Mamici de noiembrie- decembrie (127)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

VICTO e bine daca poti sa papi..eu de cand am nascut mananc mai mult fortata...mi-e o scarba de mancare la cat am bagat in mine in sarcina..nici de gatit nu-mi mai arde.
..cat despre baica..eu nu ii fac dupa temperatura ...pun apa..si daca mi se pare mie buna la mana il bag..si pana la final mai tot pun mai calda, mai calda pana il vad ca se inroseste in obraji...daca e prea calda face uf, uf

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Rge atata timp cat caca nu e verde e bine....

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Victo, felicitari! Ce cuminte a fost Stefanut saptamana asta! Eu ii fac baita cateodata si la 40 de grade. Mi se pare ca-i place mult asa. Am un termomentru pe care arata ca ideal e la 37 de grade, dar la mine nimereste mai mult inspre 40...

Roxana, si a mea manaca mult mai repede... 15 min max. Mi-era si mie frica sa nu aibe ceva, sa nu slabeasca, dar ia constant in greutate, o cantaresc cam la 2 zile si se vede si pe fata ei ca-i e bine . Probabil sunt mai puternici acum, s-au desfundat toate canalele, s-or fi creat si altele la cat de bine papa. :)) Asa ca felicitari pentru mancacios!

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Vasari...Rge se pare ca sunteti printre putinele norocoase care au reusit sa tina de laptic .... felicitarile mele

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANK multumim frumos..nu a fost usor dar am invatat unul de la altul si am reusit.
VASARI..pei sa sti ca se aude cand papa cand trage ca vine laptic cu putere..vorba ta cred ca s-au format si alte canale la cat de mancacios e Doamne nu stiu cu cine seamana dar e exagerat..mananca pana vomita, curge pe langa si o ia de la capat.

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Victo, eu n-am avut arsuri toata sarcina, deci n-am ce sa ma plang. Ca am un burtoi cam prea mare si ca doare etc. am zis, ca-s bolnava si ma dor toate cele, amzis-o si pe asta. Na... ce sa mai zic? :-)))

Maine ma duc la spital la monitorizare. Poimaine la ginecologul meu la ultimul control. Si dupa urmeaza asteptarea...

Adina 37+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, sper sa n-ai dreptate si sa fie multe mamici care alapteaza.
RGE, si la mine se aude tare cand papa, de-asta mi-a venit ideea cu canalele suplimentare.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lala mersi frumos ink o data de raspunsuri. voi incerca 4-5 zile si daca nu are efect luam lactoza de la humana!!
ank de unde ai cumparat lactoza??
eu ii pun vigantol in laptic, nu e bine??? nici nu stiam ca nu e voie sa folosesti mai mult de o luna...

si-a revenit fata la papat acuma seara a bagat 150 ml!! noaptea vad ca nu prea are pofta!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

nici eu n-am avut mari arsuri....doar cateva zile puse cap la cap
burtica se face piatra cateodata...da nu-i bai! azi in schimb am tras da mine sa termin niste vase de spalat, 2 camasi de noapte de calcat, un halat si niste nainutze pt bebe....si ma durea coloana in zona mijlocului, la un mom dat m-am chircit de durere localiz undeva in stanga...s-o fi miscat bebeul...si de 2 zile non-stop am 2 degete de la mana dreapta amortite......deci totusi nu ma pot plange!
maine merg la nenea dr si sa vedem ce se mai stabilste.....si tot maine implinesc 38 sapt fix
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

RGE LALA VICTO mersi inca o data pt raspunsuri!

of bb meu nu a mai dormit azi de la ora 15...nu stiu ce are ...dar de vreo 5 zile se screme in somn si plange si adoarme la loc f greu...dar ca zi nu a mai fost...i-am dat suzeta dar scremandu-se din 20 in 20 min o scapa si plange....de papat macar azi a papat f bine de la san....30-40 min de la 15-20 ...o fi de la bonisan?diseara cred ca bagam si noi termometrul...poate vine kk....daca nu supoz cu glicerina si apoi lactoza ca voi(e pt kk nu?!)...

e asa dulce ca imi vine sa il pup si sa il miros tot timpul....dar azi am realizat ca de abia astept sa mai creasac sa poata spiune ce il supara mititelul...

victo cate bibe cu completare ii dai?cati ml fiecare???mie mi-a zis sa i le dau noaptea...deci vreo 3 pe zi...cate 60 ml...dar dupa ce papa si tzatza...

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput