Un ajutor pentru Sonia (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Oana imi pare tare rau! Chiar ii zisesem Madalinei ca veti merge acolo in ianuarie, dar acum...pentru ea se nimereste bine, dar pentru voi, pentru Sonia, Nu miroase a bine. Adica oricum, mai bine acolo decat la noi, asta e clar!

Sanatate multa! Pupici pe bulanasehele Sosonicii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Draga mea Oana, imi pare rau ca vestile nu sunt grozave. Dar e bine ca nemtii vor fi profesionisti ca de obicei si poate de Craciun sunteti deja acasa si Sonia cu siguranta bine. La multi Ani Sosonicii dragi, sanatate muuuulta-multa de tot. Ma rog pentru voi sa fie bine. Dar daca dintr-o data se desatureaza destul de multisor, nu ar fi bine sa va duceti chiar mai repede? Sau nu se poate mai repede de atat? Apropos de asistente, imi pare cam ciudata reactia daca zici ca relatiile au fost bune inainte de plecarea in Germania. Cineva trebuie sa le fi spus ceva, probabil unele ineptii, ca cele din mesajul din finalul capitolului precedent. Poate n-ar fi rau totusi sa incerci sa stai de vorba cu una din asistentele cu care te intelegeai bine. Nu ca sa stii de unde, cine, ce a spus, ci ca sa lamuresti problema. Nu e normal sa fii tratata asa. Nu stii niciodata cand Sonia poate avea nevoie Doamne fereste de internare rapida din nou si cateva zile poate fi nevoie sa fie acolo. In fine, tu fa cum crezi, ca stii cum sa lupti, da nu-mi pare normal. Si cum adica au refuzat sa ii ia sange?????

Cat despre anul universitar, imi dau seama ce greu trebuie sa iti fie dupa atata munca si sacrificiu, dar sunt convinsa ca iti dai seama ca atunci cand Sonia va fi bine, dupa operatia corectoare, iti vei putea face timp sa iti vezi din nou de examene si cu siguranta vei reusi. TU esti o luptatoare, de-aia si Sonia e o luptatoare. Dumnezeu va va ajuta in toate.

Pupici la amandoua

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


La Multi Ani, Sosonica!!!


si mult succes in germania! tinem pumnii si ne rugam pt voi!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

IMI ESTE ATIT DE GREU SA MAI SPUN CEVA...Cred ca cel mai important lucru,pina la urma,ramine SANATATEA Soniei si PUTEREA Oanei de a trece si peste interventia asta!

Roxanetteai auzit de ????dupa comportament ,cu siguranta de acolo te tragi...


La multe lunisoare SONIUTA draga!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

oana, imi pare f rau ca micuta nu e bine, vroiam sa-i urez la multe lunisoare, imi pare rau si ca ai pierdut anul, ingheata-l pina ai timp sa te ocupi de scoala. nu te epuiza prea tare cu prea multe. cu asistenta care a scris mai sus, cum zice irinel, trebuie lamurita clar problema, fiindca nu stii cind mai ai nevoie sa mergi cu sonia si nu e voie sa se poarte asa, sa refuze sa-i ia singe si altele. rusine, trebuie lamurit, ca vei avea nevoie de ei ptr sonia. poate nu ai dat destui bani spaga???? urit, tare urit, si asa sistemul medical in romania e la pamint, .....nu ma mai lansez in alta discutie.sanatate multa la sonia, si sa ne tii la curent.pup inimioara mica, curaj veti reusi!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Imi pare rau ca vestile nu-s prea grozave,dar mai bine in Germania decat sa stai aici pe mana nenorocitilor.Auzi,sa nu-i ia sange!!!Pai unde le-o ajunge Doamne sufletul astora?!Ele n-or fi mame???
Oana, iti doresc sa fii puternica,asa cum ai fost si pana acum si sa-ti pastrezi credinta si toate se vor rezolva.Multa,multa sanatate Sosonicii si nu uita ca noi suntem alaturi de voi. de la mine si Ducu.

Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

La multi ani Sonia,sa fii sanatoasa!

Oana,putere multa sa treceti si peste incercarea asta cu bine si poate o sa ne cunoastem si noi daca veniti.
Duminica merg la Mada si apoi dupa ce vii si tu,o sa vreau sa va cunosc pentru ca m-a impresionat tare povestea voastra si am stat cu sufletul la gura cind ai aparut la tv.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, bine ai revenit online!

Imi pare rau sa aflu despre anul tau, cred ca iti e ff greu, dar pe de alta, parte te descurci extraordinar Sa nu mai indrazneasca cineva sa zica cum ca nu esti o wonder-mamica!

Da un semn cand vii! Ai nevoie de transport de la aeroport la spital? Va "imprumut" taticul nostru sa va intampine si sa faca pe soferul?

As vrea si eu tare mult sa vin sa va vizitez pe tine si pe Mada, dar mi-e asa teama sa nu va imbolnavesc copilasii, nu stiu cum sa fac...

Mai vorbim. Va pupam!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Raportez in contul PAYPAL un total de 1988,34 euro. Multumesc tuturor celor care au donat, in ultimul timp nu am mai raspuns la fiecare transfer, dar toti banii trimisi in contul Paypal pt Sonia au ajuns si vor fi transferati in contul ei.

Oana a primit in mod regulat tabelul cu donatorii, istoricul Paypal, iar maine ii voi trimite si tabelul cu ultimii donatori.

Eu va multumesc din suflet inca o data pt acesti bani. Probabil ca putini ne putem imagina ce inseamna ca intr-o zi viata noastra sa se schimbe total : cand fiecare clipa devine o lupta, cand dorinta cea mai mare este ca al tau copil sa iti zambeasca si a doua zi, sa fie sanatos!

Am fost foarte trista citind acel mesaj rautacios: nu o cunosc pe Oana, cred ca am schimbat cinci mailuri si un sms de cand a inceput campania, dar stiu ca e un om extrem de incercat de viata si nu conteaza cati bani ar avea sau ce stil de viata ar avea ... e un OM aflat intr-una din cele mai nedrepte situatii.

LA MULTI ANI, Sonia mica si luptatoare !!



Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

oana, as vrea si eu sa spun ceva sa te incurajez dar tu esti un om atat de puternic ca nu stiu ce sa zic;e trist ca intr o poveste ca a voastra isi baga nasul si o persoana imatura si probabil frustrata; cu siguranta ea nu i mama si are multi ani traiti degeaba pe pamant;

eu cred cu tarie ca dumnezeu are grija de voi si ca mai tarziu te vom vedea cu sosonica prin parc povestindu ne ca te pregatesti sa joci un rol important;

te imbratisez,oana si transmite tu sonie un pupic mare de la pitesti

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput