Nasterea la Medlife (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Sa va mai povestesc un pic si despre mine si bebelina mea... se pare ca vrea sa mai stea cumintica in burtica... Eu aveam conform eco trim I si II DPN 8 decembrie, iar conform UM aveam 15 decembrie... La eco trim III mi-a iesit conform masuratorilor DPN 12 dec, insa mi s-a spus ca am placenta gradul 3 si cateva zone de ischemie cu necroza vilozitara centrala, ceea ce in traducere ar insemna ca e posibil sa nu duc sarcina pana la sfarsit pt ca placenta nu mai poate asigura ce-i trebuie bebe-ului...

Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Continui mesajul anterior:

Si sunt putin ingrijorata, pentru ca la eco mi s-a spus sa ma pregatesc incepand cu 1 decembrie, avand in vedere ca e placenta asa cum e...
Pe de alta parte ieri am fost la control si bebelina sta bine mersi acolo, monitorizarea a iesit foarte bine, am colul inchis, nu am contractii...Deci se pare ca pe bebe nu o deranjeaza nimic la placenta ...




Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

...Continuare...

Iar doctorita mi-a spus sa stau linistita ca toul e sub control, dar eu am inceput sa ma stresez deja: daca totusi nu ii e bine lui bebe???
Stau si pandesc sa simt ceva, o contractie acolo, cat de mica, dar... nimic... poate ca incep sa o iau si razna acum, mai ales ca m-a apucat nerabdarea de a o vedea pe bebelina mea...

Ce sa fac???

Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Apropo: eu vreau sa nasc normal si se pare ca sunt putine mamici care au nascut (sau vor sa nasca normal) la medlife, si din cauza asta parca ingrijorarea mea e si mai mare pt ca nu stiu cum o sa ma descurc...

Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Va multumesc pentru raspuns!
Oricum as prefera sa merg la un doctor care face si ecografii. Ma intreb daca Silviu Predoi face si eco. Eu pe 31 ianuarie am programare la Pelinescu Onciul la eco morfologica de trim 2 si cred ca atunci o sa ma interesez si la spital. A mai facut cineva ecografie la Pelinescu!
Sarcina si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

anka, si eu am RH negativ, am discutat despre problema dar fara detalii... adica a ramas ca dupa ce determina RH bebeului, daca e nevoie, o sa fac vaccinul. Sincer nu ma astept sa fie inclus in pret. Eu merg la control abia vineri, asa ca o sa afli amanuntele inaintea mea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Vali nastere usoara si un bebic sanatos si papacios.
Nu mai tin minte, dar parca tu ziceai ca nasti prin ceza? nu mai tin minte motivul. Vali si cine mai e la doc Mendez cum se procedeaza la consultatie? tot pe el il intreb detaliile despre nastere, despre bagajel,daca vreau sa stau intr-un salon cu un pat sau doua, sau altcineva se ocupa sa-mi dea informatiile astea? tot cu el trebjuie sa discut daca vreau sa vad spitalul sau cu cea de la receptie? pe Mendez trebuie sa-l intreb daca ii face lui bebe testul fenilcetonurie si mixedem (parca asa se numesc) si daca in timpul travaliului voi fi monitorizata cu cardiotopograful (eu vreau natural cu epidurala) ...Deci cu cine pot discuta detaliile astea?
Multumesc anticipat

am 30 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Inuta,multumesc mult!

Detaliile "tehnice" legate de nastere le discuti cu dr.,iar daca vrei sa vizitezi spitalul,tot lui ii spui si merge cu tine sa te prezinte, dupa care ramai cu asistenta de sus.
Detaliile "materiale" le discuti la receptia spitalului.Oricum,ebine sa mergi cu intrebarile pregatite, cam ca la Tutu, sa nu uiti sa-l intrebi ceva...eu asa am facut si mi-a raspuns cu mult calm, iar ce nu era de competenta lui (despre bani, de ex.), mi-a spus unde sa intreb...nu-ti face griji, discuta cu el linistita, cu calm, pt. ca nu te va "da afara" in 2 min.

Eu fac ceza vineri...dr. a zis ca-mi recomanda operatia pt. ca printesa mea are dubla circulara de cordon si, avand in vedere si varsta mea, a zis ca e mai bine sa nu ne asumam riscuri inutile.

Te pup si sper sa mai intri,sa ne spui ce faci.

Valentina 38+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Uitasem sa-mi schimb semnatura!

Ah,Inuta, despre bagaj iti va spune ca si mie:periuta de dinti si cardul..eu o sa-mi mai iau papuci, cosmetice,vata si tifon pt. tampoane...si cam atat.Iar rezerva e in functie de cum e liber cand nasti.Pup

Valentina 38+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Ce faceti, burtici?
Vad ca ati ciripit intr-una!
Am auzit ca medicii Medlife nu pot da concediu medical, deci nici prenatalul,stiti ceva?
Eu am racit zdarvan, ma doare in gat! Voi ce luati la raceli d-astea, in afara de celebrul ceai de lamaie cu miere!?

Luny, in 24+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:))

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput