Mamici de noiembrie- decembrie (125)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Dany, eu am spalat-o pe Jasmina intotdeauna cu apa normala, aici asa se recomanda, si nici n-as stii de ce nu. In urechiuse se sterg bb-ii cu un prosopel subtire sau de finet, cred ca stii la ce ma refer. Am fost chiar de curand la ORL-ist cu Jasmina si mi-a zis nici pe ea sa n-o sterg in nici un caz cu betisoare de urechi, nici cele asa zise pentru bb, cica mai mult rau fac, pentru ca baga "mizeria" mai adanc.

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

ce dragutza esti! imi raspunzi mereu sarumana! de unde esti din ro?

ggaby 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu o spal cu apa normala doar la ochi cu ser fiziologic.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gaby, sunt din Suceava, si in copilaria mea acolo chiar aveam parte de Craciunuri mirifice

De unde esti tu? Si de cat timp esti plecata?

Acuma ma duc sa iau fata de la gradi, nu de alta, dar sa n-o uit!

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

adina si bb mersi de raspunsuri
si eu stiu la fel despre betisoare...


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by adalia

ah, am uitat sa spun ca a avut 57 cm si apgar 9/10. se pare ca memoria imi revine mai greu:)



Lavinia mami de Carisa Adalia

a happy mom


Puteai sa o dai direct la gradi'.
Felicitari si sa fiti sanatoase!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
38+ Dora Ioana
AMR 3 zile pana la cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by dany26

cine merge la KIDEX???????????

deci voi spalati bibe cu detergent??? de care????inainte de fierbere nu?????


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




da inainte de fierbere! si nu le fierb decat o data pe zi.

vali, nici o pb!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





scuze ca te stresezpoate sunt:
deci le speli cu detergent doar inainte de fierbere....si in rest doar cu apa??


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LA MULTI ANI ANDREEA SI ANDREI!!
FELICITARI NOILOR MAMICI SA VA TRAIASCA PUIUTZII!!
BB YASMI SA-TI TRAIASCA PRINTESA SA FIE SANATOASA
va multumim din suflet pt urari!!
VALI ...te pupam si multumim pt complimente si urari!!
..noi acum am ajuns de la dr...in primul rand s-a mirat de mine cica sunt prae slaba la o luna de la nastere..ce idioata si eu mai am de dat jos 5 kg...bebe George a luat 1.500 grame pana acum numai cu alaptat la san..cica e mare...in rest suntem bine, sanatosi ..multumim lui Dumnezeu si asteptam sa vina si controlul meu saptamana viitoare ca o sa ne dea voie sa facem prostii si gimnastica multa...va pupam pe toate !!

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..a si inca ceva ca eu nu am stiut..sticluta de Vigantol cica se arunca la o luna daca nu e terminata...ca eu nu am terminat-o pe a mea si tre sa iau alta si pe asta sa o arunc!

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

La multi ani Andree si Andrei, copilashi, mamici si soti!
Alesia
Stefan
George
S-au facut bebeii mari!!
M-ati innebunit cu slabitul asta! Adela, mama, ai si nevoie maaaare sa slabesti! Eu ce sa mai zic... Un "La multi ani", special, pentru micutza Ilana Andreea!
Eu as fi foarte curioasa sa stiu cat am slabit, dar sotul mi-a zis ca mult mai putin decat ma astept, asa ca mai las sa treaca ceva vreme pana la cantar.
Multumesc pentru sfaturi, gogoshica mea tot nu ragaie, adica ragaie ea dar foarte rar. Acum e mucioasa. I-am pus ser fiziologic cu pipeta (am cumparat un spray Sterimar dar e o tampenie cat casa, dispozitivul ala de de se baga in nasuc e prea mare si se apasa foarte greu. Cica e self-blocking nozzle!! ) si am folosit o pompita de nas. Stiti ceva mai eficient???

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput