Nasterea la Medlife (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Buna ziua tuturor burticilor!
Nu am mai aparut de ceva vreme, dar am citit cu drag tot ce s-a scris pana acum...
Ma bucur sa vad ca se inmultesc pe zi ce trece mamicile care vor sa nasca la Medlife - salutari dragi tuturor!!!

Gabi +38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Andrada79 - la fel si pentru tine, scrie mai mult ..
Din cate stiu eu Mirela Popa face ecografii, dar mie nu mi-a facut la prima consultatie. Cred ca trebuie sa te programezi separat. Popate iti spun mai multe fetele care merg de mai mult timp la ea.

Anka In saptamana 37 Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Vali: in primul rand "La multi ani " (cu putina intarziere...) pentru Andreea cea mica si scumpa!!! Mai este atat de putin si o vei lua in brate... Iti doresc din suflet nastere usoara, sa fiti sanatoase amandoua si sa aveti parte de toata bucuria din lume!!!!
Asteptam vesti!!!

Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

zeririlouiza multumesc

O sa stabilesc joi cand merg la doctorita cum facem. Am emotii

Anka In saptamana 37 Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Littlebig, si eu am facut ecografiile tot la dna Radulescu la Polisano. Cand am intrat nu era foarte vorbareata, dar dupa ce am inceput sa o intreb despre ce se vede pe ecran mi-a dat multe detalii si a avut rabdare sa se miste bebeul ca sa-i vedem fetisoara. Mi s-a parut draguta si amabila. Asa ca nu fi timida si pune intrebari.
O impresie proasta mi-au facut la receptie la Polisano. Am anuntat ca am ajuns si ora la care aveam programare, dar au existat intarzieri destul de mari. Intre timp au venit si urmatoarele doua programari si m-am trezit ca "au uitat" de mine. Am protestat imediat, dar pana sa-i fac sa inteleaga care e problema(ca nu pricepeau...), situatia era consumata. Am stat mai mult de 2 ore pe colidor, lucru care nu mi s-a mai intamplat toata sarcina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Felicitari Totulii!!! Sa te bucuri de comoara ta si sa fiti sanatosi si voiosi si mancaciosi!!!! Si refacere grabnica!!! Asteptam povestea nasterii!!!

Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Scriu mai multe mesaje in speranta ca voi scapa si eu in sfarsit de moderare...

Luiza, din cate am vazut suntem singurele de aici care merg la dr. Caliopia Parfene. eu sunt foarte multumita de ea; pana acum s-a purtat excelent; am avut ce-i drept niste sovaieli cand am aflat ca e medic rezident, insa acum mi-au trecut pentru ca am vazut ca stie ca face, e serioasa, atenta, profesionista...
Banuiesc ca si tu ai aceeasi parere, nu?
Oricum eu sunt prima care va naste dintre noi doua, asa ca... am sa povestesc!!!

Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Gratiela, am inteles ca si daca te-ai duce mai tarziu nu e nici o problema dar daca vrei un medic anume mai bine iti faci programare la el si vezi si tu asa ai o siguranta

Louiza 33s + Yasmin
mai avem putin

AMR 07 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzamo spune:

Anka: si eu am Rh negativ (si sotul meu are Rh pozitiv) si stiu aceleasi lucruri ca si tine referitor la modul in care se procedeaza la nastere. Nu am intrebat ce-i drept, insa parerea mea este ca vaccinul respectiv este inclus in pretul nasterii; adica mie asa mi se pare normal, in fond tu platesti nasterea cu tot ce presupune aceasta...


Gabi + 38 si Mara Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Pt. a avea siguranta ca, in caz de nevoie , nu ramai pe dinafara, e bine sa mergi lamacar o consultatie la unul din medicii de la Medlife, ca sa fii luata in evidenta...si chiar daca vrei sa mergi in paralel, sau doar sa nasti cu el, e bine sa-i spui.Pe mine dr. meu m-a intrebat, dar eu am ramas direct la el, ca schimbasem deja 3 (care nu mi-au dat nicio sansa de a duce sarcina latermen,iar acum sunt in sapt. 39).

In ce priveste ecografiile cu Mirela Popa, programarile se fac separat pt. eco... e bine sa sunati la clinica sau, cand mergeti la control,faceti-va programarea.

Anka, parca tu ai zis de RH? Mie mi-a explicat dr. anestezistca daca aveam incompatibilitate de rh sau grup sanguin cu sotul, mi se facea nu stiu ce vaccin...oricum,din ce am inteles eu de la asistenta care ne-a insotit cand am vizitat spitalul,lui bebe i se fac oricum toate analizele de sange. Sper sa nu fi inteles eu gresit, ca stii cum e treaba cu neuronul ala al meu

Fetele,acum ca se apropie, incep sa apara toti gradinarii cu morcovii...si piti zici ca stie ca se apropie, asa se indoaie si se-ncolaceste, de ma rupe!

Luiza multumesc mult de urari!
Si va multumesc mult de tot tuturo rpt. ca sunteti aici si ma sustineti.Sper sa pot sa va povestesc repede dupa ce nasc, despre ce se intampla acolo...
Ah, si sa stiti ca deja ma uit la burtica si ma gandesc ca-mi va fi dor de ea

Valentina 38+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 4 zile

Mergi la inceput