mai pot duce acasa ca n-o sa-mi permit biletul. N-ar trebui sa existe unde scris si asta: o perioada minima si maxima pt aprobat cererea de concediu, ca asa poate sa ma amane pana in decembrie la anu'



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Mess, mie imi aprobau la citeva ore dupa ce trimiteam e-mailul sau imediat. Nu stiu daca e scris undeva in cit timp trebuie sa-ti aprobe (sau nu) cererea, dar tu de cit timp esti angajata? In principiu, daca e sub 11 luni, s-ar putea sa fie necesar ca seful tau sa se consulte cu sefii lui despre asta, dar chiar si asa mi se pare ca e cam nesimtit ca te poarta de atitea zile cu vorba. Ar trebui sa-l pisezi pina iti raspunde.

Mergi la inceput