Mamici de Martie-Aprilie 2008 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Pup fetitele toate!

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 26+ cu Vlad Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Am luat, dar astea functioneaza pe timp f limitat si la dureri mai medii.
Si eu tot de aceea nu faceam friptura de vita! Da am gasit o reteta care a functionat si a iesit frageda.

sovi 19+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Buna seara, dragelor.

Sovi , imi pare tare rau sa aud ca ai dureri. Eu in locul tau as suna dr. maine la prima ora. Mai bine sa fii prevazatoare. Te pup dulce sa te faci bine.
Naty, ma bucur ca ai net la spital si ne puetm "vedea".

Eu azi am fost plecata la tara. Abia am revenit de vreo 2 ore. Am mancat peste ...mmmmm f bun si gustos. Ieri am facut si o placintica cu dovleac si nuca, insa a iesit putin cam dulce..dar oricum ...e ok.

Am si eu o nelamurire.
Bebelina mea, am observat ca incepe sa miste mai mult si sa ma "shutuiasca" mai tare cand ma asez pe spate cu burtica in sus. Eu mereu a bucur si pentru mine e prilej de tandreturi, mangaiat burtica si vorbit cu "fotbalista". Insa mi-a trecut prin cap o intrebare: daca pe ea de fapt o deranjeaza acea pozitie?

Voi ce faceti? Cum va dati seama daca bebe se misca si trage ghionturi (care nu dor..dar tresalta burtica) de veselie sau ca il deranjeaza ceva?


Elara
23+
vine Maria Roxana
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Elara, eu cred ca e normal sa o simti pe bebelina mai mult cand stai cu burtica in sus, eu tot la fel il simt pe bb si la Vlad la fel. Nu-ti face griji, bb e foarte bine cand stai asa!

Eu azi am luat limba de vita, am facut-o cu sos si masline, dar am fiert la ea de mi-au sarit capacele...cred ca 4 ore

Oana 19+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Sovi, atunci e musai sa-mi dai reteta aia minune si mie...bine?

Noapte buna tuturor!


mami de Luca si 28+ cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Buna dimineata, stol!!!
Astazi merg la morfo si am niste emotii de nu mai pot...
Naty, te pup si te imbratisez(virtual...) ca-mi era tare dor de tine. Ma bucur tare ca iti este mai bine si ma rog sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste perioada asta.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana usoara

Cami, mami de Maria Alexandra(5,5 ani)si 22+Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Neatzaaaa!
Am fost in parc de la 6, ca tot mi-au trecut durerile
Elara, nici eu nu cred ca nu ii displace lu bb vreo pozitie, atata timp cat nu stai pe burta. Poate cel mult tie sa iti displaca, ceea ce conteaza si asta.

Simonette, eu am facut-o www.vulpeabucatar.com/retete/mancaruri/fripturavitatava/index-ro.html" target="_blank"> asa , mi-a iesit bine de amandoua datile, dar inca nu bag mana in foc ca nu e norocul incepatorului. Pur si simplu am cautat pe net o reteta simpla rau, am luat pulpa de manzat proaspata gata tavalita in condimente de la supermarket. Deh, nu imi place sa stau mult in bucatarie.

Cami
, succes la morfo!

Sa aveti o saptamana suuuuuperrr!

sovi 19+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Din ce-ati scris, mi-am dat seama ca Naty are net la spital, super, o putem imbarbata mai mult asa daca mai intra si ne scrie.
Bubu si eu il simt pe bb jos sub buric, ma gandeam ca poate e prea jos... in weekend a fost tare agitat, aproape toata ziua l-am simtit, l-a simtit si tati mai bine de data asta, mi-a dat cateva suturi mai sanatoase, in rest, asa mai finutz
La mine misca in special cand stau pe scaun. Daca stau intinsa, e linistit, in picioare la fel, dar cand ma asez incepe distractia, cred ca-l inghesui
Maine dupa-masa ma duc la eco, sunt curioasa ce zice tanti doctor, sper sa vin cu culoarea finala a caruciorului.

19+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PIDANA spune:

Neatza!
Sovi sper ca sa nu te mai doara burtica. Sigur creste uterul, si eu mai simt uneori cate-o durere dar iau fuga no-spa si trece.
Si ieri am simtit ca misca bb, a simtit si al meu si i-a placut. E bine ca devine din ce in ce mai "palpabila" sarcina. Parca citisem ca uterul se afla sub buric, asa ca si miscarile bblului tot pe-acolo tre sa se simta.
Ieri am mancat aproape in continuu, nu stiu de unde atata foame pe pitic. Sigur o sa ma fac cat casa. Si sambata am baut si bere si vin, tare bune au fost si as mai fi baut dar m-a mustrat constiinta.


Dana 19+
http://www.flickr.com/photos/21356319@N04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Un calduros Buna Dimineata dragele mele,

cum nu am mai citit de vreo 3 zile, ma apuc sa raspund din urma:

Sovi, da, cant la pian, si posed unul. Nu pian cu coada, ci pianina. Ma "laud" cu 8 ani de scoala de muzica, cu tot cu auditii, concursuri si examene. Evident ca fii-mea va fi data la aceeasi scoala de muzica.

Diana mie una imi place numele Bogdan Andrei. Asa ramane sau mai negociati?

Naty ma bucur tare mult ca ai internet, si ca acum putem sa comunicam in direct.

Sovi cum adica mama nu are CD inauntru. Super Bebe? Eu l-am luat de la Diverta, si are CD-ul 2 "sunt furios". Nu se vedea carcasa si suplimentul inauntru?

Ioana La Multi Ani scumpa, sa ne traiesti si sa fii fericita!!!!

Simo cum te mai simti? Ti-a trecut raceala?

Cami multa bafta la eco, tinem pumnii si facem galerie!

Am mai pus niste poze noi de la ultima eco. Enjoy:
http://good-times.webshots.com/album/560919412GddcsI (ultimele 3)

Va pe toate!



Kya cu Sanziana

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput