La noi la Galati sa veniti ! (36)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Alina inseamna ca suntem vecine!
Cit despre gradinita Licurici eu ti-as propune sa te mai gindesti, Antonia mea merge acolo si daca nu era atit de aproape de casa , zau ca as fi mutat-o de mult!
Motivele ar fi super multe, in viata mea n-am vazut atita nesimtire si daca n-as fi o fire mai bataioasa cred ca as fi renuntat la gradinita cu totul.Sa precizez ca am intrat aici cu pile cu toate ca stam la 3 minute de gradi.
Laura, felicitari pentru sarcina!Dar te-am luat!
Eu am deja 19 saptamini viitoarea "fratioara" deja da din picioare, si se joaca cu tensiunea mea arteriala, asa ca deja am gustat din beneficiile concediului medical.Oricum iti urez sanatate si sa nu ai probleme cu toate ca doctorii astia cind aud ce virsta ai se uita crucis si striga" internare"!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Dinedana de ce? care sunt problemele la gradi asta? despre cealalta din complex stii ceva? vai ce ma linistisem cu gradi si acum .... maine se pregatea sotul sa duca dosarul ..... asa zau ca nu mai stiu ce sa fac. si pentru mine e aproape gradi asta, de fapt sunt cam intre cele doua , am aceeasi distanta si pana la licurici si pana la cea din complex.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Sunt si eu galateanca si mandra de a fi!
Am dat peste "clubul" asta si am vrut sa salut pe toata lume!
Doar stiti ce se spune: Cine a baut o data apa din Dunare se va intoarce mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

buna seara!

Fetelor, miine dimineata sa stiti ca pregatesc eu cafeluta! va invit de pe acum.
miine merg sa-mi inscriu copila la gradi. cica sint multe cereri, si mai ales cu pile. se poate forma o grupa "piloasa". va fi dificil ptr mine ptr ca, in sept fata mea nu va avea 3 ani impliniti.

Ce medic gineco recomandadti? nu stiu catre ce dr sa-mi indrept atentia.
sa aveti o saptamina usoara!

Oana 2+ si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Alina despre problemele la gradinita Licurici s-ar putea face o dezbatere de citeva ore si nu numai cu mine ci cu foarte multi parinti a caror copii merg aici!Cred ca nebunia asta cu lipsa locurilor m-a facut sa o las aici si faptul ca mi-e foarte aproape de casa incit nu e nevoie sa o trezesc dimineata cu 2 ore inainte ca sa ajungem la timp.Nu stiu despre cealalta gradinita mai nimic pentru ca eu din start m-am axat pe aceasta unde suntem, dar tu inscrie-l unde crezi ca ar putea sa se simta cel mai bine.
Du-l dinainte macar in vizita pe acolo si vezi daca-i atras de ceva ca daca nu-i place de la inceput o sa ai probleme de adaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna dimineata !
Multumesc din suflet pentru urari !
Sper in curand sa ti le intorc Viorica, iar voua Dana si Oana felicitari si sa dea Domnul sa aveti o sarcina usoara si un bb sanatos ! Vilma, trebuie sa na dai sfaturi !Eliza, sa ne consiliezi in ale medicatiei !

Alina, n-o sa fie o tragedie daca va fi baiat, dar va fi perfect daca va fi fetita .

Am fost la echo, la dr Pop ( pt ca e la moda sau ...pt ca am auzit pe toata lumea ca se duce la ea, dar cred ca o sa ma intorc la Mataca, ea mi-a monitorizat prima sarcina...nu m-am hotarat), sarcina e unica are 8 saptamani si trei zile ( sambata ) si e bine....m-am emotionat teribil cand i-am vazut inimioara batand.....data probabila a nasterii 17 septembrie....adica tot in septembrie ca 70 % din familia noastra .

Gata, trebuie sa ma intorc la munca...va pup si va multumesc din nou pt urari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

Laura atunci sa fie fata cum vrei tu .... da nu stiu de ce am un feeling ca va fi baiat hehehehe.

Mda, ma rog pana la urma o gradinita si vedem pe parcurs cum stau lucrurile.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbuta spune:

salutare.sunt un membru nou.ma primiti si pe mine in gasca voastra.tot mamica sunt si eu si tot din Galati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Buna dimineata? Ati intarziat cu cafeaua, ati venit cu mana in buzunar.
Eu sunt trezita de la ora 6 dimineata, dupa ce n-am mai putut dormi de pe la 4. Am fost sa inscriu fetita in clasa I. Desi m-am stresat pentru ca nu stiam la ce sa ma astept, pana la urma e ok, chiar ne-am si amuzat putin, cele cateva mamici sculate tot asa, cu noaptea in cap ca sa prindem 1 loc in cele 25.

Madyna, bine ai venit. Cum e in Elvetia? Sa ne povestesti. Imi e dor deja de micul St Gallen pe care l-am vazut asta toamna, m-as muta si maine acolo, daca as pricepe o boaba din limba aia.

Alina, intr-un fel zic eu ca e mai bine ca stii dinainte partile proaste ale gradinitei alese, e naspa cand ai niste asteptari care nu se realizeaza.

Laura, te sfatuiesc cu ce vrei tu, doar ca cel putin in ale urmaririi sarcinii, n-am decat un sfat: fugi la Bucuresti. In caz ca nu se poate, nu stiu pe cine sa-ti recomand pe aici - si asta e valabil si pentru Oana - singurul despre care am auzit ca e mai pe "felie" ar fi Ciobotaru Jan.
Eu am nascut de 2 ori cu doamna doctor Dimitriu, care a fost ok la vremea respectiva. Nu am ce sa-i reprosez, nici nu am avut probleme deosebite cu sarcinile si a fost sfatoasa si rabdatoare cu mine. Am apreciat acest mod de comportament.
Laura, in alta ordine de idei, ai putea sa-ti faci programare din timp la un echograf bun in Bucuresti, pentru ecografia de morfologie fetala, eu am fost la doctorul Pop, la clinica Diagnosis. E super profesionist. In rest, sanatate maxima si fara stres.

Viorica, cum a fost operatia? Cum se simte Shalini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

'Neata la fete!

Nu uitati sa treceti pe la cafeluta.
Laura, ptr noi avem cafea mai slabuta dar cu mult, mult lapte.
Spune-mi te rog, Dr Mataca, are cabinet particular?
trebuie sa-mi caut un medic...nu stiu pe cine sa aleg. stiu doar ca vreau sa nasc la maternitate nu la judetean.
O saptamina usoara!

Oana 2+ si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput