La noi la Galati sa veniti ! (36)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Sara buna! Sara buna!

Bine era daca incepea wendul si nu trebuia sa merg miine la serviciu ... Trebuie sa caut puteri pentru inca o zi de munca. De unde oare?!

Multumesc mult tuturor celor care si-au spus parerea cu privire la subiectul meu arzator. Inca ma gindesc daca fac alegerea buna (gradinita, cu tot ce presupune ea: mincare, program, educatoare).
Clar optez pentru program prelungit, ca sa o pot duce dimineata si sa o iau la 4 cind se termina programul. Iar de gradinita, ... nu stiu. Parca sint nehotarita.
Am 3 variante:
1. gradi de la parfumul teilor, unde grupa cea mai mica e de 4-5 ani
2. gradi nr. 30 (Pinochio) de la Flora, unde este educatoare nana mea de botez (dar nu ia grupa mica)
3. o alta (Motanul Incaltat am vazut ca e de top). e particulara sau de stat?

Daca trebuie sa iau in calcul domiciliu + locul de munca ... Stau in bariera traian asa ca imi e indiferent in ce zona am sa ma indrept dimineata, iar locul de munca e in zona Papadiei. Grea alegere.
Alinam, tu cu ce acte te prezinti la inscriere? Doar cu o cerere si copie dupa certif. nastere? Sau tot tacimul (adeverinte salariat, vaccinuri ...).

Va doresc wend placut si o seara frumoasa!


Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

MOTANUL INCALTAT e gradi de stat.

De gradinita CRISTAL,am auzit si eu numai de bine de la mai multe persoane.

Cand o fi Irina mea de gradinita ,nu o sa mai fac greseala ca la Adelina.Am sa o dau la program prelungit,pt ca programul asta o sapt dim. una dupa..,nu se poate odihni copilul calumea,cand doarme cand nu ...cam aiurea.Iar programul de masa si de somn in colectiv conteaza f mult.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraspeedy spune:

Salutare!
Alina, gradinita de langa liceul economic si din fata bisericii Sf. Ana se cheama Codruta. Acolo o duc pe fetita mea. Am inceput gradi de 3 zile si sunt foarte multumita. Deocamdata, este la programul de 4 ore (nu mai aveau locuri la programul de 8 ore), iar din toamna va fi la cel de 8 ore. Fetia mea are 2 ani si 10 luni si s-a acomodat foarte repede, este foarte sociabila si in fiecare zi plange sa o duc la copii.
Gradinita arata excelent,iar mie mi-a facut o impresie foarte buna.
lauraspeedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata la fete... O saptamana usoara sa aveti!

Fetelor am nevoie de ajutorul vostru.. Recomandati-mi un medic pediatru de care sunteti multumite, care sa aiba cabinet particular.... va rog din suflet, dati-mi un sfat!

Pupici si multa sanatate!

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna Dimineata!
In legatura cu caminul din Micro 19,de langa Biserica Sf Ana:Eu am avut acolo pe cel mic timp de 1 an,pana am putut sa-l inscriu la Step-by-Step.A fost foarte bine primit la "Codruta".Avea atunci 2 ani si 7 luni.Dar s-au ocupat foarte bine de el,l-au ajutat sa invete sa manance singur,sa mearga la pipi....am fost foarte multumita din punctul de vedere al afectivitatii educatoarelor si mai ales al directoarei.Insa la capitolul mancare erau multe chestii care nu-mi conveneau:le dadeau la desert tot felul de chestii ieftine si spomgioase:spume de bezea si alte parascovenii luate din metro.As fi preferat un fruct.
Iarasi nu mi-au convenit ca dotari.Adica pe jos era mai mult linoleum....si in general era un aer saracacios.Nu prea erau jucarii..carti....
Asa ca in toamna urmatoare l-am adus unde doream din start:la Step-By-Step.Aici e oricum mai bine.Si mancarea e mai buna si dotarile sunt altele..e adevarat ca multe sunt pe banii parintilor..dar cum cotizasem timp de 4 ani pe perioada cat cel mare fusese la caminul Step by Step..am zis sa profit de obiectele cumparate si cu cel mic.
Si le si stiam pe aducatoare.

Caminul de la Parfumul Teilor a fost renovat si din toamna trecuta a fost dat in folosinta.Stiu ca acum arata foarte bine.Mi-ar fi fost si mie foarte aproape de casa,insa nu vreau sa-l zapacesc pe bietul copil...in fiecare an la cate un camin.Asa ca-l las in continuare in 19 la Step-by-Step.

Inca nu am gasit pantofiori de dans....asa ca nu am cum sa-l duc.Vilma cum ai platit tu?Cu card?

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Cristina, greu de spus despre medicii pediatri .... parerile sint impartite. Eu inca nu l-am gasit pe cel perfect. Am prietene/colege foarte multumite de Baciu. Mie, nu mi s-a parut asa bun. Mi-a prescris un pomelnic de medicamente ptr ca fata mea avea febra (si nimic altceva), s-a uitat in gitul ei intr-o camera semi-luminata. Temperatura o facea de la dinti.
Altele sint multumite de Borsciov (fiul).
Si mai sint care o frecventeaza pe Sotri. Cica e in virsta si cunoaste meserie. E cam scump la dr. Sotri, dar cica merita. N-am "testat-o".

Eu pina in septembrie, nu am avut nevoie de pediatru f des. La nevoie am folosit-o pe dna dr Ion-Ene, care nu are cab. particular. Dinsa nu se infingea la antibiotic una-doua. Era pe gustul meu. Insa, in sept, s-a intimplat sa ajung la urgenta in spital, unde am fost internata cu fetita, si acolo am cunoscut-o pe dna dr Stanciu. Mi s-a parut amabila, draguta, si la fel, nu se infinge in antibiotic repede. Are si cab. particular.

Astept si eu parerea altor fete.

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Alino, hai la Pinochio. Ce te duci asa departe?

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Multumesc de recomandari Oana G.

E foarte greu sa gasesti un medic bun... Pana la urma azi am fost la dr. Ritivoiu... Ce sa zic, nici el nu s-a repezit sa-mi dea antibiotic, insa pot spune ca mi s-a parut cam superficial... poate ma insel...

Mai vedem cum evolueaza... insa mi se pare oarecum greu de crezut ca o viroza simpla cum ne-a zis el, sa dea febra peste 39 grade. Cu siguranta el pana acum n-a mai facut febra la raceala. Dar intr-adevar.. nu sunt medic! Mai vedem...

Pupici si sanatate multa!

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Oana da unde e Pinochio asta? adika in ce zona?

Cristina eu cu vlad merg la dr.Campeanu, parerile sunt impartite si despre ea, dar eu cum merg rar ...... orikum acolo l-am dus pe Vlad de mic, am fost di la Baciu odata , nu pot sa zic ca m-a incantat si la Negulescu si m-au apucat nervii de cat am stat la usa ei plus in cabinet.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Pinochio e la Flora. Gradinita nr. 30.

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput