"De ce nu ma lasi in field trip?" Caut explicatie!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nici noi nu am fost de acord cu un field trip la Sesame Place...3+ dus, nebunie in parc, 3 ore intors...Le-am oferit alternativ alte obiective unde putem merge in ziua respectiva.

Anamaria

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by kittygreeneyed


carolinah, mamagiuliei, J G, Elise - pai, de ce nu mergeti voi cu fata?! ML dorea doar o "inspiratie". Ca daca vrea o explicatie cat mai buna pt. copil, eu inteleg ca se preocupa de binele lui (adica "al ei" ca e fata, nu?) si nu are nevoie sa-i dam indicatii ce sa faca. Daca a ramas in pana de idei la explicatii, e clar: de unde sa adune "chef" de mers in excursie?!
Ml - eu zic sa-i spui adevarul, in maniera in care sa inteleaga.


Asa e - si io zic ca-i bine sa-i spuna adevarul - nu o trage atza sa mearga cu ea, asa ca sa faca bine kupilul sa stea linistit sa se uite la televizor, ce atita field trip.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

eu continui sa cred ca tu nu esti adevarata Elise, sorry just an inkling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

so?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Si ca ai nevoie de multa tandrete...poate un copil sa rezolve problema??
Altfel n-ai judeca una din cele mai dragi si mai bune mame de pe DC,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Originally posted by kittygreeneyed


carolinah, mamagiuliei, J G, Elise - pai, de ce nu mergeti voi cu fata?! ML dorea doar o "inspiratie". Ca daca vrea o explicatie cat mai buna pt. copil, eu inteleg ca se preocupa de binele lui (adica "al ei" ca e fata, nu?) si nu are nevoie sa-i dam indicatii ce sa faca. Daca a ramas in pana de idei la explicatii, e clar: de unde sa adune "chef" de mers in excursie?!
Ml - eu zic sa-i spui adevarul, in maniera in care sa inteleaga.


Asa e - si io zic ca-i bine sa-i spuna adevarul - nu o trage atza sa mearga cu ea, asa ca sa faca bine kupilul sa stea linistit sa se uite la televizor, ce atita field trip.

Elise & BBLisa




Elise, un field trip nu e ceva idilic cum poate crezi tu...autocar, la-la-la...practic te hurducani intr-un school bus pret de citeva ore, intr-un vacarm...si pentru ce? Pentru o calatorie la mall. Ai scos o rautate gratuita. Nici eu nu m-as duce cu o trupa de copii (6 ani) la mall pret de 8 ore.

Si crede-ma...avem 6 field tripuri pe an (inmultit cu 2 copii) si facem cu schimbul sa mergem. Insa sint locuri unde pur si simplu nu merita.

Iar la faza cu televizorul esti atit de departe de adevar incit este jignitor...

Anamaria

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Dragi americance, eu taranca frantzuzita nu pricep. Cum, doamne, iarta-ma sa fie o excursie in centru comercial ? Ca sa vada ce ? cu invatatoarea dupa ei ?
(dupa ce pricep si eu ceva din chestia asta am sa-mi dau cu parerea )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sa calatoresti 2+2 ore intr un school bus cu un curent in el de nu te vezi si ptr ce?!
Nu are absolut nici un sens si nici copila nu are ce pierde!

ML asa simti asa fa! insa nu pacali copila. Spune i exact ce simti si te va intelege!
Ptr chestii din astea nici eu nu am lasat o pe Raluca!

P.S. si nici nu e f safe in autobuzele alea atata drum, e ca la nebuni de galagie si ptr soferi e f greu sa fie atenti!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Probabil un film, o inghetata, o librarie si acasa...aici imi dau cu presupusul.
Si da, nu-i nimic de vazut, d-aia nici un parinte cu capul pe umeri nu si-ar lasa copilul intr-o excursie fara sens.
Motivul pentru care nu ii duce la ceva mai interesant e probabil proasta organizare, lipsa resurselor, lipsa educatiei si nu in ultimul rind distantele.

A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si eu zic sa-i spui exact ceea ce simti.
Elise, chiar ca ai fost rautacioasa.
Ia la puricat subiectele Lorenei, ca vei avea din ce sa te inspiri ca sa nu lasi bbLisa la televizor.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput