Un ajutor pentru Sonia (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Fetelor, va mltumumesc din suflet pt toate vorbele bune !


Sibylle, iti multumesc pt cont ! ti-am trimis si un mail, semiadormita, deci cam incoeret. incerc sa adun toti banutii sa vad daca mai trebuie ceva. stoiu doar ca am pierdut cam 2000 euro la transferul lei-euro... asta e.

cadn am citit mesajele voastre m-am simtit iubita. chiar am simtit ca nu sunt singura, ca nu ma lupt singura si nu sunt un om rau si iresponsabil cum m-a descris asistenta...

spaga? nu, nu am dat deloc. am preferat, cu banii de spaga, sa cumpar branule, seringi, medicamente pt intreaga sectie. nu mai erau seringi in sectie si mama venea cu pungi. n-aveau copii perfalgan si mama venea cu perfalganul iar cand a avut Sonia nevoie nu pastrasera butelcuta ei... can nu aveau branule tata, cu afacerile lui invizibile din marea Caspica, a cumparat branule. si ma intreb acum, banii astia trebuia sa-i bag in buzunarul asistentelor? e NORMAL sa puna branule, e NORMAL sa ii faca tratamentul. si cred ca asistenta aceasta e deranjata, pt ca inainte sa plec in Germania, dupa ce am gasit-o pt a n-a miia oara cu cateterul inchis, i-am zis ca daca nu eram cu ea acolo murea. si ea, foarte ofuscata, da ce vreti sa ziceti? ca noi n-avem grija de ea? NU ! cateter inchis, ea fiin dependenta de medicamentul care curgea, avea clopotul (izoleta) pe cap, si tubul de oxigen atarna pe langa ea... verificam de fiecare data medicatia pt ca ii dadeau aiurea uneori,adica ii bagau in plus medicamente sau in locul celor bune... si asta cat mergeam la toaleta... asa ca daca n-as fi fost acolo... nu conteaza, sper doar sa nu mai ajung acolo. si daca ajung, o sa le infund buzunarele ca sa se poate frumos, apoi o sa chem presa si o sa le denunt.


Va multumesc mult de tot pt gandurile bune ! azi Soso are 5200gr si e mult mai roz decat ieri... cred ca mi se cianozeaza mie creierul de la atatea probleme !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

kay, va asteptam cu vesti bune din G!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

BAFTA MULTA KAY!!!! DUMNEZEU SA FIE CU VOI SI SA VENITI MULT MAI VOIOASE DECIT PLECATII!DOAMNE AJUTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Roxanetta, rusine,rusine,rusine!

In primul rand: mi-e clar ca NU pe KAY o descrii....

In al doilea rand: CU SIGURANTA nu ai COPII! Altfel nu ai fi chiar asa de INSENSIBILA la suferinta altora...

In al treilea rand: Si daca ar fi fost asa cum ai "descris" tu ... nu ar fi fost deloc de mirat ca doar uite prin cate trece!!! Dar cum s-o intelegi??? Ar trebui sa ai inima!!!

In alta ordine de idei... primul mesaj nu este moderat???

In fine...

SOSONICA este puternica, a implinit deja 1/2 de an si maine-poimaine ii serbam si ANUL!!! Sunt convinsa! Si LA MULTE LUNITZE si din partea mea, ce-i drept cu intarziere...

Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

fetelor, ori sunt eu dusa rau, ori cineva sau ceva imi joaca feste... de cand e-am intors de la spital, Sonia e bine-bine. e roz, e totul ok... totusi nu-mi explic cu pulsul ala exagerat si de ce se cianozeaza in anuite zile. nu e normal. si am apucat sa-i dau mail dr din germania si i-am zis ca e nasoala situatia... mai bine sa fim siguri decat sa riscam, imi zic eu uitandu-ma la culoarea rz din obrajii Soniei si apoi ma gandesc serios ca nu mai vad bine... hai ca o lamures luni, cand vede dr din Germania cd-ul cu ecografiile ei si analizele pe care le-am facut pe 6 si sa vad ce zice.

va pup mult !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, lasa, mai bine sa fii precauta si sa stai "on the safe side of the road", decat sa dai din colt in colt ca ai fost prea optimista.

pupam soniuta si pe tine, si asteptam sa dai un semn cand vii si sa ne spui daca ai nevoie de ceva

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Oana si eu zic la fel. Cu inimioara nu e de glumit, si nu cred ca ti s-a parut. Probabil are zile mai bune si zile mai rele, dar daca inainte era mereu roz si acum se cianozeaza uneori, e mai bine sa o vada nemtii si sa hotarasca. Multi pupici. Ma rog pentru voi.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

multumesc de intelegere, fetelor !

doina, ai primit sms meu? daca nu reuseste Alex sa vina cu noi de la inceput, o sa imprumutam taticul, sa stii ! si daca sunt la Munich de Craciun, vrei, nu vrei eu vin la voi ! cu toate bacteriile lui Andrei cu tot ! nu se poate sa vin de 2 ori acolo si sa nu va cunosc si pe voi 2 !


Irinel, mult ! sa stii ca nu e zi sa nu ma gandesc la tine si nici rugaciune in care sa nu ma rog si pt ingerasul tau, Mariuca. esti un om minunat ! si Doina la fel ! va multumesc mult ca imi sunteti alaturi !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

confirm cei 300 de euro ! au intrat ! multumim mult de tot !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, n-am primit sms-u'... hai ca vedem cum facem cu taticul daca e nevoie. noi saptamana viitoare o avem cam "nebuna", cu 2 vizite la spital, 2 la dentisti si 2 cursuri de germana , dar pentru voi se gaseste o solutie!

ti-am trimis un pm.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput