* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (75) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Mi-am adus aminte: creatzo esti foarte frumoasa in poze!!!

Si eu tot carucior din ala vreau sa-mi iau!!! Aviz doritoarelor: la baby expo costa 11 milioane in septembrie. Poate se pastreaza pretul ca e mai ieftin ca pe site!

Si acum ma duc un pic la cumparaturi ca diseara vine Mosu'!!!

Ana-Maria 34+ cu David si tati Andrei

AMR 6 SAPTAMANI!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

In realitate sunt chiar mai frumoasa!!!! Dar iti multumesc...

Shopping placut si cadouri perfecte!

Va vand cateva ponturi tuturor... La Mall Plaza din Drumul Taberei este OMOR. M-am invartit 10 minute in parcare si, cu toate ca imi vine sa vomit de la mirosul de hruba, am decis sa parchez la subsol, pentru ca am cartela. Pentru ca altfel... o parcam la Favorit.

La Cora Militari este OMOR. NU stiu cum e cu locurile de parcare, dar se revarsa lumea in si din magazin.

La Carrefour Orhideea este OMOR. Si in parcare si inauntru.

La Unirea este OMOR. Idem punctele de mai sus. Deci, va rog din suflet, calm si zambet pe buze, ca altfel iesiti rau de tot sifonate dupa o astfel de zi.

quote:
Originally posted by Anandrei

Mi-am adus aminte: creatzo esti foarte frumoasa in poze!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Mai fetelor, acum o ora am vazut pe antena trei o alta victima a sistemului medical. O mamica a fost lasata amanet si a sangerat pana la moarte dupa ce a nascut. Nu am apucat sa vad re[ortajul de la inceput ci doar un tatic indurerat care pupa manutzele unui bebe mititel de tot si cred ca prematur dupa cum arata. sa-i ajute Dumnezeu pe amandoi ca au ramas singuri si sa-i pedepseasca pe cei vinovatipt ca colegiul c...i al medicilor tot ce face e sa musamalizeze aceste cazuri.

GUGU 36+ Alex?
AMR 4 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

gugule, da, e un caz aparut in romania libera de ieri. taticul ramas singur cu copilul (despre care nu se stie ce sanse are sa aiba o viata normala) e chiar ziarist acolo. povestea e crunta. si tocmai citesc pe emdiafax o alta stire cu un caz din focsani. doamne, bine macar ca au inceput sa apara si in presa povestile astea pe care noi le stim de atata vreme dar numai de la cunostinte sau de pe forum.

intr-o mai vesela ordine de idei, felicitari pt guguleatza, a lasat moptorasele mai la relati, probabil, ca sa nu ma mai ingrijorati ca are un avans de cretere prea mare.

cretz, io am fost serioasa saptamana trecuta dar saptamana asta n-am reusit sa ajung marti (am fost la gluzcoza) si nici sa ma reprogramez. am uitat sa o sun pe cerasela. o sa apar maine pe la 10:30, sa vad daca ma poate strecura printre burticile de acolo. si cred ca ma duc si vineri, sa ma aflu-n treaba.

cat despre magazine...thanks, but no, thanks! nu m-as baga nici moarta, zilele astea.

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna, fetelor!

Am fost si eu azi la doctor sa verifice daca s-a intors Buburuza. A fost rasu' de pe lume: doctora, rusoaica, habar n-avea engleza; eu habar n-aveam finlandeza( nu vorbesc, dar inteleg). Noroc ca stiam ce o sa faca si ce trebuie sa verifice pt ca e standard consultatia si am inteles tot ce-mi zicea. Problema e ca n-am putut s-o intreb nimic.

Anyway...totul e bine( cum a spus si ea la sfarsit ..."kaikki("totul" in finlandeza) good". BUburuza e intoarsa cu capul in jos, pe col. Colul este inchis si are 2 cm.



Miki 35+ Buburuza simpatica

Miki
Lucrusoare buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

Buna, fetelor!

Am fost si eu azi la doctor sa verifice daca s-a intors Buburuza. A fost rasu' de pe lume: doctora, rusoaica, habar n-avea engleza; eu habar n-aveam finlandeza( nu vorbesc, dar inteleg). Noroc ca stiam ce o sa faca si ce trebuie sa verifice pt ca e standard consultatia si am inteles tot ce-mi zicea. Problema e ca n-am putut s-o intreb nimic.

Anyway...totul e bine( cum a spus si ea la sfarsit ..."kaikki("totul" in finlandeza) good". BUburuza e intoarsa cu capul in jos, pe col. Colul este inchis si are 2 cm.



Miki 35+ Buburuza simpatica

Miki
Lucrusoare buburuza



globalizarea sa traiascaaaaaaaaa!!!
bravo, important e ca totul e bine.

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

buna seara fetelor...eu am fost azi un pic la cumparaturi...un pic de tot..dupa parerea mea...dar...acum sufar...ma doare pe sub burtica...asa..ca niste intepaturi..dar numai cand merg...of..of...of...stiu ca nu am voie..dar trebuia sa ii iau si eu lui tati un cadou, nu?...sper sa ma refac..dar...stiti cum ma simteam la un mom dat...ca si cand imi pica burta...nu am deloc tonus muscular la abdomen..na..doar stau de vreo 2 luni in casa....in pat...

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz

Alina 30 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by irinouka

gugule, da, e un caz aparut in romania libera de ieri. taticul ramas singur cu copilul (despre care nu se stie ce sanse are sa aiba o viata normala) e chiar ziarist acolo. povestea e crunta. si tocmai citesc pe emdiafax o alta stire cu un caz din focsani. doamne, bine macar ca au inceput sa apara si in presa povestile astea pe care noi le stim de atata vreme dar numai de la cunostinte sau de pe forum.

intr-o mai vesela ordine de idei, felicitari pt guguleatza, a lasat moptorasele mai la relati, probabil, ca sa nu ma mai ingrijorati ca are un avans de cretere prea mare.

cretz, io am fost serioasa saptamana trecuta dar saptamana asta n-am reusit sa ajung marti (am fost la gluzcoza) si nici sa ma reprogramez. am uitat sa o sun pe cerasela. o sa apar maine pe la 10:30, sa vad daca ma poate strecura printre burticile de acolo. si cred ca ma duc si vineri, sa ma aflu-n treaba.

cat despre magazine...thanks, but no, thanks! nu m-as baga nici moarta, zilele astea.

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png



Irinouka e groaznic, nu am cuvinte. in ceea ce priveste presa sper sa fie implicata si sufleteste, macar putin, in cazurile astea si sa nu fie doar un subiect la "moda" care nu op sa mai fie luat in seama cand s-o plictisi vre-un "boss" de sus.
La un moment dat prezentatoarea a mentionat ca exista situatii cand medicii mai tineri nu au acces la aparatura moderna cu care sunt dotate spitalele din cauza "fosilelor" de doctori care o tin sub cheie, pe motiv ca astia tineri nu se pricep si domne feri' o strica.

GUGU 36+ Alex?
AMR 4 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Sper din suflet sa accepte doctora mea sa ma asiste la nastere. Ecografista a spus ca am "verde" la nastere naturala( gugu o sa aiba vre-o 4 kile la termen), numai ca v-a trebui sa fiu atent monitorizata in timpul travaliului si sa fie taiat cordonul ombilical imediat ce iese capul, ca sa nu apara complicatii. Brrr...

GUGU 36+ Alex?
AMR 4 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

gugule, nu m-as mira.
in conditiile in care in spitale pana si veceurile sunt tinute sub cheie (jur ca am patit-o!)...e ca un fel de lant al imbecilitatii. incepe pe principiul "pacientii ne fac pipi in veceuri si ni le murdaresc" si culmineaza cu "medicii tineri ne folosesc aparatele si ni le strica".
bleah!

cat despre implicarea in articolele de genul asta...ea e, categoris, mai mare intr-un caz ca cel din RL, cand in discutie era chiar cazul unui coleg de-al lor. dar am aceeasi temere ca tine, ca nu cumva la un moment dat o poveste de genul asta sa deranjeze f tare pe cineva f sus si atunci sa se inabuse toata campania de presa.

sper sa nu, dar nu se stie niciodata.


irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput