Febra sarbatorilor

Febra sarbatorilor | Autor: betiana

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici, in primul rand le urez tuturor Andreilor si Andreelor un "La multi ani! " din suflet si viata lunga si frumoasa.Dar, de maine, calendaristic, intram in iarna si in "zodia cumparaturilor".Sper ca sacul Mosilor sa fie greu si plin de surprize placute.Cam la ce v-ati gandit sa le cumparati piticilor ? Sunt atat de multe lucruri frumoase, desi foarte scumpe.Va permiteti sa le luati ceea ce ei isi doresc ? De multe ori copiii sunt dezamagiti.In loc de papusi si trenulete primesc geci si rochite, lucruri utile, dar care nu ii incanta.I-ati intrebat probabil ce isi doresc. Veti incerca sa le aduceti darul ravnit ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da, eu fac parte din categoria mamelor tzacanite.
Sa explic dc.
Am avut un an fff greu, dtpdv, asa ca de prin august am pus deoparte cate putin, iar acu 1 saptamana am cumparat absolut toate cadourile pt fie`mea. Tot ce si-ar putea dori si chiar mai mult.
Precizez ca eu sunt sursa ei de cadouri, in rest ...
Dar sunt fff multumita si bucuria ei va fi tot ce va conta pt mine !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

eu sunt si mai tacanita :) Baietelul meu stie ca de craciun oamenii isi fac cadouri si atat. si nu stiu cum sa va spun dar el nu-si doreste nimic in mod special, si nici nu vreau sa-i cumpar un cadou fara ca el sa fie de fata. Ma gandisem sa-i cumpar un acvariu cu niste pesti, dar nu pare prea interesat. (sotul meu se amuza si-mi spune ca de fapt imi doresc pestii pentru mine, dar nu recunoaste ca unele dintre masinute si le-a cumparat pentru el :)
cred ca pana la urma bradul pe care o sa-l decoram impreuna o sa fie cel mai interesant cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela1075 spune:

Baietelul meu nu e inca hotarat ce isi doreste de la Mos Craciun roboti sau masini, sau amandoua dar o sa incerc sa ii iau ce isi doreste. Haine nu ii cumpar cadou in general...

Dana si Alexandru(28.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Betina, asa s-a intamplat su sotul meu, cand era copil mereu de ziua lui sau de sarbatori primea haine, astfel ca acum nu le mai suporta, face alergie cand trebuie sa mergem sa-si aleaga haine.

Ii cumparam fiului nostru ceea ce stim ca-si doreste (lego in mod special si alte jocuri de constructii, pasiunea lui, puzzle-urile ii plac f mult, carti), la fel si bunicii ne intreaba si nu cumpara chestii inutile.

patou, la fel si fiul meu stie ca noi cumparam cadourile, bunicii, etc, prin urmare ne-a arata pe internet care lego il vrea. M-a vazut pe mine cand cautam si si-a ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Mi-au placut toate postarile.Si nu sunteti m#259;mici #355;#259;c#259;nite, ci m#259;mici cu mult tact pedagogic.E bine , cred eu, ca #351;i copiii s#259; īn#355;eleag#259; c#259; aceste s#259;rb#259;tori sunt ale tuturor, deci #351;i a p#259;rin#355;ilor #351;i bunicilor.Nu cred c#259; astfel le fur#259;m bucuria #351;i ei se vor bucura de bucuria noastr#259;.Īns#259; Patou a postat ceva extraordinar.Mul#355;i p#259;rin#355;i cānd cump#259;r#259; ceva pentru copiii lor ī#351;i satisfac dorin#355;e nespuse.Un acvariu sau ni#351;te ma#351;inu#355;e pot īncānta atāt copilul , cāt #351;i p#259;rin#355;ii.Mie īmi place s#259; fac cadouri copiilor, acum mari, #351;i s#259; le v#259;d chipul str#259;lucind de fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Eu a trebuit sa bat zeci de magazine in cautarea lui Megatron. Pana la urma l-am gasit pe net si am rasuflati usurati.
Nu se gasea la nici un magazin Megatron si cand am incercat timid sa-i sugeram copilului ca poate Mosu nu-l gaseste chiar pe Megatron mi-a replicat ca Mosu nu cumpara de la magazin. El isi face singur jucariile in atelierul lui impreuna cu spiridusii. "Ai uitat mami ?"

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

In ideea de a face un cadou util copiilor va recomand sa accesati adresa basmesicolinde@hotmail.com de unde veti primi un dvd cu povesti si unul cu colinde la numai 49 RON, cu toate taxele incluse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Baietelul meu e mic, are 2 ani 1/2 si nu stie chiar foarte bine care-i treaba cu Mo Catun, stie ca o sa-i aduca un cadou! Cand l-am intrebat ce vrea sa-i aduca Mosul mi-a zis ca ar vrea un avion sau o masina, asa ca am sa-i cumpar una din doua. Am vazut o masina mare care transporta alte masini mai mici, cred ca am sa i-o iau. Plus ca el e Stefan si trebuie sa-i iau si ceva de Sf. Stefan. Acolo inca nu m-am hotarat!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Am fost acum 10 zile intr-o deegatie in Grecia si i-am cumparat de acolo pentru Craciun un Spider-Man si un urias verde (cel din Jetix). Sper sa am succes, ca acum la "apucat" ca vrea costum de ...samurai (tot din desene animate...ufff)

Ingrid si Cristi 4 ani si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

pt.mine luna Decembrie a devenit de nesuportat. In afara de sarbatori (deci multe cadouri de cumparat pt.familie ...pt.ca asa e traditia la noi...sa stam in ajun de Craiun la masa si sa ne dam unii altora cadouri, iar de Mos Nicolae la fel)...am si f.multi prieteni nascuti in aceasta luna si cam toti se sarbatoresc
bugetul nostru e afectat teribil, ajungem sa ne certam pe prostii si uite asa, luna sarbatorilor se transforma pt.noi in "luna ororilor"
nu mai zic ca a doua zi de Craciun e ziua mea de nastere

I hate December !!!

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput