La noi la Galati sa veniti ! (36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Fetelor fetita mea face 3 ani in februarie si trebuie sa o inscriu si eu la gradi luna asta.
Am fost la cateva gradinite,;in general am fost primita cu reticenta.Mi s-a spus ca prioritate au copiii care stau in zona.La Luceafarul(de langa Scoala 28)mi-au zis ca sunt super solicitati ca deja au prea multe cereri si nu mai avem sanse.Am fost si la Elena Doamna,dar nu mi-a placut deloc gradinita.Mai bine am fost primiti la Cristal;am vorbit cu directoarea si ne-a zis ca incrierile incep din februarie, si ca grupa mica o vor lua 2 educatoare una Bulgaru si inca o tipa parca Mortu,nu mai stiu sigur.
Daca stiti ceva despre ele poate imi spuneti si mie.
In schimb am fost si la gradinita Omul de zapada,de langa Cristal,particulara si mi-a placut foarte mult:curtea gradinitei,camerele copiilor,felul in care mi-au vorbit educatoarele;atmosfera din gradinita era ff calda si intima.Mancarea este pregatita acolo au 2 bucatarese.Grupele sunt formate din 15 copii(am inteles ca la stat sunt minim 25 copii).Iar pentru program lung(8-18) pretul este de 600 ron/luna.Au piscina,iar vara copii fac innot.A fost singura gradinita particulara pe care am vazut-o si m-a incantat f mult.
Vreau sa le intreb pe mamicile care au copii la gradi de stat cat va costa pe luna gradinita,ma refer la program prelungit-mancare....si celelalte cheltuieli pe care le impilca gradinita.

Gianina(36 saptamani) si Tania -3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

quote:
Inca nu am gasit pantofiori de dans....asa ca nu am cum sa-l duc.Vilma cum ai platit tu?Cu card?

Korina, da, am platit cu card. Am pus si link?, ca nu mai stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

noi la gradinita Cristal platim 6 sau 6,5 lei pe zi... adica in medie cam 120 lei intr-o luna completa... De ex. tin cont de zilele in care lipsesc si scad din taxa. din punct de vedere al taxei diferentele sunt destul de mari... Depinde fiecare de posibilitati si de preferinte... insa am auzit de gradi particulare care desi se laudau cu grupe mici, acceptau si ei copii peste nr de 15 copii... tocmai pt a-si mari bugetul.... asa ca.... mult succes... Intr-adevar e mare nebunie si chin pana gasesti o gradinita potrivita, si de care sa fii cat de cat multumita.. Sunt de acord insa... ca educatoarele ”sfintesc” locul...

Pupici si mai vb!

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Liliac, Korina multumesc pentru detalii, orikum ne-am hotarat la step by step singura problema ar fi sa il primeasca, adika sa mai fie lokuri, pentru ca ne-au zis ca incep inscrierile din 3 martie, cam tarziu zic eu, orikum copilul nu ramane fara gradinita ca sotul din dotare a aflat ca o cunoste foarte bine pe directoarea de la motanul incaltat, pe o educatoare de la Codruta, si pe alta de la step by step heheheh si el a vorbit cu toate in principiu deci undeva copilul tot merge. Treaba asta cu "nu avem lokuri" mie imi suna mai degraba a "baga mana in buzunar ca se gasesc lokuri", am deskoperit ca am o colega care are fetita tot la step bt step si a zis ca ea a inscriso in vara, ca nu au fost probleme, ca orikum inscriu mai muti decat capacitatea claselor ca niciodata nu sunt toti copiii ca sunt bolnavi prin rotatie :).


Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Buna dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

oooooo Eliza mai dai pe la noi

..... si mi-am adus aminte o intalnire ceva mai facem si noi?

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mir3lly spune:

Buna dimineata! Haideti la un ness buuuun si cu frisca!!! Fara prajituri ca nu am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Alina....in ceea ce o priveste pe directoarea de la Step by Step sunt sigura ca nu ia nimik de la nimeni.Nu e pe baza de spaga.Ci...zic eu...mai degraba pe baza de recomandari,de cunostinte....In rest..ti-am zis..eu sunt multumita de camin.
In ceea ce priveste un camin privat..600 lei mi se pare nu mult..ci exagerat de mult.Pai eu pe luna asta am de dat 70 lei.Defapt ziua de camin se socoteste 5 lei.Cate zile merge..atata platesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

Korinna multumesc pentru precizari, desi inscrierile se fak incepand cu 3 martie eu saptamana viitoare duc dosarul lui Vlad la o educatoare ca asa a zis sotul, v-am zis doar ca sotul e cel care se okupa hehehhe ca el cunoaste toate educatoarele, doktoritzele samd din zona ca ii sunt cliente asa ca am scapat de stresul asta.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Da Corina si mie mi se pare mult 600 lei/luna;iar daca te gandesti ca ai copilul bolnav si intr-o luna nu prea il duci de platit tot platesti.De alta gradinita particulara mai ieftina nu am auzit.La Piticot e 650 lei/luna,la Iulica tot cam la fel.
Gianina

Mergi la inceput