La noi la Galati sa veniti ! (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbuta spune:

salutare Oana G.am si eu o intrebare pentru tine daca nu te superi.la ce camin vrei sa inscrii fetita? si eu vreau sa-mi inscriu fata, dar la fel ca si a ta in septembrie nu are 3 ani impliniti si cred ca va fi o problema.abia face 2ani si 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Vilma, multam mult ptr sfaturi. Imi sint utile. Numai ca, daca nu te superi, am sa te mai intreb o data in preajma acestor 'analize'.
Am o prietena care tb sa nasca peste o luna, a fost la Buc pe toata perioada sarcinii. Acolo i-au recomandat sa faca fff multe analize. Acum 3 ani eu, in afara de teste de singe (unul in primul trim, celalalt in trim ultim) n-am facut nimic. Doar eco.

Oana 2+ si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

bumbuta, astazi a fost mama mea sa-mi inscrie fata la camin. e vorba de gradinita nr 30. e in spate la Bingo. iar fata mea va face 3 ani in octombrie, pe 21. deci nu ar fi vorba decit de o luna. La tine e vorba de mai multe luni. Dar daca insisti, te primeste. Mai ales daca nu e foarte solicitata gradinita. Asta e parerea mea. Succes!

Oana 2+ si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Wow, ce de-a mamici cu burtici!!
Laura, Oana, Dana, sa aveti sarcini usoare!!!
Si eu as vrea sa mi se intample o minune anul asta...dar deocamdata nu e nimic. Dar abia e luna februarie .
Pupici

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Gravidutelor felicitari!!!
Eu mai am o saptamana si nasc.Ma gandam ca la a doua nastere voi fi mai curajoasa dar dimpotriva.......Voi naste cu cezariana cu Dumitriu in echipa cu Pop.O sa imi recoltez si celule stem,ele amandoua au mai recoltat.
Referitor la investigatiile de pe perioada sarcinii si eu mi-am urmarit sarcina in Buc si Iasi.Mofologia fetala se face la 22 saptamani, iar daca vreti un dr f bun trebuie sa va faceti programare cat mai devreme,eventual cand va descoperiti sarcina.Eu am vrut la Herghelegiu sau Pop(unde si-a facut si Vilma)dar am sunat cam tarziu,cam prin saptamana 15 de sarcina si m-ar fi programat destul de tarziu.Pana la urma am auzit de dr Iosup ca ar fi un bun profesionist si am fost la el.Referitor la analizele de sange sunt fff multe care se fac,se gasesc si pe net mi le-a recomandat si Ioana Pop cand am fost la ea.Eu nu mi le-am facut pe toate...si uite acum fetita mea e in pericol sa faca rubeola si eu habar nu am daca am avut sau nu....
Gianina 38s si Tania 3 ani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Oana , Mataca are cabinet particular la avantmedica in centru langa posta mare, dar ea in spital e la judetean.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

a, mi-am adus aminte, atatia dr vehiculati pe aici, eu toata sarcina am fost la Mataca dar de nascut am nascut cu Tapliuc si zau ca a doua oara tot pe mana lui as merge ...... daca o mai trai heheheh, pacat ca nu are cabinet ca experienta are , mie mi s-a parut mai mult decat ok.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorreddana spune:

Hello

Si eu sunt din Galati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbuta spune:

Multumesc,Oana.eu locuiesc in micro 20 la troleu si mi se pare cam departe de mine,dar daca nu reusesc nicaieri am sa incerc si acolo.Numele meu real este Mariana Popescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mamici cu burtici, sfatul zilei este: inscrieti-va bebeii la gradinita dinainte de a-i naste...:)

Gianina, iti facem galerie: nastere usoara!

Mergi la inceput