* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (75) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Plictiseala e buna!

quote:
Originally posted by Ellenuta



hehehehe .. la mine maine e ultima zi de job caci oricum vin, samb si dum erau zilele mele libere ..

dar parca vad ca o sa ma plictisesc acasa ..

35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



hehe .. da, e buna cateodata plictiseala! cred ca o saptamana o sa am ce face .. definitivez bagaju' de spital ptr mine si bebe, iau tot ce imi mai trebuie ptr bebe ptr acasa .. merg la discutia aceea la daedalus cu irinuka .. pierd timpul o saptamana .. dar dupa aceea .. ce fac?

ca tot sapt viitoare fac curatenie generala, desigur cu ajutoare, aranjez camera lui bebe .. trebuie sa scot biroul si calculatorul si sa mut canapeaua ..

dupa aia mai vedem ..






35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Mai fetelor, dar niciodata nu apuc si eu sa postez ceva pe prima pagina...
whitchy-whitch, caruciorul ala nu se presupunea ca trebuie sa fie bun pana pe la vreo 3 ani? ca parca asa scrie pe site: "3 ani de libertate..." bla bla. Eu ma gandeam sa iau la bebe ceva SH, dar parca si asa e cam mult pentru mine... Oricum, nu cred ca o sa isi dea seama bebitzul daca e Chicco sau altceva carutul lui, asa ca o sa ii ia mami o panarama de numai cateva milioane (a se citi 2 - 3) pana o sa faca rost de ceva banuti, hehe!
In alta ordine de idei, eu abia mai respir, ca am mancat aproape un kil de lapte cu choco balls (cereale d'alea bilutse). Cred ca ma bag la somn, da' voi puteti sa scrieti, ca sa am ce citi cand ma trezesc
Va pup si sa imi incantati ochisorii cu ispravile voastre frumoase!



33+ bananutsa sau capsunica?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Vaaaai, in ce hal am scris witchy-witch! Imi cer scuze, si mai pretind ca am Cambridge-u'. Rusine sa imi fie!



33+ bananutsa sau capsunica?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

anca.diana, f frumusele si carutul si patul. mai-mai ca regret ca mi-am luat d'ala din lemn. carut, nu pat. :-)

ellenutsa, m-am gandit si eu ca s-ar putea sa ma plicti. dar...NEAAAAAAAAAH!!! o sa vezi ce bine va fi! plus ca nu te impiedica nimic sa lucrezi putin si de acasa. eu sigur voi face asta vreo doua saptamani, pana in sarbatori.

cretzule, subscriu: plicti e buna! a! ia zi, ajungi saptamana asta la gym?

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Am si anume o lene in anumite parti ale corpului si o lehamite de tot. Vreau sa stau acasa. Dar nu e numai asta: sunt si foarte obosita, pentru ca la noi sfarsitul de an este infiorator. Atunci se negociaza contractele pentru la anu'. Pe langa asta, trebuie sa instruiesc un junior, sa preia niste chestii de la mine, sa inchei niste contracte on going, sa predau masina, laptop-ul, telefonul etc.

Saptamana trecuta n-am fost pe motiv de zile de nastere parinti, azi am sunat-o pe Cerasela sa ii zic ca nu ajung (la 10 am plecat de acasa!!!), iar vineeeri... hmmm.

Tu? Esti mai serioasa?


quote:
Originally posted by irinouka
cretzule, subscriu: plicti e buna! a! ia zi, ajungi saptamana asta la gym?

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Buna fetelor! Ce tastarnitza ati avut!

Am revenit ca sa va spun cum s-a terminat telenovela. Am reusit sa-l conving sa nu le dea bani, dar, asa cum a presupus docdecap, am cam iesit "aia rea".

laura_dimitris, si eu consider ca sotul meu e cel mai important, de-aia m-am si agitat atata si v-am cerut parerea, ca sa o scot la capat cat mai bine. Dar nu cred ca pot sa schimb situatia cu ceva fara sa-l ranesc cat de putin. E prea delicata treaba.

shose, dpdv financiar avem suficient, multumesc lui Dumnezeu. Nu e vorba despre bani aici, ci despre nesimtirea lor, sensibilitatea lui si faptul ca eu nu sunt de acord cu practicile lor. Asta vreau sa schimb. Andrei oricum ne pune pe mine si pe bebe pe primul loc si, de ce sa mint, nu ne lipseste nimic.

Anca.Diana, cred ca ti-ai facut o impresie urata despre mine. Nu vorbesc urat despre parintii lui de fata cu el. Sunt constienta ca il ranesc si ca nici mie nu mi-ar placea sa vorbesca asa despre ai mei. AM fost rautacioasa in postare pt ca eram nervoasa, dar cand am vb cu el am fost calma, umana si rationala. Si am reusit sa-l fac sa inteleaga. Desi e cam suparat pe mine...

zerilouiza, ori esti o fire foarte pacifista, ori nu te-am convins ce fel de oameni sunt parintii lui. Nu este o situatie peste care sa trec. Ei intotdeauna si-au exploatat copii. Stiu ca suna foarte ciudat si te gandesti care parintii au sufletul asta, dar crede-ma ca nu exagerez cu nimic. Ei ii trimeteau la biserica sa cerseasca cand erau mici, iar de banii pe care ii faceau el isi cumpara bautura si ea se ducea la coafor. Astia sunt parinti? De-asta sunt asa intaratata! Ca nu mai vreau sa profite de bunatatea lui Andrei! El merge pe ideea ca daca Dumnezeu ne da noua, sa dam si noi altora. Si eu i-am zis: sa imbrace un copil amarat, sa dea banii unui batran de pe strada, dar nu lor, care n-au stiut toata viata lor decat cum sa traiasca pe spinarea altora! De-asta amareala mea!

Multumesc frumos tuturor fetelor pentru raspunsuri! M-ati ajutat f mult! Si sper ca in week-end cand o sa mergem la ei si o sa ma iau de ei (cu frumosul) sa am succes si acolo! Sa-mi tineti pumnii!



Ana-Maria 34+ cu David si tati Andrei

AMR 6 SAPTAMANI!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Mai fetelor,

Mai ziceti si voi ceva de ZUZEALA de weekendu' asta! Ca se apropie repejor!!! Cine s-a mai gandit ca vrea sa ne vada mocutzele si sa pape ceva bun cu noi, il asteptam aici





33+ bananutsa sau capsunica?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

uitasem sa modific semnatura. a inceput o noua saptamana!

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Buna zuzici. va dau vesti de la eco deocamdata ca la gine merg la 7.
Gugulica a mai slabit, sau poate e mai corect spus nu a mai luat in greutate. Tocmai m-am uitat la tabelul de la inceputul capitolului si e ok. Are 2700 gr si un pic. masuratorile celelalte sunt in grafic si are un singur "sirag de margele" la gatutz. E tare "imprastiat" in burta la mami, un picior aici unul in celalat capat de burta si sta cu pumnisorii stransi, e gata de lupta. Pup la toata lumea.


GUGU 36+ Alex?
AMR 4 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput